Február 2012
Sedem hráčov v reprezentácií
Utorok, 28 Február 2012 19:13

Celkom sedem hráčov Palerma sa zúčastní zajtrajších reprezentačných zápasov. V pôvodnej nominácií Uruguaja sa nachádzal aj útočnik Abel Hernández. Kvôli obnoveniu zranenia sa však nakoniec zápasu s Rumunskom nezúčastní. Zoznam hráčov a zápasov:

Balzaretti, Viviano (Taliansko) - 29.2. USA

Tzorvas (Grécko) - 29.2. Belgicko

Acquah (Ghana) - 29.2. Čile

Iličič (Slovinsko) - 29.2. Škótsko

Zahavi (Izrael) - 29.2. Ukrajina

Álvarez (Honduras) - 29.2. Ekvádor

Zdroj: palermocalcio.it

 
Viviano opäť v reprezentácií, Sirigu Palermo opustiť nechcel
Utorok, 28 Február 2012 18:24

sirigu_viviano

V Prandelliho nominácií na priateľský zápas s USA sa nachádza aj Emiliano Viviano, za čo dvadsaťšesť ročný brankár vďačí najmä Palermu. "Dostať sa späť do repezentácie bol jeden z mojích hlavných cieľov. O to viac ma teší, že sa mi to podarilo tak rýchlo." povedal Viviano, pre ktorého je to prvá nominácia od vážneho zranenia kolena. "Okrem Prandellimu chcem poďakovať aj Palermu. Ak by som pravidelne nehral v takom dôležitom tíme, len ťažko by som sa do reprezentácie vrátil."
Pozvánka na zápas, ktorý sa odohraje 29.2. v Janove, neminula ani bývalého brankára Palerma Salvatore Sirigua. Ten sa v nedávnom rozhovore pre Gazzetta dello Sport vrátil k letnému odchodu z klubu. "Palermo stále ostalo v mojom srdci. Bol by som tam rád zostal, ak by o mňa naozaj stáli. Nebola to otázka peňazí. Bol som pripravený odohrať aj ďalšiu sezónu zo starou zmluvou,a presvedčiť vedenie o mojej skutočnej hodnote. Avšak, dotlačili ma k odchodu." 

Zdroj: reterete24.it  Foto: zimbio.com

 
Mutti: "Veľmi sporné rozhodnutia"
Utorok, 28 Február 2012 18:16

Víkendový zápas zo Sienou sa hlavnému rozhodcovi, ktorým bol Gabriele Gava príliš nepodaril. Sklamanie z jeho výkonu neskrýval ani trenér Palerma Bortolo Mutti. "Príprave na tento zápas sme kládli veľký dôraz, pretože sme chceli uspieť a získať dôležité body aj mimo "Renzo Barbery". Červená karta však úplne zmenila našu stratégiu. Verím, že by to nebola jasná gólová šanca, pretože za Balzarettim bol ešte Miccoli. Aj penalta sa mi zdala veľmi "štedrá", Aguirregaray stiahol nohu, aby nezasiahol Brienzu."  povedal tesne po skončení zápasu.

"Nemohli sme hrať svoju hru. Sme veľmi sklamaný, hráči pracovali celý týžden, ale už už po chvíli zmarili všetky naše snahy veľmi sporné rozhodnutia."  dodal Mutti na záver.

K zápasu sa vyjadril aj športový riadieľ klubu Luca Cattani. "Dnešný výskedok bol ovplyvnený rozhodnutiami rozhodcu. Červená karta pre Balzarettiho bola prísna. Nebol to faul posledného hráča, vedľa Destra bol aj Miccoli."

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hodnotenie hráčov
Pondelok, 27 Február 2012 21:37

Hodnotenie hráčov zo zápasu Siena-Palermo:

Reterete24: Viviano 5 - Pisano 6 ; Muñoz 4,5 ; Mantovani 5,5 ; Balzaretti 5 - Barreto 5 ; Donati 6 ; Bertolo 6 - Aguirregaray 5 - Budan 6,5 ; Miccoli 6 ; Vázquez 5,5 - Mutti 5,5

Stadionews: Viviano 5,5 - Pisano 5 ; Silvestre 6 ; Muñoz 5 ; Mantovani 5,5 - Barreto 5,5 ; Donati 5 ; Bertolo 5,5 - Aguirregaray 4,5 - Budan 6 ; Miccoli 5,5 ; Vázquez 5,5  - Mutti 5

Mediagol: Viviano 6 - Pisano 5 ;  Muñoz 5  ; Mantovani 5,5 - Barreto 5,5 ; Donati 5,5 ; Bertolo 6 - Aguiregaray 4,5 - Budan 6 ; Miccoli 5,5 - Mutti 5,5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Siena 4-1 Palermo
Pondelok, 27 Február 2012 21:25

siena_pal

Palermo opäť nezvládlo zápas na ihrisku súpera. Zo Sieny si nielenže odnáša vysokú porážku 4:1, ale taktiež prišlo o vykartovaného Balzarettiho a zraneného Silvestreho.

