Reterete24: Brichetto 5 - Muñoz 6 ; Mantovani 5,5 ; Labrín 6 - Pisano 6,5 ; Barreto 6,5 ; Migliaccio 6 ; Bertolo 6 ; Aguirregaray 5,5 - Mehmeti 6 ; Vázquez 5 ; Budan 5,5 - Mutti 5,5

Stadionews: Viviano 6 ; Brichetto 6 - Muñoz 6 ; Mantovani 5,5 ; Labrín 6 - Pisano 6,5 ; Barreto 6 ; Migliaccio 5,5 ; Bertolo 5,5 ; Aguirregaray 5 ; Lores Varela 6 - Mehmeti 6 ; Vázquez 5,5 ; Budan 5,5

Mediagol: Viviano 6 ; Brichetto 5,5 - Muñoz 6 ; Mantovani 5 ; Labrín 5 - Pisano 6 ; Barreto 5,5 ; Migliaccio 6 ; Bertolo 6,5 ; Aguirregaray 5 - Mehmeti 6 ; Vázquez 5,5 ; Budan 5,5 - Mutti 5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

Serie A: Genoa 2-0 Palermo
Štvrtok, 17 Máj 2012 23:45

genoa_pal

V poslednom ligovom kole cestovalo Palermo na pôdu zostupom ohrozeného Janova. Domáce mužstvo si nakoniec po víťazstve 2:0 prvoligovú príslušnosť udržalo. Zápas sa kvôli výdržnostiam janovských fanúšikov v duely zo Sienou odohral pred prázdnymi tribúnami.

Trenér Bortolo Mutti nemohol do zápasu počítať s viacerými oporami mužstva, ako Fabrizio Miccoli, Massimo Donati či Matías Silvestre. V základnej zostave tak dostal šancu Aguirregaray a vôbec po prvý krát aj Agon Mehmeti. A bol to práve švédský mladík, kto sa ocitol v najväčšej príležitosti prvého polčasu. Po výbornom prituknutí od Budana však z malého vápna trafil iba dobre postaveného Freya. Pri súboji s domácim brankárom si naviac Mehmeti poranil ľavý členok, a musel zo zápasu odstúpiť. Nahradil ho Franco Vázquez. Na druhej strane to "skúšal" Alberto Gilardino, za filmovanie v šestástke si však vyslúžil žltú kartu. V závere polčasu sa neujala ani ďalekonosná strela Barreta.

Výsledok zápasu Chievo-Lecce bol po prvom polčase nerozhodný a stále otvorený, Janov tak potreboval na ukludnenie vsietiť gól. Nakoniec sa mu to podarilo hneď z prvej vážnejšej príležitosti v zápase. V päťdesiatejprvej minúte sklepol kapitán Rossi center na voľného Gilardina, ktorý z piatich metrov prekonal bezmocného Brichetta. Pre dvadsaťdeväť ročného rodáka práve z Janova, ktorý vystriedal zraneného Viviana, to bola v najvyššej talianskej súťaži premiéra.

O necelých dvadsať minút neskôr si Sculli narazil loptu s Gilardinom, následne prehodil Giacoma Brichetta a poslal loptu do odkrytej bránky. Domáci tím tak mohol začať oslavovať, Palermo sa totiž v druhom polčase ani len nepriblížilo k bránke Sebastiena Freya.

Genoa (4-4-2): Frey - Mesto, Granqvist, Kaladze, Moretti - Rossi (83' Veloso), Belluschi, Biondini, Janković (71' Sampirisi) - Sculli (77' Carvalho), Gilardino  Trenér: Luigi De Canio

Palermo (3-5-2): Viviano (46' Brichetto) - Muñoz, Mantovani, Labrín - Pisano, Barreto, Migliaccio, Bertolo, Aguirregaray (67' Lores Varela) - Mehmeti (29' Vázquez), Budan  Trenér: Bortolo Mutti

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Silvestre na odchode, Migliaccio ostáva.
Štvrtok, 10 Máj 2012 12:58

silvestre_pal

Keď minulé leto podpisoval Matías Silvestre zmluvu v Palerme, očakával boj o tie najvyššie priečky na domácej i európskej scéne. Miesto však klub zažíval svoje najhoršie obdobie v posledných rokoch, v Serie A bojoval o záchranu, v Európskej lige skončil svoju púť už v predkole. Aj preto vyjadril argentínsky stopér v rozhovore pre TMW svoje prianie opustiť Palermo v letnom prestupovom období.

