Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Udinese:

Reterete24: Viviano 6 - Labrín 6 ; Milanovič 6 ; Mantovni 5,5 - Pisano 5,5 ; Migliaccio 6 ; Donati 6,5 ; Barreto 6,5 ; Balzaretti 6 - Hernández 5 ; Iličič 5 ; Miccoli 7 - Mutti 6

Stadionews: Viviano 6 - Labrín 6 ; Milanovič 5,5 ; Mantovani 6,5 - Pisano 6 ; Migliaccio 6 ; Donati 5,5 ; Barreto 7 ; Balzaretti 6 ; Aguirregaray 6 - Hernández 5 ; Iličič 6 ; Miccoli 6,5 - Mutti 6

Mediagol: Viviano 6,5 - Labrín 6 ; Milanovič 7 ; Mantovani 6,5 - Pisano 6 ; Migliaccio 6,5 ; Donati 6,5 ; Barreto 7 ; Balzaretti 6 - Hernández 6 ; Iličič 4 ; Miccoli 7 - Mutti 6

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

Christian Panucci do vedenia Palerma
Sobota, 24 Marec 2012 13:45

zamparini_panucci

Bývalý talianský reprezentačný obranca Christian Panucci, ktorý naposledy zastával funkciu spolukomentátora na športovej stanici Sky Sport, sa stáva novým technickým riaditeľom Palerma. Na tlačovej konferencii to potvrdil prezident Maurizio Zamparini, kde aj nový prírastok vo vedení Palerma vyjadril svoje pocity z novej práce.

"Túto myšlienku som dostal minulý týždeň, rozprávali sme sa asi päť minút, a stal sa naším novým technickým riaditeľom. Bude spolupracovať s Luca Cattanim, ktorý potreboval pomôcť, a za Panucciho prítomnosťi sa bude môcť Luca viac zamerať na svoju silnú stránku, hľadanie nových talentov. Panucci bude "lepidlom" medzi tímom a vedením. Ak chceme dosiahnúť veľké úspechy, musíme pracovať ako jeden tím. a Panucci je mladý, čestný, úprimný a predovšetkým veľký šampíon aj ako človek, nie len ako futbalista." otvoril tlačovku Zamparini.

"Som štastný, ďakujem Zamparinimu za jeho pekné slová. Prezident mi volal minulý týždeň, keď som odchádzal do zahraničia, a okamžite sme dospeli k dohode. Som hrdý na túto pozíciu, a budem robiť to, čo som vždy robil rád. Starať sa o dobré vzťahy v klube, ako som to už robil v AS v roli vice-kapitána. Budem pracovať pre dobro klubu, pretože je to Palermo kto vyhráva, nie ja, a urobím všetko preto, aby boli štastný fanúšikovia aj prezident. Či pôjdem na lavičku? Nie, budem "liečiť" vzťahy v klube, ale na lavičku nepôjdem. Taktiež budem spolupracovať z Cattanim na prestupovom trhu, mám svoje kontakty a nápady, o ktorých budem s ním hovoriť, avšak konečné slovo bude mať vždy on."

"V šatni je dôležité mať pravidlá, síce málo ale presne definované, aby sa nedali obísť. Pri ich presadzovaní urobím všetko, pretože som toho názoru, že dodržiavaním pravidiel môžte získať niekoľko bodov naviac. Zmluvu som podpísal na tri roky, musel som tak odložiť myšlienku stať sa trérom, ale neľutujem to a som štastný. Capello? Je pre mňa ako otec, požiadal som ho o radu, a povedal mi, aby som to bez rozmýšlania prijal, pretože je to pre mňa veľká príležitosť." povedal na tlačovej konferencii dvojnásobný víťaz Serie A a Ligy Majstrov Christian Panucci.

Zdroj: stadionews.it

Nominácia na Udinese
Sobota, 24 Marec 2012 09:52

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Labrín, Mantovani, Milanovič, Pisano

Záložníci: Acquah, Barreto, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez, Zahavi

Útočníci: Budan, Hernández, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

Bonetto: "Budúcnosť? Palermo alebo Paríž"
Štvrtok, 22 Marec 2012 21:13

Kam bude smerovať budúcnosť Federica Balzarettiho? Podľa slov jeho agenta Marcella Bonetta sú iba dve možnosti: Palermo alebo Paríž.