Vývoj zápasu na Stadio Artemio Franchi výrazne ovplivnila sitúcia z úvodnej minúty. Po štadnartke Palerma sa domáce mužstvo dostalo k rýchlemu protiútoku, prenikajúceho Destra zastaviľ nedovolene Federico Balzaretti, a hlavný rozhodca Gabriele Gava nariadil priamy kop. Na prekvapenie mnohých však faulujúcemu Balzarettimu ukázal aj červenú kartu, a reprezentačného obrancu  poslal predčasne pod sprchy. K nariadej štandartke sa postavil Del Grosso, jeho strelu však dokázal Emiliano Viviano zneškondiť, rovnako ako aj následnu dorážku Destra. V jedenástej minúte musel naviac kvôli zdravotným problémom opusiť ihrisko stopér Matías Silvestre, na ktorého miesto nastúpil Muñoz. Pať minút pred tým sťiahol Bortolo Mutti z ihriska aj Iličiča, ktorého vystriedal Aguirregaray. Bolo to však oslabené Palermo, kto sa dostal do vedenia. V dvanástej minúte našiel Miccoliho rohový kop Igora Budana, ktorý hlavou prekonal bezmocného Pegola. Desať minút na to sa opäť "predviedol" rozhodca Gava. Po údajnom faule Aguirregaraya na Brienzu mali domáci výhodu pokutového kopu. Claudio Terzi jedenástku premenil, opakovaný záber však prezradil, že k žiadnemu kontaktu medzi oboma hráčmi nedošlo.

V tridsiatejštvrtej minúte sa už Siena dostala do vedenia. Po ľavom krídle prenikol cez "brániaceho" Muñoza mladík Mattia Destro, centrom našiel v šestástke svojho kolegu z útoku Bogdaniho, ktorý z bezprostrednej blízkosti dostal loptu do bránky. V závere polčasu sa k centru dostal aj Franco Brienza, a nechýbalo veľa aby Siena vsietila aj tretí gól. Naštastie pre hostí Destro na loptu nedosiahol, do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:1.

Rovnako hrozivý úvod ako v prvom polčase mali hostia aj v tom druhom. Už po dvoch minutách poslal Brienza zo štandartky center na zadnú tyč, kde bol úplne voľný Luca Rossettini. Dvatdsaťšesť ročný stopér sa z malého vápna nemýlil, a Siena viedla už dvojgólovým rozdielom. V päťdesiatejôsmej minúte mal Brienza k dispozícií ďalší priamy kop z hranice šestástky. Tentokrát volil priamu strelu na bránku, a dobrý výkon proti svojmu bývalému klubu zakončil gólom, 4:1. V závere zápasu mohol pridať svoj druhý gól Igor Budan, domáci brankár Gianluca Pegolo si dal ale tentokrát pozor, a nebezpečnú hlavičku bravúrne zneškodnil.

 

Siena (4-4-2): Pegolo - Vitiello, Rossettini, Terzi, Del Grosso (80' Belmonte) - Giorgi (61' Reginaldo), Vergassola, Gazzi, Brienza - Bogdani, Destro (75' Mannini)  Trenér: Giuseppe Sannino

Palermo (4-3-1-2): Viviano - Pisano, Silvestre (11' Muñoz), Mantovani, Balzaretti - Barreto, Donati, Bertolo - Iličič (7' Aguirregaray) - Miccoli (64' Vázquez), Budan  Trenér: Bortolo Mutti

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 
Primavera: Palermo 0-0 Juve Stabia
Sobota, 25 Február 2012 18:56

Po prestávke, zapríčinenou turnajom vo Viareggiu, sa dnes po poludní opäť rozbehla mládežnícka ligy Campiano Primavera. Palermo hostilo tím Juve Stabia. Aj cez jasnú prevahu sa domácim skórovať nepodarilo, a keď to nedokázali ani hráči Juve Stabia, zápas sa skončil bez gólov 0:0.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Nominácia na Sienu
Sobota, 25 Február 2012 18:53

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Barreto, Bertolo, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez, Zahavi                       

Útočník: Budan, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Miccoliho 400. zápas
Štvrtok, 23 Február 2012 18:45

Fabrizio Miccoli dosiahol po tom, čo sa stal najlepším strelcom Palerma v histórií, ďalší individuálny úspech. Víkendový zápas s Laziom bol jeho 400. v profesionálných talianských ligách. V Serie C1 ich odohral v drese tímu Casarano 59, v Serie B za štyri sezóny strávene v Ternane 120, a v Serie A 221 postupne za Juventusom, Fiorentinu a Palermo.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hodnotenie hráčov
Štvrtok, 23 Február 2012 18:39