"Sklamaný z Palerma? To nie, ale určite mi je ľúto, že sme sezónu skončily bez toho, aby sme dosiahly na nejaký významný úspech. Veľa záujmu o mojej budúcnosIt? Ja viem, počul som o nich, a neskrývam, že by som chcel hrať v ambicióznom tíme, ktoré môže bojovať o tie najvyššie priečky. V mojom veku je pravý čas urobiť ďalší krok, a chcem aby sa tak udial už tento rok. Taliansko alebo zahraničie?  Chcel by som aj naďalej pokračovať v Taliansku, ale ak by sa ozval veľký zahraničný tím, určite by som o tom premýšlal. Samozrejme chcem aj poďakovať Palermu za to, že vo mňa verili."

To, že o Silvestreho je záujem nielen v Taliansku ale aj v zahraničí potvrdil aj prezident klubu Zamparini. "O Silvestreho prejavili skutočný záujem dva talianské ale aj dva nemecké tímy." Ďalej Zamparini naopak vyvrátil špekulácie o možnom odchode Giulia Migliaccia z Palerma. Podľa posledných správ chcela tridsaťročného záložníka získať Bologna, ktorá ponúkala aj zvyšnú polovicu práv na Francesca Della Roccu. "Migliaccio ostane na 100% s nami." povedal Zamparini v krátkosti.

Zdroj: tuttopalermo.net  Foto: palermocalcio.it

Primavera: Palermo 2-0 Chievo
Štvrtok, 10 Máj 2012 12:30

Primavera Palerma zvíťazila aj v druhom predkole vyraďovacej časti, a postupíla do finálovej osmičky, ktorá bude od 2.júna bojovať o mládežnického majstra Talianska. V riadnom hracom čase zápasu gól nepadol, a rovnako ako v zápase s Neapolom tak Palermo rozhodlo o svojom postupe až po predĺžení. V ňom sa najprv presadil Mauro Bollino, a v poslednej minúte poistil víťazstvo útočník Rojas.

Súperom Palerma v štvťfinále bude jeden zo štvorice tímov Juventus, Inter, Lazio alebo AS Rím.

Zdroj: palermocalcio.it

Štvrtok, 10 Máj 2012 12:16

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Chievo:

Reterete24: Viviano 5,5 - Pisano 6 ; Silvestre 5 ; Milanović 5,5 ; Mantovani 5,5 - Migliaccio 6,5 ; Donati 6 ; Bertolo 6 ; Balzaretti 6 - Zahavi 5 ; Vázquez 6 - Budan 5,5 ; Hernández 5 ; Miccoli 8 - Mutti 5

Mediagol: Viviano 6 - Pisano 6 ; Silvestre 5,5 ; Milanović 6 ; Mantovani 6 - Migliaccio 6,5 ; Donati 5,5 ; Bertolo 5 ; Balzaretti 6 - Zahavi 5 ; Vázquez 6 - Budan 5 ; Hernández 5,5 ; Miccoli 9 - Mutti 5

Zdroj: reterete24.it, mediagol.it

Serie A: Palermo 4-4 Chievo
Štvrtok, 10 Máj 2012 12:07

palermo_chievo

Hráči Palerma sa vo svojom poslednom domácom zápase rozlúčili zo svojími priaznivcami divokou remízou 4:4. Tých bolo v neďelu na Stadio Renzo Barbera vôbec najviac po zápase s Juventusom. Pri čísle 22.267 však na tom nie je nič radostného. Ešte pred úvodným hvizdom si všetci prítomný minútou ticha uctili pamiatku Luigi Pecorara. Trenér tímu kategórie Esordienti (10-12 rokov) podľahol v piatok večer zákernej chorobe.