"Stále je veľmi skoro, ale pre neho sú iba dva riešenia - Palermo alebo PSG. Vzťah medzi hráčom ale prezidentom Zamparinim je dôležitý, všetko sa to rozhodne v pokoji, čo je tou najlepšou cestou." povedal Bonetto v rozhovore pre TMW.

Zdroj: reterete24.it

Bertolo si nezahrá tri zápasy, Migliaccio opäť zranený
Štvrtok, 22 Marec 2012 21:05

Za úder protihráča v zápase s Lecce dostal Nicolás Bertolo dodatočne aj stopku na tri zápasy. Vo víkendovom zápase proti Udinese naviac nebude môcť Mutti počítať ani z Muñozom, ktorý je taktiež v karetnom treste, a s najväčšou pravdepodnosťou ani zo zranenou dvojicou Silvestre, Migliaccio.

Naopak dobrou správou je návrat Armina Bačinoviča, ktorý dnešný popoludnajší tréning už absolvoval spoločne s tímom.

Bertolo s pokutou
Pondelok, 19 Marec 2012 21:12

Nicolás Bertolo videl v zápase s Lecce červenú kartu potom, čo poslal k zemi protihráča Delvecchia. K tejto situácií sa vyjadril aj prezident Zamparini. "Bertolovi bude udelená pokuta vo výške 30.000 €, musí sa zo svojích chýb poučiť."  povedal v rozhovore pre RadioRadio.

Bez Zampariniho povšimnutia však neostalo ani správanie Delvecchia. "Nechápem, prečo sa všetka pozornosť točí iba okolo Bertola. Je pravda, že urobil chybu, ale prečo nehovoríme o Delvecchiovi? On bol provokatér, a udrel nášho hráča, ktorý potom stratil hlavu." pokračoval. "Musím byť úprimný, aj ja by som mohol stratiť hlavu, ak by ma niekto udrel."

Pondelok, 19 Marec 2012 21:02

Hodnotenie hráčov zo zápasu Lecce-Palermo:

Reterete24: Viviano 7 - Muñoz 6 ; Mantovani 6 ; Labrín 5 - Aguirregaray 6 ; Migliaccio 6 ; Donati 6,5 ; Bertolo 5 ; Balzaretti 5,5 - Iličič 6,5 ; Zahavi 6 ; Hernández 6 ; Budan 5 - Mutti 6

Stadionews: Viviano 7 - Muñoz 6 ; Mantovani 6 ; Labrín 6 - Aguirregaray 7 ; Migliaccio 6 ; Donati 5,5 ; Bertolo 5,5 ; Balzaretti 6 ; Acquah 6 - Iličič 6 ; Zahavi 6 ; Hernández 5,5 ; Budan 5,5 - Mutti 6

Mediagol: Viviano 6,5 - Muñoz 6 ; Mantovani 6 ; Labrín 6 - Aguirregaray 6 ; Migliaccio 6 ; Donati 5,5 ; Bertolo 4 ; Balzaretti 6 - Iličič 6 ; Zahavi 6 ; Hernández 6 ; Budan 6 - Mutti 6

Serie A: Lecce 1-1 Palermo
Pondelok, 19 Marec 2012 20:55

Palermo prerušilo sériu troch zápasov bez bodu, keď si z Via del Mare odnáša remízu 1:1. Pri neúčasti Pisana či Silvestreho si v drese Palermo odbil premiéru čilský mladík Carlos Labrín.