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Lazio:

Reterete24: Viviano 6,5 - Pisano 6 ; Silvestre 6,5 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 6 ; Donati 7 ; Barreto 7 - Iličič 6 - Budan 6,5 ; Vázquez 6 ; Miccoli 7,5  - Mutti 7

Stadionews: Viviano 7,5 - Pisano 6 ; Silvestre 7 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 6,5 ; Donati 7,5 ; Barreto 7,5 ; Bertolo 6 - Iličič 6 - Budan 7 ; Vázquez 6,5 ; Miccoli 7,5 ; Della Rocca 6 - Mutti 6,5

Mediagol: Viviano 7 - Pisano 6,5 ; Silvestre 7,5 ; Mantovani 7 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 6,5 ; Donati 7,5 ; Barreto 7,5 - Iličič 6,5 - Budan 6,5 ; Vázquez 6 ; Miccoli 7,5 - Mutti 7

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Palermo 5-1 Lazio
Štvrtok, 23 Február 2012 18:29

Palermo opäť potvrdilo domácu formu. Zo Siciílie tentokrát odchádza z debalkom 5:1 Lazio. Všetkých päť gól domácich padlo do päťdesiatej minúty, a postarali sa o ňe postupne Barreto, Donati, Silvestre, Budan a Miccoli. V závere zápasu už len zmiernil porážku hostí český útočník Libor Kozák.

Zápas sa začal vo veľkom tempe, a už po úvodných šestdesiatích sekundách mohol skóre zápasu otvoriť debutant v drese Lazia, útočník Alfaro. Z dobrej pozície však bránku netrafil. Rovnako bránku neohrozila ani hlavička Miccoli na druhej strane o pár minút neskôr. V deviatej minúte už musel domáci Viviano zasahovať, k zakončeniu sa opäť dostal Alfaro, ani tentokrát ale jeho strela neskončila v sieti. Už o minútu neskôr sa však gólom skončila akcia domácich. Dlhý aut Pisana zrazil Miccoli na kopačku Barreta, a ten presnou strelou k tyči nedal Marchettimu šancu. V dvadsiatej minúte dokázalo Palermo svoj náskok navýšiť, prekrásnou strelou z hranice šestnástky sa presadil Donati, pre ktorého to bolo, rovnako ako aj pre Barreta, premiérový gól v sezóne. Ešte pred koncom prvého polčasu vstrelili domáci aj tretí gól, priamý kop Miccoliho našiel v šestnástke voľného Silvestreho, ktorý hlavou prekonal prekonal bezmocného Marchettiho.

Rovnako ako prvý polčas, tak aj vstup do toho druhého zvádlo Palermo na výbornu. Už po minúte hry poslal Barreto do samostatného únika Budana, a domáci viedli už štvorgólovým rozdielom. Ani to však ešte nebolo zo strany Palerma všetko. O ďalších päť minút sa do veľke príležitosti dostal aj kapitán Miccoli, zoči voči Marchettimu sa nemýlil, a Palermo viedlo po päťdesiatích minútach senzačne 5:0. V nasledujúcich minútach sa hostia snažili aspoň o zníženie výsledku, skvelý Viviano však bol proti. Najprv zneškondil strelu Matuzalema, a aj následnú dorážku Alfara. O čosi neskôr sa po rohom kope dostal k hlavičke González, opäť sa však vyznamenal Emiliano Viviano. Od sedemdesiatejpiatej minúty naviac dohrávaly o desiatich hráčov, keď po faule na Vázqueza videl druhú žltú, a tým pádom červenú kartu stopér Dias. O desať minút neskôr sa však nakoniec Lazio aspoň gólú dočkalo, na konečných 5:1 uzavrel český útočník Kozák. Palermo vyrovnalo rekord o najvyššiu výhru od Zampariniho vstupu do klubu, rovnakým výsledkom sa skončil iba zápas zo sezóny 2008/09 s Cagliari.

 

Palermo (4-3-1-2): Viviano - Pisano, Silvestre, Mantovni, Balzaretti - Migliaccio, Donati, Barreto (72' Bertolo) - Iličič - Budan (63' Vázquez), Miccoli (78' Della Rocca)  Trenér: Bortolo Mutti

Lazio (3-5-2): Marchetti - Zauri, Dias, Ledesma - González, Matuzalem, Hernanes (77' Scaloni), Candreva, Lulić - Klose (46' Kozák), Alfaro (66' Mauri)  Trenér: Edoardo Reja

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 
Cosentino: "Matías je pripravený na veľkoklub"
Sobota, 18 Február 2012 14:30

"Matías si vedie v Palerme dobre už do samého začiatku, aj keď prechod z Catanie do Palerma nie je nič ľahké. Má tu zmluvu ešte na štyri roky, a je tu spokojný, ale ak príde ponuka od veľkého tímu, čo si myslím že príde, tak by v júni mohol odísť."  povedal hráčov agent Fernando Cosentino pre TMW.