V prvej šanci zápasu sa po prihrávke Migliaccia ocitol Miccoli, bránku však prestrelil. V desiatej minúte sa do hosťujúcej šestástky prebíjal Giulio Migliaccio a po súboji s dvojicou Rigoni, Jokić nariadil hlavný rozhodca zápasu pokutový kop. Sorrentina s prehľadom prekonal Fabrizio Miccoli, a poslal domách do vedenia. Spolupráca dvoch najskúsenejších hráčov na ihrisku, Migliaccia a Miccoliho fungovala aj v nasledujúcich minútach. Necelých desať minút po úvodnom góle využil Migliaccio zaváhanie jednoho z hosťujúcich obrancov, presnou hlavičkou našiel vo vápne voľného Miccoliho, ktorý po druhý krát prekonal bezmocného Sorrentina.

Z dvojgólového vedenia sa však domáci dlho netešili, a behom dvoch minút oň prišli. V dvadsiatejsiedmej minúte nariadil rozhodca Gervasoni po údajnej ruke Pisana pokutový kop aj v prospech Chieva. Hosťujúci kapitán Sergio Pellissier sa nenechal zahambiť, a ani on sa z bieleho bodu nemýlil. V triadsiatej minúte už bolo skóre zápasu vyrovnané, presadil mladík Uribe.

Po chybnej rozohrávke hosťujúcej obrany mohlo ísť Palermo opäť do vedenia, Budan v spolupráci s Bertolom však ponúknutú príležitosť nevyužili. Rovnako sa skončila aj šancu Pellissiera na druhej strane. Toho zahodená šanca však mrzieť nemusela, už po pár úvodných sekundách druhého polčasu sa po Uribeho nahrávke z ľavej strany presadil Luciano. V sedemdesiatejdruhej minúte bol fantastický obrat Chieva dokončený. Cruzado presnou nahrávkou uvoľnil Pellissiera, ktorý sa v podobných situáciach často nemýlí, a sám proti Vivianovi pohodlne skóroval.

Domáci sa však nezdávalí. Donatiho nakopnutú loptu trafil perfektne volejom Miccoli, pre ktorého to bol už tretí gól v zápase. Fenomenálny Miccoli bol blízko aj ďalšiemu gólu, jeho priamy kop z hranice šestástky však zastavilo brvno. V poslednej minúte zápasu sa ale nakoniec Palermo vyrovnania dočkalo. Rohový kop Miccoliho ešte hlavou predĺžil Migliaccio, a Matías Silvestre z malého vápna napálil loptu bod brvno Sorrentinovej bránky.

Palermo (4-3-1-2): Viviano - Pisano, Silvestre, Milanović, Mantovani - Migliaccio, Donati, Bertolo (59' Balzaretti) - Zahavi (65' Vázquez) - Budan (59' Hernández), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

Chievo (4-3-1-2): Sorrentino - Frey, Cesar, Acerbi, Jokić - Vacek (74' Paloschi), Rigoni, Hetemaj (46' Luciano) - Cruzado - Pellissier, Uribe (63' Sardo)  Trenér: Domenico Di Carlo

Nominácia na Neapol
Utorok, 01 Máj 2012 11:43

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Labrín, Milanović, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez, Zahavi

Útočníci: Budan, Hernández, Mehmeti

Primavera: Palermo 4-1 Neapol
Utorok, 01 Máj 2012 11:37

V prvom predkole vyraďovacej časti ligy si Primavera Palerma poradila s Neapolom, a postúpila tak do ďalšej fázy turnaja. Boli to však hostia, kto otvoril skóre zápasu. Už v tretej minúte sa o to postaral Giuseppe Fornito. Palermu sa ale ešte do polčasu podarilo stav zápasu vyrovnať. Po faule v šestástke na Barberisa nariadil hlavný rozhodca zápasu pokutový kop, ktorý premenil najlepší strelec Palerma v sezóne Mauro Bollino.

Osem minút pred koncom zápasu mohol o víťazstve domácich rozohodnúť opäť Bollino, jeho strelu z priameho kopu však zastavilo brvno. Góly tak nakoniec druhý polčas nepriniesol, a nasledovalo predĺženie. Už v jeho úvode videl Allegra po druhej žltej aj červenú kartu, a hosťia dohrávali o desiatich hráčoch. Početnú prevahu využilo Palermo prakticky okamžite. Tri minúty na to sa druhým gólom v zápase prezentoval Bollino, a o necelých šesťdesiat sekúnd neskôr poistil náskok domácich aj Verdun.

