Júl 2012
Nominácia na sústredenie do Malles Venosta
Nedeľa, 15 Júl 2012 21:54

Abel Hernández a Michel Morganella sa prípravy nezúčastina kvôli nominácia na letné olympíske hry. Federico Balzaretti a Alexandros Tzorvas dostali po voľno po účinkovaní na Eure.

Brankári: Benussi, Brichetto, Ujkani

Obrancovia: Cetto, García, Labrín, Mantovani, Milanović, Muñoz, Pisano

Záložníci: Barreto, Bertolo, Brienza, Di Matteo, Donati, Iličič, Kurtić, Lores, Migliaccio, Vázquez,

Viola, Zahavi

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Ďalšia vlna odchodov, Bačinovič a Succi do Serie B
Streda, 11 Júl 2012 19:08

arminbacinovicbresciacalciovcittadij9j03vbbjval

Aj keď sa futbalový trh otvoril iba nedávno, Palermo opusitlo v posledných dňoch ďalších šesť hráčov. Dvojica mladíkov Oscar Arzamendia a César Verdun, ktorá v minulej sezóne pôsobila v Primavere, sa sťahuje do tímu Hellas Verona. V obidvoch prípradoch sa jedná o hosťovanie s možnosťou odkúpenia polovice ich práv. Talentovaných juhoameričanov bude nakoniec nasledovať aj Armin Bačinovič, ktorý do druholigového celku odchádza na ročné hosťovanie.

Matteo Darmiam, ktorého iba nedávno odkúpilo Palermo od AC Milan, bude v novej sezóne pôsobiť v Torine. Nováčik Serie A taktiež získal polovicu práv mladého obrancu. V spoluvlastníctve bude po novom aj osemnásť ročný útočník Gabriele Zerbo, o ktorého služby prejavilo záujem Teramo Calcio. Ďalší útočník Davide Succi prestúpil do zostupujúcej Ceseny.

Okrem odchodov však Palermo potvrdilo aj dva nové nákupy. Zastúpenie slovinských hráčov na Sicílií rozšíril krajný obranca Aljaž Struna. Dvadsaťjeden ročný slovinec bol ale následne poslaný na hosťovanie do Varese s opciou na spoluvlastníctvo. Druhou posilou je brankár Andrea Fulignati z AS Sestese, ktorý bude pôsobiť v Primavere.

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: zimbio.com

 
Program letnej prípravy
Sobota, 07 Júl 2012 22:21

Rovnako ako minulý rok strávi Palermo hlavnú časť letnej prípravy v Malles Venosta z provincie Bolzano. Do približne päťtisícového mestečka tím odcestuje 16.júla a do návratu, ktorý je naplánovaný na 5.augusta odohraje šesť priateľských zápasov:

19.júl, Palermo - miestný tím

22.júl, Palermo - miestný tím

25.júl, Palermo - Maia Alta (Eccellenza), Südtirol (Lega Pro Prima Divisione)

29.júl, Palermo - Como (Lega Pro Prima Divisione), Aris Soluň (Super League)

Zdroj: palermocalcio.it

 
Cassani a Pinilla definitívne opúštajú Palermo
Utorok, 03 Júl 2012 19:37

mpinilla

Mattia Cassani strávil nedávno skončenú sezónu na hosťovaní vo Fiorentine. V zimnom prestupovom období ho napodobnil aj Mauricio Pinilla, ktorý odišiel na hosťovanie do Cagliari Calcio. Súčasťou oboch odchodov však bola aj následná opcia na trvalý prestup, ktorá bola v obidvoch prípadoch ohodnotená na čiastku približne 4,5 milíonov eur. Fiorentina aj Cagliari túto možnosť nakoniec využili, Cassani a Mauricio Pinilla tak Palermo definitívne opúštajú.