"Rím? Tieto povesti boli pravdivé, Palermo však dalo jasne najavo, a celkom správne, že ho v tej dobe nepustí. Získať ho v januári bolo prakticky nemožné, avšak nikdy neviete, čo sa môže stať v júni. Matías je pripravený na veľkoklub."  dodal na záver.

Zdroj: stadionews.it

 
Nominácia na Lazio
Sobota, 18 Február 2012 14:18

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez, Zahavi           

Útočníci: Budan, Hernández, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Coppa Carnevale: Koniec už v základne skupine
Utorok, 14 Február 2012 20:00

Viareggio Cup sa pre mladíkov z Palermo skončil už v základnej skupine. V druhom zápase 11 skupiny Palermo iba remizovalo s Laziom, keď aspoň bod pre "Rosanero" zariadil v závere zápasu obranca Silvestri. V posledom zápase, v ktorom na zverencov trenéra Capodicasa čakolo Sassuolo, tak muselo Palermo zvíťaziť veľkým gólovým rozdielom, a dúfať, že Lazio podľahne tímu Club Guaranì. To sa však nakoniec nestalo, a Palermo naviac podľahlo svojmu súperovi 2:1.

Palermo tak obsadilo v skupine konečné štvrté miesto, s jediným bodom na svojom konte. Z postupu sa radovalo prvé Lazio, a Club Guaranì.

Zdroj: viareggiocup.it

 
Hodnotenie hráčov
Utorok, 14 Február 2012 19:54

Hodnotenie hráčov zo zápasu Cagliari-Palermo:

Reterete24: Viviano 5,5 - Pisano 5,5 ; Silvestre 5 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 5 - Barreto 5,5 ; Donati 5,5 ; Bertolo 5 ; Migliaccio 6 - Zahavi 5 ; Hernández 7 ; Iličič 5,5 - Budan 5 ; Vázquez 5,5 - Mutti 5,5
Stadionews: Viviano 6 - Pisano 5 ; Silvestre 5,5 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 4,5 - Barreto 6 ; Donati 6 ; Bertolo 5,5 ; Migliaccio 6 - Zahavi 5 ; Hernández 6,5 ; Iličič 5 - Budan 5 ; Vázquez 5,5 - Mutti 6

Mediagol: Viviano 5 - Pisano 5 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 5,5 - Barreto 5 ; Donati 6 ; Bertolo 6 ; Migliaccio 5,5 - Zahavi 5 ; Hernández 6,5 ; Iličič 5 - Budan 5 ; Vázquez 5,5 - Mutti 5,5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Cagliari 2-1 Palermo
Utorok, 14 Február 2012 19:47

Ďalši zápas na ihrisku súpera, a ďalšia prehra. Palermo, ktoré muselo v zápase nastúpiť bez zraneného kapitána Miccoliho, tentokrát podľahlo Cagliari 2:1. Víťazstvo domácich zariadil gólom a asistenciou  bývalí hráč Palerma, útočník Mauricio Pinilla. Za "Rosanero" sa z pokutového kopu presadil navrátilec Hernández.

Už po necelých šiestich minútach sa "Derby delle Isole" skončilo pre Andrea Cossu, ktorý musel pre svalové zranenie striedať. Nahradil ho talentovaný Segundo Ibargo. O necelé dve minúty neskôr mohol streliť otvárací gól Pinilla, jeho hlavičku ale skvele zlikvidoval Emiliano Viviano. Po štvrťhodine hry sa veľkej chyby dopustila obranca domácih, lopta sa dostala k Iličičovi, ten však prízemnou strelou z vnútra šestástky Agazziho neprekonal. O pár chvíľ neskôr sa do šestástky Palerma prekľučkoval Ribeiro, odcentroval, k hlavičke sa dostal Ibargo, Viviano ale ostal aj naďalej neprekonaný. Rovnako neúspešne skončila aj následna dorážka Dessenu, ktorej chýbala razancia.

abel_cagliari

V závere polčasu to najprv skúšal z priameho kopu Zahavi, Michael Agazzi sa ale opäť vyznamenal, a nebezpečnú strelu odvrátil na rohový kop. O pár chvíľ pohrozili domáci, po prízemnom centry Agostiniho chýbalo Dessenovi iba pár centimetrov, aby loptu loptu trafil, a z blízka ohrozil bránku hostí. Následna strela kapitána Contiho z dvadsiatich metrov skončila bezpečne v náručí Viviana. Hlavnými hrdinami prvého polčasu tak boli obaja brankári.

