Jún 2012
Franco Brienza opäť Rosanero
Streda, 06 Jún 2012 21:05

brienza gool

Franco Brienza sa po štyroch rokoch vracia do Palerma. O iba stosedemdesiat centimetrov vysokého "Ciccia" údajne stál najmä nový trenér Giuseppe Sannino, ktorý ho v nedávno skončenej sezóne viedol v Siene. V nej si Brienza pripísal štyri presné zásahy, pridal sedem asistencií a výraznou mierou sa podielal na udržaní tímu v najvyššej súťaži.

V Palerme pôsobil Brienza s malými prestávkami sedem sezón (v sezóne 2002/03 hosťoval v Ascoli, od janúara 2004 zase v prvoligovej Perugii), nastúpil k 198 zápasom a vsietil 24 gólov. Podľa nového kontraktu si Brienza v Palerme "odkrúti" ďalšie dve sezóny, ktoré mu takmer s určitosťou zaručia miesto v historicky najlepšiej desiatke v počte odohraných zápasov za Palermo.

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: giorgiorosanero.ilcannocchiale.it

Palermo a Euro 2012
Streda, 06 Jún 2012 12:35

tzorvas_gre

Zastúpenie na blížiacom sa Európskom šampionáte bude mať aj Palermo. Do nominácie Cesare Prandelliho sa dostal aj krajní obranca Federico Balzaretti, pre ktorého to bude vôbec prvý veľký šampionát. Pri odchode Criscita a zranení Barzagliho má Balzaretti veľké šance na základnu jedenástku. V drese Talianska doposiaľ odohral osem stretnutí, z toho štyri v kvalifikácii na Euro.

Druhým a zároveň aj posledným hráčom Palerma na turnaji bude grécky brankár Alexandros Tzorvas. Ten však v Palerme stratil pozíciu jednotky, v novom roku neodchytal jediný zápas a rovnako tak prišiel o miesto aj v základnej zostave greckého tímu. Po Majstrovstvách sveta v roku 2010, kde Tzorvas odchytal všetky zápasy, sa tak bude musieť na Európskom šampionáte pravdepodobne uspokojiť iba s lavičkou náhradníkov.

Zdroj: uefa.com  Foto: zimbio.com

Do novej sezóny s novým vedením
Streda, 06 Jún 2012 12:30

perinetti-sannino

Dvojica Giuseppe Sannino a Giorgio Perinetti opustila Sienu a prechádza do slnečného Palerma. Prvý menovaný nahradí na trenérskej lavičke končiacieho Muttiho. Pre päťdesiatpäť ročného Sannina to bola v minulej sezóne vôbec prvá skúsenosť v Serie A, avšak neviedol si v nej vôbec zle. Z nováčikom ligy obsadil priatelné štrnáste miesto a historický úspech pre toskánsky klub dosiahol v Coppa Italia, kde skončil až v semifinále.

Dobré spomienky majú na rodáka z Ottaviana aj vo Varese, keď klub behom troch sezón vytiahol zo štvrtej ligy do Serie B. V nej dokonca ako nováčik bojoval o senzačný postup, v baráži však nakoniec neuspel. Preferovaným rozostavením Sannina je 4-4-2, v Palerma sa opäť stretne zo svojím zverencom z Varese Erosom Pisanom. Na Sicílii podpísal kontrakt na dva roky.

Uznávaný športový riaditeľ Giorgio Perinetti, ktorý v minulosti spolupracoval s osobnosťami ako Luciano Moggi či Franco Sensi, bude v Palerme zastávať funkciu výkonného viceprezidenta a spoločne s Luca Cattanim bude mať na starosti calciomercato. Zaújmavosťou je, že Perinetti už v Palerme pôsobil v rokoch 1993 až 1995 a 2000 až 2002.

Klub z Viale del Fante naopak ešte v apríli pre nezhody zo Zamparinim opustil Christian Panucci, ktorý tak vo svojej funkucii vydržal iba necelý mesiac.

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: sport.sky.it

Primavera: Inter 2-0 Palermo
Streda, 06 Jún 2012 10:28

Sen Primavery o druhom Scudette v histórií sa rozplynul. V štvrťfinále turnaja Palermo tesne podľahlo Interu, a zo sezónou 2011-2012 sa muselo rozlúčiť.

Najväčšiu šancu Palerma v prvom polčase zahodil kanonier Bollino, keď vo veľkej príležitosti trafil iba konštrukciu bránky. V štyrdsiatejšiestej minúte poslal Inter do vedenia dlháň Mbaye, ktorý sa presadil hlavičkou. Rovnako v nadstavenom čase bol naviac za protesti vylúčený brankár Micai, a Palermo dohrávalo o desiatich hráčoch.

Aj cez veľkú snahu sa Beggiho zverencom nepodarilo v druhej polovici zápasu vyrovnať a desať minút pred koncom zápasu uzavrel na konečných 2:0 opäť Mbaye.

Zdroj: palermocalcio.it