O ďalšie štyri minúti pridal mladý juhoameričan Verdun aj svoj druhý gól, a uzavrel skóre zápasu na konečných 4:1. Už v sobotu čaká na mladé nádeje súboj proti Chievu, a v prípade víťazstva si vybojujú postup do najlepšej osmičky.

Utorok, 01 Máj 2012 00:20

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Catania:

Reterete24: Viviano 6 - Muñoz 5 ; Silvestre 6,5 ; Mantovani 5 - Bertolo 6,5 ; Migliaccio 5,5 ; Donati 6 ; Barreto 6,5 - Iličič 6 - Hernández 6 ; Miccoli 7 - Mutti 6

Stadionews: Viviano 5,5 - Muñoz 6 ; Silvestre 6,5 ; Mantovani 6 - Bertolo 6,5 ; Migliaccio 5,5 ; Donati 5 ; Barreto 5,5 - Iličič 6 - Hernández 5,5 ; Miccoli 7

Mediagol: Viviano 6,5 - Muñoz 5 ; Silvestre 5 ; Mantovani 5 - Bertolo 6,5 ; Migliaccio 5,5 ; Donati 4,5 ; Barreto 6 - Iličič 5 - Hernández 5 ; Miccoli 7 - Mutti 4,5

Serie A: Palermo 1-1 Catania
Utorok, 01 Máj 2012 00:12

Po remíze v derby s Cataniou je Palermo opäť o čosi bližšie k vytúženej záchrane. I keď to po prvom polčase, ktorý domáci prehrali 0:1, vyzeralo na ďalšie trápenie, v tom druhom sa Muttiho zverenci vschopili, a gólom kapitána Miccoliho vyrovnali na konečných 1:1.

miccoli_cataniaUž v úvodnej minúte sa po Lodiho centry dostal k hlavičke Marco Motta, mladý obranca však vo veľkej príležitosti sklamal, a bránku minul. O pár minút neskôr napodobnil svojho spoluhráča aj Alejandro Gómez, a skóre zápasu tak ostalo aj naďalej nezmenené. V dvadstiatejpiatej minúte sa však už hostia z Catanie dočkali. Dlhý center z ľavej strany ešte vrátil pred bránku Barrientos, kde osamotený Legrottaglie pohodlne skóroval. Ďalší gól už prvá polovica zápasu nakoniec nepriniesla, do šatní tak odchádzali spokojnenší hosťia.

Do druhého polčasu však Palermo nastúpilo ako vymenené, a už po necelých dvoch minútach bol stav strenutia vyrovnaný. V strede poľa vybojoval loptu skvele hrajúci Bertolo, dlhým pasom vyslal do šance Miccoliho, ktorý z malého vápna ľavačkou prepálil Carizza. Už o ďalšiu minútu mohol Hernández dokonca dostať Palermo do vedenia, svoje sólo však nakoniec nezakončil presne. Na druhej strane pohrozil Barrientos, domáci brankár Viviano ale skvele zasiahol. Neúspechom sa v sedemdesiatej minúte skončil aj priamy kop Miccoliho, ktorý len tesne minul bránku.

Desať minút pred koncom zápasu to po Miccoliho centry skúšal akrobaticky Abel Hernández, svoje nožničky však namieril tesne mimo. V úplnom závere zápasu sa ešte mohli presadiť hráči Catanie, striedajúci Catellani a ani Bergessio ale svoje šance nepremenili. Konečný výsledok zápasu tak znel 1:1, vďaka čomu Palermo navýšilo svoj náskok pred zostupovými miestami už na sedem bodov. Záchranu v najvyššej talianskej súťaži môže Muttiho zverenci definitívne spečatiť už zajtra v zápas s Neapolom.

Palermo (3-4-1-2): Viviano - Muñoz, Silvestre, Mantovani - Bertolo (88' Acquah), Migliaccio, Donati, Barreto - Iličič (85' Zahavi) - Hernández (82' Budan), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

Catania (4-3-3): Carrizo - Motta, Spolli, Legrottaglie, Marchese - Almirón (67' Seymour), Lodi, Izco - Gómez, Bergessio, Barrientos (75' Llama (78' Catellani))  Trenér: Vincenzo Montella