V tom druhom sa už diváci gólov dočkali. V päťdesiatejšiestej minúte si Ibargo narazil loptu s Ribeirom, odcentroval pred bránku, kde nikým nepokrytý Pinilla pohodlne skóroval do prázdnej branky. V šestdesiatej minúte sa do hry dostali aj dvaja navrátilci po zranení, Giulio Migliaccio a hlavne Abel Hernández.  A bol to práve Hernández, kto bol na začiatku veľkej šance Palerma, keď efektne nožničkami poslal loptu do šestnástky, k zakonečniu sa dostal Budan, jeho hlavčiku však zneškodnil Agazzi. Už o minútu neskôr sa pohrozil na druhej strane Ibargo, vo veľkej príležitosti ale sklamal, keď svoj volej poslal ďaleko mimo bránku. Štvrťhodinu pred koncom zápasu našiel Donatiho center úplne volného Hernándeza, ktorý tesne unikol ofsajdovej pasci, domácich však opäť potržal brankár Agazzi, keď hlavičku uruguajského mladíka bravúrne zneškodnil. Päť minút na to nariadil hlavný rozhodca Giannoccaro po Silvestreho faule priamy kop v prospech domácich z hranice šestástky. K jeho exekúcií sa postavil Pinilla, jeho strelu ešte Viviano dokázal vyraziť, avšak iba kopačku Dessenu, ktorý zvyýšil náskok Cagliari už na 2:0. Prakticky ihneď po rozohrávke vlial malú nádej pre hostí Hernandéz. Jeho strelu zablokoval nedovolene rukou vo vlastnej šestástke Perico, a Palermo tak malo výhodu pokutového kopu. Sám Hernández sa postavil aj k zahratiu jedenástky, a svoj návrat po troj mesačnej pauze oslavil gólom. V záverečných minútach sa ešte k zakončeniu dostali Vázquez a Pisano, ani v jednom prípade sa však neskončilio úspešne. V posledne príležitosti hostí stopér Mantovani na loptu nedosiahol, Muttiho zverenci tak odchádzajú zo Sardínie čo i len bez bodu.

 

Cagliari (4-3-1-2): Agazzi - Perico, Canini, Astori, Agostini - Dessena, Conti (65' Ekdal), Nainggolan - Cossu (6' Ibargo) - Ribeiro (84' Ariaudo), Pinilla  Trenér: Davide Ballardini

Palermo (4-3-2-1): Viviano - Pisano, Silvestre, Mantovani, Balzaretti - Barreto, Donati, Bertolo (60' Migliaccio) - Iličič, Zahavi (60' Hernández) - Budan (69' Vázquez)  Trenér: Bortolo Mutti

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 

 
Nominácia na Cagliari
Sobota, 11 Február 2012 01:13

Na zápas do Cagliari s tímom neodcestoval kapitán Fabrizio Miccoli, ktorý si nestihol doliečiť ľahké zranenia stehna a kolena zo zápasu s Atalantou.

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez, Zahavi

Útočníci: Budan, Hernández, Mehmeti

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hlasovanie: Najkrajší Miccoliho gól?
Streda, 08 Február 2012 20:08

Na oficiálných stránkach Palerma sa rozbehlo hlasovanie o najkrajší Miccoli gól v drese Palerma. Dokopy ich tu dal šesťdesiatpäť, do záverečného hlasovania bolo nominovaných sedem. Hlasovať môžte TU

Všetky Miccoli góly v Palerme si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it

 
Viareggio Cup: Palermo 0-3 Club Guaranì
Streda, 08 Február 2012 20:02

Mládežnícky turnaj vo Viareggiu nezačal pre Palermo vôbec najlepšie. V úvodnom zápase podľahlo paraguajskému Club Guaraní hladko 0:3. To o svojom víťazstve rozhodlo už v úvodných desiatich minútach, keď sa v šiestej minúte presadil Fleitas, a už o necelé štyri minúty ho napodobnil Recalde. V druhom polčase už len uzavrel na 0:3 Bobadilla. V posledných minútach zápasu bol naviac vylúčený Giuseppe Prestia. V druhom zápase skupiny 11 zvíťazilo Lazio nad Sassuolo najtesnejším rozdielom 1:0.

V zajtrašom programe čaká na Palermo práve Lazio, zápas ma výkop o 15:00, a bude vysielaný talianskou televíziou Rai Sport 1. Z Laziom sa mladici z Palerma streli v prebiehajúcej sezónu už štyri krát, ani v jednom zápase však nezvíťazili. V lige prehrali v oboch prápradoch zahambujúco 2:5 a 0:7, v poháry zase výsledky 0:0 a 0:2 znamenali pre Palermo konečnú. Ak proti Laziu neuspejú ani zajtra, z najväčšou pravdepodobnosťou to bude znamenať koniec turnaja už v základnej skupine.

Zdroj: viareggiocup.it

 
Hodnotenie hráčov
Streda, 08 Február 2012 19:55

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Atalanta:

Reterete24: Viviano 6 - Pisano 6,5 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6,5 - Barreto 6,5 ; Donati 7 ; Bertolo 6 ; Acquah 6 - Zahavi 6 ; Iličič 5 - Budan 6,5 ; Miccoli 7,5 - Mutti 6,5

Stadionews: Viviano 6 - Pisano 6 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 6 - Barreto 6 ; Donati 6,5 ; Bertolo 6,5 ; Acquah 6 - Zahavi 5,5 ; Iličič 5,5 - Budan 6,5 ; Vázquez 5,5 ; Miccoli 7 - Mutti 6,5
Mediagol:
Viviano 6 - Pisano 6 ; Silvestre 5,5 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 7 - Barreto 6,5 ; Donati 6,5 ; Bertolo 6,5 ; Acquah 6 - Zahavi 6 ; Iličič 6 - Budan 7 ; Vázquez 6 ; Miccoli 7 - Mutti 6,5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Viola: "Palermo je pýchou juhu"
Nedeľa, 05 Február 2012 14:22

Talentovaný záložník Nicolas Viola bude od novej sezóny pôsobiť v Palerme. Svoje nadšenie z tohto prestupu vyjadril v rozhovere pre Giornale di Sicilia. "Všetko to začalo koncom Januára, keď mi bolo povedané, že môžem prestúpiť do Palerma. Dva krát som nepremýšlal, a ponuku prijal. Potom som sa stretol zo šporotvým riaditeľom Cattanim, z Palerma však už poznám Barreta, môjho spoluhráča z Regginy."

"Pirlo? Je to môj hrdina, idol, najlepší na svoje pozícii. Moja štýl hry je podobný jemu, najradšej hrajem pred obranou, odkial organizujem hru. Ale môžem hrať aj ako mezzala. Palermo je pýchou juhu, už sa teším keď budem hrať pred publikom na Renzo Barbera. Miccoli je mimoriadný hráč, jeho hetrik proti Interu bol fantastický. Hrať s ním bude pre mńa česť."  povedal Viola na záver.

Zdroj: reterete24.it


 
Primavera: Lecce 2-2 Palermo
Nedeľa, 05 Február 2012 14:16

Blaznivý zápas medzi Lecce a Palermom, v ktorom hlavný rozhodca nariadil štyri pokutové kopy,  nakoniec  víťaza nepoznal. Konečný výsledok znel 2:2. Domáce Lecce poslal do vedenia už v desiatej minúte Papi. Palermo dokázalo odpovedať až v závere prvého polčasu, keď z pokutového kopu vyrovnal kanonier Bollino. Hneď v prvej minúte druhej polovice zápasu nariadil rozhodca Petroni ďalší pokutový kop v prospech Palerma. Loptu na biely bod si tentokrát postavil Verdun, a rovnako ako Bollino, aj on ponúknutú príležitosť využil.

O pár minút neskôr mohlo Palermo zvýšiť už na 3:1, a to opäť z jedenástky, pri ktorej bol naviac domáci Ingrosso vylúčený. K jej exekúcií sa postavil Jara Martínez, no bránku prestrelil. V sedemdesiatej minúte sa nariadenej jedenástky dočkalo aj Lecce. S prehľadom ju premenil autor prvého gólu Yuri Papi, a uzavrel skóre zápasu na konečných 2:2. Táto strata môže Palermo mrzieť o to viac, že v 17.kole stratilo body aj druhé Lazio, ktoré iba remizovalo s Crotone.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Palermo ako PSG?
Nedeľa, 05 Február 2012 14:10

Mauricio Zamparini hovoril na včerajšej tlačovej konferencii o možnom vstupe nových členov do klubu, a to Ahmed Zubeidi (zastupujúci Ama Group), Abdulrahman Owidan (Owidan Group) a Shabbir Vakil (Al Vakil Group), ktorý boli na tlačovej koferencii taktiež prítomný, a ktorý by mali taktiež dopomôcť nájsť pre Palermo tých správných investorov.

Podľa prvých správ sa hovorí o investícií okolo dvesto miliónov eur, ktoré by okrem iného mali slúžiť aj na výstavbu nového štadiónu. Viac sa však sa dozvieme 15.marca, kedy by malo byť všetko pripravené na predstavenie konkretného plánu.

"Hovorím, že všetko sa to začne 15.marca, a do roku 2014 uvidíme prvé výsledky. Palermo ako PSG? Prečo nie, nič je nemožné."  odkázal Zubeidi fanúšikom Palerma.

Zdroj: mediagol.it

 
Nominácia na Atalantu
Sobota, 04 Február 2012 11:59

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Barreto, Bertolo, Donati, Iličič, Vázquez, Zahavi                                

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Miccoli rekordmanom
Štvrtok, 02 Február 2012 18:46

miccli 64

Včerajším hetrikom prekonal Fabrizio Miccoli rekord Carla Radiceho, a stal sa tak historicky najlepším strelcom Palerma. Miccoli má na svojom konte v drese Palerma 64 gólov, prekonaný Radice o dva menej, 62. O tretie miesto sa s 51 gólmi delia Santiago Vernazza a Luca Toni.

"Romário zo Salenta", ako znie najslávnejšia Miccoliho prezývka, dal z celkových 64 gólov 59 v Serie A, 4 v Coppa Italia a 1 pridal v Európských pohároch. Potreboval na nich 138 zápasov. Fabrizio Miccoli je taktiež samozrejme najlepším strelcom Palerma v najvyššej talianskej súťaži, s pohodlným náskokom 19 gólov pred druhým Dante Di Masom, na treťom miesta sa nachádza Edinson Cavani, ktorý v Serie A nastrieľal za Palermo celkom 34 gólov.

Zdroj: it.wikipedia.org  Foto: sport.sky.it 

 
Hodnotenie hráčov
Štvrtok, 02 Február 2012 18:42

Hodnotenie hráčov zo zápasu Inter-Palermo:

Stadionews: Viviano 5,5 - Muñoz 5  ; Pisano 6 ; Silvestre 6,5 ; Mantovani 7,5  ; Balzaretti 7 - Zahavi 5,5 ; Iličič 6 ; Barreto 6 ; Donati 6,5 ; Bertolo 7 - Budan 5 ; Vázquez 6 ; Miccoli 9 - Mutti 6,5

Mediagol: Viviano 5,5 - Muñoz 4,5 ; Pisano 6 ; Silvestre 5,5 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6,5 - Zahavi 6 ; Iličič 6 ; Barreto 5,5 ; Donati  6,5 ; Bertolo 6 - Budan 6 ; Vázquez ; Miccoli 9 - Mutti 7

Zdroj: stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Inter 4-4 Palermo
Štvrtok, 02 Február 2012 18:36

Posledné vzájomné zápasy medzi Interom a Palermo bývajú bohaté na góly, a inak tomu nebolo ani včera. I keď počasie v Miláne futbalu príliš neprialo, diváci sa dočkali gólovej prestrelky, v ktorej padlo osem gólov.  Zápas sa skončil nerozhodne 4:4, všetky štyri góly domácich zaobstaral Milito, v drese Palerma sa zase hetrikom a jednou asistenciou blysol Miccoli.

Prvú vážnejšiu príležitosť si vytvorili už v úvode zápasu domáci, po Pazziniho centry sa k hlavičke dostal Sneijder, bránku však minul.  Nasledujúce minúty naopak patrili hosťom, ako prvý to skúšal Miccoli, s jeho strelou ale brankár Júlio César nemal žiadne väčšie problémy. Do veľkej príležitosti sa po Miccoliho pase dostával aj novozrodený Igor Budan, ešte než stihol zakočniť ho však od lopty odstavil Lúcio. V šestánstej minúte sa už chorvátsky dlháň dostal k strele, tentokrát ju ale na rohový kop zblokoval Ranocchia. K rozohratiu rohu sa postavil Miccoli, na jeho center si nabehol Mantovani, a hostia sa  dostali do vedenia. To im však nevydržalo ani päť minút. Po Maiconovom centry sa lopta odrazila k úplne volnému Militovi, a ten z malého vápna poľakhy prekonal bezmocného Viviana. Do konca prvého polčasu si dokázal Inter vytvorťi ešte niekoľko nebezpečných situácií. Po akciách Zanettiho sa najprv dostal k hlavičke Pazzini, o čosi neskôr zase k strele z hranice šestástky Milito. Ani jedna, ani durhá situácia ale neskončila úspešne. Najbližšie gólu bola akcia z úplneho záveru polčasu, po peknej spolupráci Sneijdera z Militom sa vo veľkej príležitosti ocitol Cambiasso, Federico Balzaretti ale skvelým sklzom odvrátil nebezpečenstvo.

miccoli_interDruhý polčas začal Miccoliho gólom na 1:2. Po Budanovej prihrávke si kapitán Palermo poradil s Ranocchiom, a prízemnou strelou k ľavej tyči prekonal Césara. Na časomiere bežala päťdesiatadruhá minúta. Ani tentokrát sa ale hostia z vedenia dlho netešili. V päťdesiatejštvrtej minúte ešte Milito chybu Muñoza nepotrestal, keď bránku tesne minul, už o minútu na to sa ale Ezequiel Muñoz dopustil ďalšej chyby. Mladý stopér neustrážil Yuto Nagatoma, v šestástke ho stiahol rukou na zem, a hlavný rozhodca Marco Guida nariadil jedenástku. Loptu si na biely bod postavil Milito, a  pokutový kop premenil. Už o pár minút neskôr mal Milito na dosah hetrik. Rohový kop Interu predĺžil Cambiasso na zadnú tyč, kde číhal osamotený Milito, ten však loptu hlavou netrafil. Argentínsky kanonier ale dlho nesmútil. Už v šesťdesiatejprvej minúte si zopakoval spoluprácu s Cambiassom, a samostatný únik s prehľadom zakončil. Viviana položil na zem, a pohodlne poslal loptu do odkrytej bránky. Čiarový rozhodca ale pri tomto góle prehliadol tesný ofsajd, v ktorom sa Milito v momente nahrávky nachádzal.