bertolo_ckVšetko podstatné v zápase sa udialo už v prvom polčase. V piatej minúte stiahol v šestástke na zem Ezequiel Muñoz prenikajúceho Bertolacciho, na čo nemohol hlavný rozhodca Tagliavento reagovať inak, než nariadením pokutového kopu. Bývalí útočník Palerma Di Michele jedenástku premenil, a domáce Lecce sa tak ujalo skorého vedenia. A v nasledujúcich minútach mohlo svoj náskok ešte navýšíť. V dvoch nebezpečných situáciach sa objavil Bertolacci, pozorného Viviana však neprekonal. Po štvrť hodine hry pohrozilo po prvý krát aj Palermo, a hneď bol z toho vyrovnávajúci gól. Na Iličičov roh si naskočil Muñoz, a presnou hlavičkou napravil svoju chybu z úvodu zápasu. Hosťujúcemu obrancovi výrazne dopomohol k gólu aj zlý výbeh brankára Benassiho. Už o ďalšie dve minúty skomplikoval Lecce situáciu ešte viac Massimo Oddo, keď za faul na prenikajúcho Hernandéza uvidel červenú kartu. Z nariadeného priameho kopu nebezpečne vystrelil Iličič, Massimiliano Benassi si už však tentokrát dal väčší pozor, a strelu vyrazil na rohový kop. Gólom sa neskončila ani ďalšia príležitosť hostí, keď Hernández strieľal vysoko nad. V závere polčasu sa počet hráčov na ihrisku opäť vyrovnal. Nicolás Bertolo sa dostal do konfliktu s Delvecchiom, protihráča sotil na zem, a musel sa z ihriska predčasne porúčať.

Druhý polčas odštartovala veľká príležitosť Palerma. Po chybe domáceho obrancu Migliónica sa do samostatného únika dostal Josip Iličič, ten však z dobrej pozície však trafil iba do Benassiho. Na druhej strane zachránil hostí pri šanci Delvecchia obetavým sklzom Muñoz. Skúsený Gennaro Delvecchio to skúšal aj o sedem minút neskôr, svoju tvrdú strelu však nasmeroval iba do stredu bránky, kde bol pripravený Viviano. V ďalšej šanci domácich sa ocitol Migliónico, ani jeho volej ale neskončil v sieti. Potrestať to mohol iba pár chvíľ na to Ilčič, ani do tretica však Benassiho neprekonal, ktorý jeho lob dokázal vytlačiť nad bránku. V závere zápasu mohol vsietiť rozhodujúci gól striedajúci Zahavi, jeho prvý pokus však zneškodnil Benassi, pri tom druhom ho v poslednej chvíli zastavil Esposito.

Lecce (3-5-2): Benassi - Oddo, Esposito (89' Corvia), Migliónico - Blasi (83' Obodo), Delvecchio, Giacomazzi, Bertolacci (22' Tomović), Brivio - Muriel, Di Michele  Trenér: Serse Cosmi

Palermo (3-5-2): Viviano - Muñoz, Mantovani, Labrín - Aguirregaray, Migliaccio, Donati, Bertolo, Balzaretti (80' Acquah) - Iličič (72' Zahavi), Hernández (60' Budan)  Trenér: Bortolo Mutti

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Disciplinárna situácia
Pondelok, 12 Marec 2012 14:01

V nedeľnajšom zápase na pôde Lecce sa bude musieť Bortolo Mutti zaobísť bez trojice hráčov Fabrizio Miccoli, Eros Pisano a Edgar Barreto. Všetci traja videli v zápase s AS Rím svoju štvrtú žltú kartu v sezóne, čo znemaná stopku na jeden zápas.

Zdroj: legaseriea.it

Serie A: Palermo 0-1 AS Rím
Pondelok, 12 Marec 2012 13:59

Palermo si pripísalo už tretiu porážku v poradí. Nad jeho sily bolo tentokrát rímske AS pod vedením španielského trenéra Luisa Enriqueho. O jediný gól zápasu sa postaral už v úvode zápasu Fabio Borini. Domácemu trenérovi Muttimu chýbala zranená dvojica Silvestre - Migliaccio, v strede obrany tak musel nastúpiť Ezequiel Muñoz.