"Som oficiálne hráčom Cagliari. Ďakujem klubu za dôveru. Palermo, vďaka za všetko." vyhlásil Pinilla na známej sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: palermocalcio.it, stadionews.it  Foto: zimbio.com

 
Ujkani a Morganella opäť v Palerme, mladíci do nižiších súťaží
Utorok, 03 Júl 2012 13:32

ujkani_novara

Do 22.júna museli všetky tímy v Taliansku rozhodnúť o budúcnosti hráčov v spoluvlastníctve. Výnimkou nebolo ani Palermo, ktoré sa postaralo aj o niekoľko prekvapení.

To, že sa pod Monte Pellegrino po troch rokoch vráti talentovaný brankár Samir Ujkani už niekoľko krát naznačilo aj vedenie tímu. Avšak s tým, že sa k nemu pripojí aj jeho spoluhráč Michel Morganella počítal málokto. V oboch prípadoch Palermo odkúpilo od Novary zvyšných 50% práv.

Ďalšou dvojicou, ktorá sa do Palerma sťahuje na trvalo je Matteo Darmian a Jasmin Kurtić. Prvý menovaný síce v minulej sezóne hosťoval v Torine, polovicu jeho práv však vlastnilo milánske AC. Veľkým prekvapením v Serie B bol aj Jasmin Kurtić, ktorý sa výbornými výkonmi prezentoval vo Varese. Posledným prípadom, kde Palermo odkúpilo zvyšnú polovicu hráča bol Gianluca Di Chiara, ktorý však následne odšiel hosťovať do tími AC Pavia.

Ďalším hráčom Primavery, ktorý bude v novej sezóne pôsobiť v tretej najvyššej súťaži a to v tíme Calcio Como je brankár Alessandro Micai. Azda najväčšia hviezda Primavery obranca Giuseppe Prestia bude hosťovať v druholigovom Ascoli. Do Foligno Calcio, ktoré hraje až Serie C2, odchádza dvojica Andrea Adamo a Francesco Vassallo, Palermo však príde o polovicu ich práv.

Davide Lanzafame ostáva v Catanii, Marco Giovo v Grossete, Antonio Mazzotta v Lecce a Gianvito Misuraca vo Vicenze, kedže o túto štvoricu Palermo neprejavilo záujem. Rovnako klub prišiel aj o zvyšnú polovicu práv na Francesca Ardizzoneho, ktorý bude nastupovať v Reggiane a Mattiu Miganiho, ktorý zase v San Marine. Definitívne odchádza aj útočník Pablo González, ktorý sa po roku opäť vráti do Novary.

Na predĺžení spoluvlastníctva sa Palermo dohodlo s Interom ohľadom brankára Viviana, s Bolognou ohľadom Francesca Della Roccu a v príade Nicolasa Violu s druholigovou Regginou. Naopak Kamil Glik bude po dohode oboch klubov aj v nasledujucom ročníku pôsobiť v Torine a Dario Maltese v tíme Viareggia.

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: zimbio.com

 


Anketa

Áno?
 

Ďalší zápas

                            Serie B                       

                          22.kolo                     

            22222vs 1147        

                       25.1.2014, 15:00                 

Minulý zápas

           Serie B         

           21.kolo        

     29.12.2013, 15:00

     707654 1:222222

                     63Dezi   3Hernández       

                            58Lafferty

Serie B

1. Palermo 40

2. Empoli 39

3. Avellino 37

4. Pescara 34

5. Virtus Lanciano 33

6. Crotone 32

7. Cesena 31

8. Carpi 30

9. Brescia 30

10. Trapani 30

11. Latina 30

12. Spezia 30

13. Siena 29

14. Varese 27

15. Bari 23

16. Modena 22

17. Ternana 22

18. Cittadella 21

19. Novara 20

20. Padova 18

21. Reggina 14

22. Juve Stabia 9

   

        Podrobná tabuľka

Strelci

             A.Hernández 11

             K.Lafferty 7

             A.Belotti 6   

             E.Muñoz 3

             E.Barreto 2

             D.Di Gennaro 2

             S.Anđelković 1

             M.Milanovič 1

             E.Pisano 1

             M.Morganella 1

            

                          Strelci Serie B

                      Strelci Coppa Italia

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain