Novinky
Nominácia na Perugiu
Sobota, 18 Január 2014 12:05

V nominácií na priateľský zápas s Perugiou chýba zranená dvojica Sorrentino a Belotti. Odchod Armina Bačinoviča je na spadnutie, rovnako ako aj ďalšieho záložníka Sanseverina a ani jeden sa v nominácií taktiež neobjavil. Naopak v nej nechýba Enzo Maresca, ďalšia zimná posila Vitiello bol nominovaný na zápas primavery proti Reggine. Obidva dnešné zápasy štartujú o 14:30.

Brankári: Fulignati, Ujkani

Obrancovia: Andelkovic, Daprelà, Milanović, Morganella, Muñoz, Pisano, Struna, Terzi

Záložníci: Barreto, Bolzoni, Di Gennaro, Lores, Maresca, N'Goyi, Stevanović, Troianiello, Vázquez, Verre

Útočníci: Dybala, Hernández, Lafferty, Malele

Zdroj: palermocalcio.it

 
Maresca je oficiálne Rosanero
Streda, 15 Január 2014 23:09

Ako ideálnu posilu na post registu nakoniec vedenie tímu vybralo Enzo Marescu, ktorý vôbec po prvý krát v kariére okúsi Serie B. Skúsený 33 ročný hráč prichádza zo Sampdorie, kde v priebehajucej sezóne odohral iba 2 zápasy Coppa Italia. Celkovo má na svojom konte viac než 130 štartov v Serie A, niiekoľko sezón strávil v Anglicku, Španielsku a Grécku. Aj cez pokročilejší vek Palermo s Marescom rozhodne ráta aj do budúcej sezóne, klubu sa upísal do leta 2015.

"Maresca k nám prichádza s naozaj veľkou motiváciou. Je to hráč, ktorý spĺňa všetky požiadavky trenéra pre jeho hru a bude dôležitou posilou k udržianu vedúcej pozície." pochvaľoval si prestup Perinetti. K príchodu novej tváre sa vyjadril aj Maurizio Zamparini. "Maresca mi pripomína Coriniho, keď k nám pred niekoľkými rokmi prichádzal. Stred zálohy získal na kvalite, ex Juventino bude určite užitočný aj pre nadchdzajúcu sezónu. Dúfajme, že už vo vyššej súťaži."

Zdroj: palermocalcio.it, stadionews.it

 
Dokáže Perinetti priviesť ideálneho tvorcu hry?
Nedeľa, 12 Január 2014 11:21

FabioLiveraniCagliariCalciovCittadiuaGTNCEb80Wl

Zimné prestupové obdobie bolo otvorené iba nedávno, Iachini s Perinettim však majú o nových posilách jasno. Hlavným cieľom na trhu bude získať kvalitného tvorcu do stredu zálohy. V preferovanej formáci trenéra Iachiniho 3-5-2 majú isté miesto kapitán Barreto a "il gladiatore" Bolzoni. Pozícia tretieho záložníka, registu, si svojho istého majitela doposial nenašla.

Po odvolaní Gennara Gattusa a nástúpe nového trenéra dostával postupne šancu Bačinovič, jeho výkony však boli jasným sklamaním a je pravdepodobné, že slovinec opustí Palermo už nadobro. Za očakvaním ostala aj letná posila z Francúzska, Granddi N'Goyi. Avšak ako celému tímu, aj jemu nástup Iachiniho prospel a v posledných zápasoch sme boli svedkami postupného zlepšenia. Najviac toho doposial odohral mladíček Valerio Verre. A to určite zaslúžene. Po sezóne sa síce vráti do Udinese, v prípade postupu by však mohol byť jedným z hlavných cieľov na trhu a získať aspoň jeho polovicu by bolo určite k prospechu.

Kvalitného registu si asi len málokto predstaví pri Francescovi Della Rocca. V Bologni po úvodných zápasoch vypadol zo základu úplne, v Palerme už jednu sezónu pôsobil, žiaden svetlý moment ale nezaznamenal. Ako v "tichosti" prišiel, tak aj odišiel, akoby dres Palerma ani nikdy neobliekol. Návrat Lodiho do Catanie značil odchod Tachtsidisa a Perinetti prejavil záujem. Mladý grék už má za sebou úspešnú sezónu v Serie B v drese Hellas Verona, podľa všetkého sa však nakoniec bohužial presunie do Torina. Naopak by to však malo podporiť odchod Alessandra Gazziho. Do úvodu sezóny nezasiahol, kedže si odpykával trest za účasť v stávkovej afére, po jeho vypršaní už do plánov tímu nezapadal. V minulej sezóne však bol najvytežanejším hráčom Torina, ktorý sa prezentoval celkom sympaticky. Rovnaké podarené sezóny má za sebou v Serie A aj v drese Sieny a Bari. Ďalšími hráčmi s bohatými skúsenosťami sú Enzo Maresca zo Sampdorie a Marco Donadel z Hellas. Maresca odohral v lige iba jedinú minútu, pre Palermo by však mohol byť ideálnou posilou.

Kvalitný hráči sa nájdu aj v Serie B, jedným z nich je určite D'Agostino. Návrat do rodného Palerma by bol splneným snom, najlepšie roky kariéry, keď sa o jeho služby zaújmali najväčšie tímy Serie A sú nenávratne preč, druhú ligu však kvalitou určite prerastá, aj keď to v drese Sieny nie je ideálne. Žiadna oficiálna ponuka však pravdepdobne podaná nebola. Ďalšou z možnosťí je angažovať talentovaného mladíka. Daniele Baselli patrí k oporám U21 a pomaly sa rozohráva v Serie A. Perinetti však u Marina nepochodil už v lete a rovnako dopane s najväčšou pravdepodobnosťou aj teraz. O mnoho reálnejši by sa javil príchod Mlinara. Chorvátsky mladík pôsobí momentálne v Udinese, na prvý štart v Serie A však ešte len čaká. Hádanka, kto nakoniec zakotví na Sicílií, či to bude jeden z menovanýh hráčov alebo nakoniec niekto úplne iný, by mala byť zodpovedaná už v najbliších dňoch.

Foto: zimbio.com

 
Zimná príprava plnom prúde
Sobota, 11 Január 2014 17:41

Po krátkej prestávke v sviatočných dňoch nastúpili hráči opäť do treningového procesu. Dnes odohrali v Tenente Onorato treningový zápas proti mladíkom z Primavery. "Prvý" tím zvíťazil 5-0, do streleckej listiny sa postupne zapísal Hernandéz, Anđelković, Vázquez, Lores a Malele. Pre zdravotné problémy do zápasu nenastúpil Sanseverino, Pisano, Belotti, Struna, Lafferty a Sorrentino, ktorý trénovali individuálne.

Vyvrcholením prípravy na jarnú časť súťaže bude priatelský zápas s Perugiou. Tretoligovému celku sa Palermo postaví 18. januára na Stadio Renato Curi v Perugii.

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 
Viareggio Cup 2014
Streda, 08 Január 2014 15:13

Tradičný mládežícky turnaj prichádza už zo svojím 66. ročníkom a samozrejme nechýba v ňom ani Palermo. V skupine 2 sa stretne zo starým známyn Neapolom, Anderlechtom a austrálskym tímom APIA Leichhardt. Otváraci zápas je na programe 3. februára.

Kompletné rozlosovanie turnaja si možete pozrieť TU 

Zdroj: palermocalcio.it  Príloha: viareggiocup.it

 
Vitiello na zdravotnej prehliadke
Sobota, 04 Január 2014 16:51

Prvou januárovou posilou Palerma bude Roberto Vitiello. Skúsený obranca podstúpil v dopoludnajších hodinách zdravotnú prehliadku a v pondelok by mal byť ofícialne predstavený ako nový hráč Rosanero. Jednanie s hráčom bolo o to jednoduchšie, že Vitiello si po vypršaní kontraktu v Siene nenašiel nové pôsobisko a v prebiehajúcej sezóne neodohral ako hráč bez angažmá žiaden súťažní zápas. V podstate celú sezónu 2012/2013 zase vynechal kvôli trestu za účasť v korupčnej afére, ktorý trval 9 mesiacov.

Aj cez to všetko môže byť Vitiello kvalitnou posilou kádru a to aj vďaka svoje univerzálnosti. Primárnou pozíciou je pravý kraj obrany, nastúpiť však môže aj na pozícií stopéra. S trenérom Iachinim sa už v minulosti stretol v Cesene, Vicenze a Siene.

Zdroj: palermocalcio.it

 


Anketa

Áno?
 

Ďalší zápas

                            Serie B                       

                          22.kolo                     

            22222vs 1147        

                       25.1.2014, 15:00                 

Minulý zápas

           Serie B         

           21.kolo        

     29.12.2013, 15:00

     707654 1:222222

                     63Dezi   3Hernández       

                            58Lafferty

Serie B

1. Palermo 40

2. Empoli 39

3. Avellino 37

4. Pescara 34

5. Virtus Lanciano 33

6. Crotone 32

7. Cesena 31

8. Carpi 30

9. Brescia 30

10. Trapani 30

11. Latina 30

12. Spezia 30

13. Siena 29

14. Varese 27

15. Bari 23

16. Modena 22

17. Ternana 22

18. Cittadella 21

19. Novara 20

20. Padova 18

21. Reggina 14

22. Juve Stabia 9

   

        Podrobná tabuľka

Strelci

             A.Hernández 11

             K.Lafferty 7

             A.Belotti 6   

             E.Muñoz 3

             E.Barreto 2

             D.Di Gennaro 2

             S.Anđelković 1

             M.Milanovič 1

             E.Pisano 1

             M.Morganella 1

            

                          Strelci Serie B

                      Strelci Coppa Italia