mu_oz_Ten sa už v tretej minúte dopustil veľkej chyby. Zlú rozohrávku argentínskeho mladíka zachytil jeho krajan Erik Lamela, a presnou nahrávkou poslal do veľkej šance Boriniho. Ten hrá v posledných týždnoch vo veľkej pohode, za čo si vyslúžil aj pozvánku do reprezentácie, a sám proti Vivianovi bezproblémov skóroval. Palermo odpovedalo už o päť minút neskôr akciou Zahaviho, na jeho strieľaný center však Budan nedosiahol, a lopta tak skončila vedľa bránky. Hosťujúci brankár Lobont musel byť na pozore aj v nasledujúcich minutách, nebezpečný Balzarettiho center ale dokázal vytlačiť na roh. Na druhej strane sa Lamela v šestástke "pohral" s Muñozom, Viviana však neprekonal. Ďalší nepríjemný center z ľavej strany poslal v záver polčasu Miccoli, aj s ním si ale Bogdan Lobont poradil. Rumunský brankár sa vyznamel aj v štyridsiatejtretej minúte, keď Mantovaniho tvrdú strelu vyrazil na ďalší rohový kop. Barretovej strele z nadstaveného času chýbala presnosť i razancia, do šatní tak odchádzali spokojnejší hostia.

Do druhého polčasu poslal Mutti hneď dvoch nových hráčov, Zahaviho s Budanom nahradili Iličič a Hernández. Ďalšiu samostatnú akciu predviedol Erik Lamela, ani tentokrát však neskóroval, keď trafil iba bočnú sieť. Skóre sa nemenilo ani po Iličičovej strele z dvadsiatich metrov, ktorú na dva krát "skrotil" Lobont. Blízko druhému gólu v zápase bol Fabio Borini, keď obišiel Balzarettiho aj Barreta, bránku však tesne minul.

O pár chvíľ neskôr sa domáci dožadovali červenej karty pre Heinzeho, ktorý nedovolene zastavil prenikajúceho Hernándeza.Hlavný rozhodca Luca Banti ale vytiahol iba kartu žltej farby. S ubiehajúcimi minútami narastal aj tlak domácich. V 71.minúte neudržal Lobont center Pisana, lopta sa odrazila k Miccolimu, ten ju však iba napálil do ležiaceho brankár hostí. Odčiniť chybu z úvodu zápasu mohol po rohovom kope Muñoz, Bogdan Lobont však svojích spoluhráčov opäť podržal, a bravúrným zákrokom strelu vyrazil. A keď v nadstavenom čase nevyužil ďalšiu veľkú šancu ani striedajúci Vázquez, AS si z Renzo Barbery odnáša dôležité tri body.

Palermo (4-3-1-2): Viviano - Pisano, Muñoz, Mantovani, Balzaretti - Acquah (87' Vázquez), Donati, Barreto - Zahavi (46' Iličič) - Budan (46' Hernández), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

AS Rím (4-3-3): Lobont - Rosi, Kjaer, Heinze, Ángel - Gago (88' Simplício), De Rossi, Greco (79' Marquinho) - Borrini, Totti, Lamela (80' Bojan)  Trenér: Luis Enrique

Nedeľa, 11 Marec 2012 15:10

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-AS Rím:

Reterete24: Viviano 6 - Pisano 5 ; Muñoz 4 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 5,5 - Acquah 5 ; Donati 5 ; Barreto 5 - Zahavi 5 ; Iličič 6 - Miccoli 6 ; Budan 5 ; Hernández 6 - Mutti 5

Stadionews: Viviano 5,5 - Pisano 5,5 ; Muñoz 4,5 ; Mantovani 5,5 ; Balzaretti 6 - Acquah 6 ; Donati 5 ; Barreto 5,5 - Zahavi 6 ; Iličič 6 - Miccoli 6 ; Budan 5 ; Hernández 5,5 - Mutti 5,5

Mediagol: Viviano 6 - Pisano 6 ; Muñoz 4,5 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 4,5 - Acquah 6 ; Donati 4 ; Barreto 6 - Zahavi 6 ; Iličič 6 - Miccoli 4,5 ; Budan 4 ; Hernández 5,5 - Mutti 4