Inter tak po prvý krát v zápase vyhrával, rovnako ako Palermu, ani jemu však vedenie dlho nevydržalo. O päť minút neskôr sa po centry Balzarettiho presadil rybičkou Miccoli. Neubehlo ale ani ďalších päť minút, a na San Sire padol ďalší gól, neuveritelný piaty za posledných bezmála päťnásť minút. Po Zanettiho centry síce Pazzini netrafil loptu ideálne, ta sa ale nakoniec dostala až k Militovi, a "Il Principe" dosiahol štvrtý gól v zápase. A následne aj piaty, pre ofsajd ale nemohol byť uznaný. Ani to však ešte nebolo v bláznivom zápase všetko. V osemdesiatejpiatej minúte vyslal Iličič do šance Miccoliho, a rovnako, ako pri svojom prvom góle v zápase, poslal Miccoli loptu do dolného ľavého rohu. V deveťdesiatej minúte mohol Fabrizio Miccoli dokonca vsietiť, s najväčšou pravdepodobnosťou, víťazný gól, jeho priamy kop z hranice šestástky ale len tesne minul bránku. Palermo si tak po remíze 4:4 odnáša z Milána cenný bod, a konečne aj dobrý výkon z ihirska súpera. Zaujmávosťou je, že Palermo vo včerajšom zápase dosiahlo dva krát toľko gólov, ako za minulých desať zápasov vonku dokopy.

 

Palermo (4-4-2): Viviano - Muñoz (62' Pisano), Silvestre, Mantovani, Balzaretti - Zahavi (62' Iličič), Barreto, Donati, Bertolo - Budan (75' Vázquez), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

Inter (4-3-1-2): César - Maicon, Lucio, Ranocchia, Nagatomo - Zanetti, Cambiassio, Poli (65' Palombo) - Sneijder (67' Obi) - Pazzini, Milito (87' Zarate)  Trenér: Claudio Ranieri

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 
Nominácia na Inter
Streda, 01 Február 2012 17:15

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Barreto, Bertolo, Donati, Iličič, Migliaccio, Vazquez, Zahavi                               

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hodnotenie hráčov
Streda, 01 Február 2012 17:12

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Novara:

Reterete24: Viviano 6,5 - Muñoz 6 ; Silvestre 6 ; Manotvani 6,5 ; Balzaretti 6 - Barreto 6 ; Donati 6,5 ; Migliaccio 6,5 - Ilčič 5 ; Bertolo 6 - Budan 7,5 ; Miccoli 7 - Mutti 7

Stadionews: Viviano 6,5 - Muñoz 6 ; Silvestre 6,5 ; Manotvani 7 ; Balzaretti 6 - Barreto 5,5 ; Donati 6 ; Migliaccio 6,5 - Ilčič 6 ; Bertolo 6 - Budan 7,5 ; Zahavi 6 ; Miccoli 7,5

Mediagol: Viviano 6,5 - Muñoz 6 ; Silvestre 6 ; Manotvani 6,5 ; Balzaretti 6 - Barreto 6 ; Donati 6 ; Migliaccio 6 - Ilčič 5,5 ; Bertolo 6 - Budan 7 ; Zahavi 6 ; Miccoli 7 - Mutti 6

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 


Anketa

Áno?
 

Ďalší zápas

                            Serie B                       

                          22.kolo                     

            22222vs 1147        

                       25.1.2014, 15:00                 

Minulý zápas

           Serie B         

           21.kolo        

     29.12.2013, 15:00

     707654 1:222222

                     63Dezi   3Hernández       

                            58Lafferty

Serie B

1. Palermo 40

2. Empoli 39

3. Avellino 37

4. Pescara 34

5. Virtus Lanciano 33

6. Crotone 32

7. Cesena 31

8. Carpi 30

9. Brescia 30

10. Trapani 30

11. Latina 30

12. Spezia 30

13. Siena 29

14. Varese 27

15. Bari 23

16. Modena 22

17. Ternana 22

18. Cittadella 21

19. Novara 20

20. Padova 18

21. Reggina 14

22. Juve Stabia 9

   

        Podrobná tabuľka

Strelci

             A.Hernández 11

             K.Lafferty 7

             A.Belotti 6   

             E.Muñoz 3

             E.Barreto 2

             D.Di Gennaro 2

             S.Anđelković 1

             M.Milanovič 1

             E.Pisano 1

             M.Morganella 1

            

                          Strelci Serie B

                      Strelci Coppa Italia

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich