Január 2012
Primavera: Palermo 0-1 Roma
Sobota, 28 Január 2012 23:28

V 16.kole hostia Primavera na svojom ihrisku silný AS Rím. O víťazovi zápasu rozhodla situácia zo záveru prvého polčasu, keď brankára Palerma Micaia prekonal rímsky kanonier Tallo. Vedúca dvojica ligy, Lazio a práve AS tak opäť o niečo navýšila náskok na tretie Palermo.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Nominácia na Novaru
Sobota, 28 Január 2012 23:25

Brankári: Brichetto, Tzorvas, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vazquez, Zahavi

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli

Zdroj: palermocalcio.it

 
Marotka sa vyprázdnuje, chýba už len Hernández
Štvrtok, 26 Január 2012 21:23

Trenér Palerma Bortolo Mutti mal k dnešnému tréningu k dispozícií celý tím, až na útočníka Abela Hernandéza, ktorý stále laboruje zo zraneným stehenným svalom. Do zostavy sa tak po dlhšom čase opäť vrátili Eros Pisano a Eran Zahavi. Obaja by už mali byť pripravený aj na víkendový zápas s Novarou, krajný obranca Pisano by sa podľa posledných prognóz mohol dokonca ocitnúť v základnej jedenástke.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Oficiálne: Pinilla hosťuje v Cagliari, Cetto v Lille
Štvrtok, 26 Január 2012 21:19

Palermo na svojích stránkach oficiálne potvrdilo odchod dvojice Mauricio Pinilla a Mauro Cetto. Prvý menovaný zamieril do Cagliari, Cetto sa po pol roku vracia do Francúzska, kde bude obliekať dres tretieho celku najvyššej francúzskej ligy, Lille OSC. V prípade čilského útočníka sa jedná o hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup, u Cetta o hosťovanie do konca sezóny.

Za hosťovanie Pinillu zinkasuje Palermo približne 300.000 €, a ak sa prezident Sardinského klubu Massimo Cellino rozhodne Pinillu si ponechať, bude musieť do Palerma poslať ďalších 3.700.000 €.

Zdroj: palermocalcio.it, football-italia.net

 
Zamparini: "Získali sme Violu"
Štvrtok, 26 Január 2012 21:14

"Či môžem potvrdiť príchod Nicolasa Violu? Áno..áno! Dnes som uzavrel dohodu s Fotim (prezidentom Regginy). V lete príde Viola do Palerma."  povedal Zamparini v rozhovre pre SerieBnews.com. Z najväčšou pravdepodobnosťou Palermo odkúpilo polovicu práv mladého záložníka, prebiehajúcu sezónu dokončí Viola v Reggine.

Dvadsaťdva ročný Benito Nicolas Viola je považovaný za jeden z najväčších talenov druhej najvyššej talianskej súťaži, za Regginu nastúpil v tejto sezóne k štrnástim zápasom, a súperových brankárov prekonal svojou presnou ľavačkou celkom tri krát.

Zdroj: reterete24.it

 
Pinilla do Cagliari, Cetto naspäť do Ligue 1?
Streda, 25 Január 2012 20:54

Mauricio Pinilla s najväčšou pravdepodobnosťou odíde do jedenásteho celku Serie A, Cagliari Calcio. Podľa slov Francesca Marroca, športového riaditeľa Sardinského klubu, sa kluby na prestupe už dohodli. "Už sme sa s Palermom dohodli o príchode Pinillu do Cagliari. Momentálne sme uprostred rokovania s hráčom, o podmienkách zmluvy, ktorú podpíše s naším klubom."  Ak pôjde všetko podľa plánov, už zajtra by mal Pinilla absolvovať zdravotné testy, a prvý tréning zo svojími novými spoluhráčmi.

Do Palermo prestúpil Pinilla pred sezónou 2010/2011 z druholigového Grosseta. Vo svojej premiérovej sezóne v novom pôsobisku nastrielaľ do súperových sietí celkom deveť gólov, kvôli rôzným zraneniam však prišiel takmer o polovicu sezóny. Zranenia bohužial čilského útočníka prenasledujú aj v prebiehajúcej sezóne, v ktorej si v doterajších trinástich zápasoch pripísal dve trefy.

Ďalším hráčom na odchode z Palerma je aj Mauro Cetto, o argentínského obrancu prejavilo záujem Lille. Podľa posledných správ by mal Cetto vo francúzskom celku hosťovať do konca sezóny, s následnou opciou na jeho odkúpenie. A do tretice, záložník Edgar Álvarez je blízko prestupu do tímu FC Torino, do ktorého iba pred pár dňami zamieril aj Francesco Benussi. Podľa vyhlásení oboch strán je všetko dohodnuté, a v najbližších hodínach by mal byť prestup oficiálne potvrdení. Ako Cetto, tak aj Álvarez prišli do Palerma iba nedávno, pre začiatkom novej sezóny.

Zdroj: tuttopalermo.net

 
Oficiálne: Benussi nakoniec do Torina
Utorok, 24 Január 2012 21:08

benussi_toro1

Francesco Benussi odchádza do konca sezóny hosťovať do druholigového FC Torino. Tridsaťročný brankár odchytal v prebiehajúcej seźone v drese Palerma sedem ligových zápasov, keď od trinásteho kola pravidelne nastupoval namiesto nevyrazného Tzorvasa. Aj cez jeho dobré výkony sa však vedenie rozhodlo v januári priviesť Emiliana Viviana, pre rodáka z Mestre tak neostalo v zostave miesto, a Benussi neskrýval z tohto rozhodnutia sklamanie. "Palermo získalo brankára Talianskej reprezentácie, a tento krok zdvíha úroveň klubu. Ale cítim sa sklamaný, hral som dobre, no bol som zvolený za jednu z príčin zlých výsledkov. Viviano je ale kamarát" povedal Benussi po tom, čo Viviano podpísal zmluvu na Renzo Barbera.

Dlho to vyzeralo že Benussi skonči v, taktiež, druholigovej Reggine, nakoniec ale odchádza do ambicióznejšieho Torina. To potrebovalo brankára po tom, čo sa vážne zranila brankárska jednotka Ferdinando Coppola. Prezidnet Torina, Urbano Cairo, vyhlásil: "Benussi dokázal vo svojej kariére veľké veci, sme radi že je u nás. Myslím, že si bude viesť veľmi dobre. Ďakujeme Zamparinimu za jeho ochotu, a pekné gesto, že nám poslal brankára. Na druhej strane, on bol vždy veľkorysý človek."

Francesco Benussi však nie je jediný, kto sa musí s Palermom rozlúčiť. Do ďalšieho tímu Serie B, AS Bari, odchádza mladý záložník Ádám Simon. Aj v prípade Simona sa jedná o hosťovanie, avšak po sezóne má Bari možnosť odkúpiť polovicu jeho práv.

Zdroj: palermocalcio.it, reterete24.it  Foto: palermocalcio.it 

 
Bačinovič Padovu neposilní
Utorok, 24 Január 2012 21:03

Prestup Armina Bačinoviča do Padovy bol na spadnutie, avšak po tom, čo podrobné vyšetrenie odhalilo vážnosť jeho zranenia, je všetko inak. Športový riaditeľ Padovy Rino Foschi, ktorý mimochodom zastával rovnakú pozíciu aj v Palerme v rokoch 2002 až 2008, uzatvoril jeho možný príchod do Padovy. "Bačinovič nepríde. Potrebujeme hráča, ktorý je pripravený ihneď hrať, a on bude mimo mesiac a pol. Je to škoda, pretože to bola dobrá príležitosť pre nás, i pre hráča. My, ani Palermo sme nevedeli o jeho zranený, až po podrobnom vyšetrení bolo zistené, že nemôže hrať."

Bačinovič už je po operácií zraneného menisku, dnes sa vrátil do mesta, a v najbližších dnoch by mal  začať s rehabilitáciou.

Zdroj: stadionews.it

 
Balzaretti otcom
Utorok, 24 Január 2012 21:01

V dnešný deň sa v Palerme narodila Julia Balzaretti, dcéra Palermskej "štyridsaťdvojky". Federicovi a jeho manželke Eleanor gratuluje prezident Maurzio Zamparini a všetci ostaný z La Favorita.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hodnotenie hráčov
Utorok, 24 Január 2012 19:14

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Genoa:

Reterete24: Viviano 6 - Muñoz 6 ; Silvestre 7 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 7 ; Donati 7 ; Barreto 6 - Iličič 6,5 ; Bertolo 6 - Budan 7 ; Miccoli 8 - Mutti 7

Stadionews: Viviano 6 - Muñoz 6,5 ; Silvestre 6,5 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 6,5 ; Donati 6 ; Barreto 5 - Iličič 6,5 ; Bertolo 6 - Budan 7 ; Pinilla 5,5 ; Miccoli 8 ; Della Rocca 6

Mediagol: Viviano 6 - Muñoz 6,5 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6,5 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 6,5 ; Donati 7 ; Barreto 6 - Iličič 5,5 ; Bertolo 6 - Budan 7 ; Miccoli 7,5 - Mutti 6,5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Palermo 5-3 Genoa
Utorok, 24 Január 2012 19:09

micc_frey1

V 19.kole Serie A boli diváci na Stadio Renzo Barbera svedkami divokej prestrelky, z ktorej nakoniec vyšlo víťazne domáce Palermo. Dôležité tri body posunuly Palermo ôsmu priečku, hráči po týždnoch hrôzy a sklamania podali opäť výkon hodný tohto klubu.

Už v ôsmej minúte sa do šestnástky hostí prebíjal Josip Iličič, po súboji s jedným z obrancov Janova skončil na zemi, namiesto jedenástky si však vyslúžil žltú kartu za filmovanie. Oprávnene. V nasledujúcej akcii domácich mal prsty Massimo Donati, nová posila z Bari, pre ktorého to bol debutový zápas. Po jeho dlhom pase sa k zakončeniu dostal Miccoli, strela z  veľkého uhlu však bola zblokovaná na roh. Hostia z Janova naopak udreli hneď z prvej vážnejšej šance. Boško Janković našiel v šestnástke nikým nekrytého Gilardina, ten ešte loptu posunul na Rodriga Palacia, a aj keď ju argentínsky útočnik netrafil ideálne, skončila vo Vivianovej sieti. Udialo sa tak v trinástej minúte. Ihneď po inkasovanom góle sa domáci snažili o rýchlu odpoveď, na defenzívu Janova, na čele s brankárom Freyom, čakali krušné chvíle.

donati genoaV dvadsiatej minúte sa opäť ukázal Donati, po ďalšom z jeho presných pasov sa do veľkej príležitosti dostal Fabrizio Miccoli. Kapitán Palerma mal dostatok času aj priestoru na zakončenie, hosťujúcu bránku však z bezprostrednej blízkosti netrafil. O dve minúty neskôr sa strelou z hranice šestástky prezentoval Iličič, brankár Frey však bol pozorný a loptu vyrazil na rohový kop. K jeho rozohraniu sa postavil Iličič, na center si naskočil Igor Budan, a hlavičkou opečiatkoval brvno. Štastie stálo pri tíme Pasquale Marina aj o pár desiatok sekúnd neskôr, po ďalšom rohu domácich sa k zakončeniu dostal Migliaccio, jeho strela ale bola zblokovaná hradbou tiel. V dvadsiatejšiestej minúte si však už nakoniec lopta našla cestu do Janovskej bránky. Budan posunul loptu Miccolimu, odpútal sa od brániaceho hráča a po presnom Miccoliho centri prekonal  hlavičkou Sebastiena Freya. Na začiatku gólovej akcie bol opäť skvele hrajúci Donati. Tlak domácich pokračoval aj naďalej, a už o necelých desať minút neskôr skórovali po druhý krát. Vysokú loptu do šestnástky poslal tentokrát Iličič, k zakonečeniu hlavou sa dostal Silvestre a rozvlnil sieť hosťujúcej bránky. Ani to však ešte nebolo zo strany domácich v prvom polčase všetko, tri minúty pred prestávkou obišiel Miccoli dvoch protihráčov, do šestásky poslal prízemný center a Andrea Mantovani z veľke blízkosti pohodlne zakončil. Defenzíva

Janova bola v troskách, avšak nečudo, keď do zápasu nemohli pre zranenia či karetné tresty nastúpiť Antonelli, Dainelli, Bovo, Rossi, Kaladze, Veloso či Constant.

Druhý polčas začal ďalšou šancou Palerma, po na krátko zahratom rohom kope sa k strele dostal Miccoli, jeho delovku z veľkého ulhu ale Sebastien Frey dokázal vyraziť do bezpečia. V nasledujúcich minútách sa opäť posmelili aj hostia, po vyhratom súboji zo Silvestrem sa k zakončeniu dostal Palacio, bránku však prestrelil. V šesťdesiatej minúte zahral po centri Palacia v šestástke rukou Federico Balzaretti, a hlavný rozhodca Romeo nariadil pokutový kop. K jeho zahratiu sa postavil sám Rodrigo Palacio, najväčšia hviezda Janova, a strelou do stredu znížil na rozdiel jediného gólu. O pár minút neskôr to proti Freyovi opäť skúšal Fabrizio Miccoli, tentokrát z priameho kopu. Opäť však z tohto súboja vyšiel víťazne francúzský brankár. Nakoniec sa ale tridsaťdva ročný Miccoli dočkal. Štvrť hodinu pred koncom zápasu využil po nahrávke Budana zlé postavenie jedného z obrancov Janova, ktorému tak nevyšla ofsajdová pasca, s prehľadom obišiel brankára Freya, a poslal loptu do odkrytej bránky. O ďalších desať minút potvrdil výhru Palerma Giulio Migliaccio, ďalšiu asistenciu si pripísal hrdina zápasu Miccoli. V deveďesiatej minúte už len upravil na konečných 5:3 bývalí hráč Palerma Janković, keď Viviana, pre ktorého to bol mimochodm taktiež prvý zápas na Renzo Barbera, prekonal po rohovom kope.

Po prvej polovici súťaže sa Palermo s dvadsaťštyri bodmi nachádza na priebežnom ôsmom miestie tabuľky, plány prezidenta Zampariniho však boli iné. "Veril som, že prvú časť sezóny môžme skončiť s 29 až 30 bodmi, ale skončili sme s 24, čo považujem za prehru. Bohužial náš postihal kríza, rovnako ako aj iné veľké tými ako napríklad Inter."

 

Palermo (4-3-1-2): Viviano - Muñoz, Silvestre, Mantovani, Balzaretti - Migliaccio, Donati, Barreto - Iličič (70' Bertolo) - Budan (80' Pinilla), Miccoli (85' Della Rocca)  Trenér: Bortolo Mutti

Genoa (4-3-3): Frey - Mesto, Granqvist, Sampirisi (46' Kucka), Moretti - Seymor (77' Jorquera), Biondini, Janković - Palacio, Gilardino, Sculli  Trenér: Pasquale Marino

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 

 
Primavera: Palermo 1-0 Pescara
Nedeľa, 22 Január 2012 11:05

Sedem dní po drtivej porážke z Laziom si Primavera napravila chuť proti Pescare. Zápas rozhodol v tridsiatejsiedmej minúte z pokutového kopu Mauro Bollino. Palermo tak zvýšilo počet bodov už na 34, a upevnilo si pozíciu na treťom mieste tabuľky. V závere zápasu však bol vylúčený útočník Gabriele Zerbo, ktorý tak bude svojmu tímu chýbať v nasledujúcom zápase s vedúcim AS Rím.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Nominácia na Janov
Sobota, 21 Január 2012 22:29

Brankári: Benussi, Brichetto, Viviano

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Silvestre

Záložníci: Acquah, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Donati, Iličič, Migliaccio, Vázquez                       

Útočníci: Budan, Miccoli, Pinilla, Mehmeti

Zdroj: palermocalcio.it

 
Di Chiara, Prestia a Vassallo za U19
Piatok, 20 Január 2012 21:40

Trojica mladíkov Gianluca Di Chiara, Giuseppe Prestia a Francesco Vassallo bola povolaná na sústredenie Talianskej "19-ky", ktoré bude prebiehať od 22. do 25. januára v Coverciane. Na záver sústredenia je taktiež naplánovaný priateľský zápas s Primaverou druholigového Empoli.

Zdroj: tuttonazionali.com

 
Oficiálne: Donati ďalšou posilou Palerma
Piatok, 20 Január 2012 21:32

donati presPo tom, čo Palermo nedotiahlo do konca príchody Palomba a Rigoniho sa sústredilo na získanie tridsaťročného Massima Donatiho z druholigového Bari, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Zmluva, ktorú Donati v Palerme podpísal má platnosť do 30.júla 2014, Bari zaňho podľa neoficiálných správ zinkasovalo okolo 700.000 €.

"Je to pre mňa veľká príležitosť, a taktiiž veľká motivácia. Hlavne preto, že prichádzam zo Serie B do klubu, ktorý si v posledných rokoch viedol veľmi dobre. Chcem pomôcť tímu vrátiť sa na víťaznu vlnu, urobím všetko k zlepšeniu tímu, a zlepšeniu postavenia v tabuľke."

"Rád hrajem pred obranou. Nie som klasický regista, a nie som iba mezzala, ale rád to kombinujem. Myslím si ale, že najviac môžem ukázať, ak budem hrať pred obranou."

V Palerme sa Donati opäť stretne s trenérom Muttim, ktorého už pozná zo svojho pôsobenia v Atalante či Messine. "Poznám ho už dlho, a viem, že je to výnimočný človek a samozrejme skvelý trenér. V Messine sme dosiahly veľký úspech, keď sme skončili na ôsmom mieste."

Zdroj: palermocalcio.it, stadionews.it  Foto: palermocalcio.it

 
Do nasledujúcej sezóny s novým sponzrom
Piatok, 20 Január 2012 21:28

Do nasledujúcej sezóny 2012/2013 vstúpi Palermo s novým sponzorom dresov. Terajšieho dodávateľa, talianskú značku Legea, nahradí popredná svetová značka Puma. Spolupráca s nemeckou značkou bude trvať nasledujúce štyri roky (1.7.2012 - 30.6.2016), nové dresy budú predstavené v júli 2012.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Hodnotenie hráčov
Piatok, 20 Január 2012 18:22

Hodnotenie hráčov zo zápasu Chievo-Palermo:

Reterete24: Benussi 6 - Muñoz 5,5 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 5,5 - Migliaccio 5 ; Bačinovič 6 ; Barreto 5 - Vázquez 5,5 ; Miccoli 6 ; Iličič 4,5 - Pinilla 5 ; Budan 5 - Mutti 5

Stadionews: Benussi 6 - Muñoz 5,5 ; Silvestre 5 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 5,5 ; Bačinovič 5,5 ; Bertolo 5,5 ; Barreto 5,5 - Vázquez 5,5 ; Miccoli 5,5 ; Iličič 5,5 - Pinilla 5 ; Budan 6

Mediagol: Benussi 6 - Muñoz 6 ; Silvestre 6 ; Mantovani 6 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 5 ; Bačinovič 5,5 ; Barreto 5 - Vázquez 5,5 ; Miccoli 5,5 ; Iličič 5,5 - Pinilla 5,5 ; Budan 5,5 - Mutti 5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Primavera: Lazio 7-0 Palermo
Sobota, 14 Január 2012 17:45

V prvom kole po zimnej prestávke utrpela Primavera Palerma drtivú porážku na pôde druhého Lazia. Už po desiatích minútach poslal rimanov do vedenia Rozzi. V závere polčasu zvýšili náskok svojho tímu Crescenzi a Onazi.  V druhej polovici zápasu dokázali domáci skórovať ešte štyri krát. Ďalšie dva góly, a tým pádom hetrik, dosiahol útočník Antonio Rozzi, po góle pridali Cataldi a dvojgólový Onazi. Palermo tak podľaho Lazio hladko 7:0.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Nominácia na Chievo
Sobota, 14 Január 2012 17:40

K dlhodobo zranenej trojici Pisano, Zahavi, Hernández sa po novom pridal aj Afriyie Acquah. Do zostavy sa naopak vrátil Iličič.

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Silvestre

Záložníci: Álvarez, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Iličič, Migliaccio, Vázquez

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli, Pinilla

Zdroj: palermocalcio.it

 
Zamparini: "Palombo nás odmietol, Rigoniho nepustí Di Carlo"
Piatok, 13 Január 2012 20:12

Hlavným cieľom Palerma na prestupovom trhu je získať hráča do stredu poľa. Medzi možné posily patrili aj Angelo Palombo a Luca Rigoni, podľa posledných Zampariniho vyhláseniach sa však bude musieť Palermo poohliadnúť inde.

"Zo Sampdoriou sme boli dohodnutý, Palombo, a jeho agent, však na Siciíliu nechceli. Pravdepodobne skonči vo Fiorentine."  Blízko prestupu do Palerma bol aj hráč Chieva Luca Rigoni. Niektoré zdroje dokonca hovorili ako o hotovej veci, teraz je však všetko inak. "Di Carlo (trenér Chieva) nenechá Rigoniho odísť. Budeme pokračovať v hľadaní na túto pozíciu, aj keď, návrat Bačinoviča do starej formy by bol náš najlepší nákup."

Zdroj: reterete24.it

 
Oficiálne: Viviano je Rosanero, Bovo Rossoblu
Piatok, 13 Január 2012 20:06

Palermo oficiálne spečatilo príchod Emiliana Viviana, ktorého bude vlastnit spoločne s milánskym Interom. Talentovaný brankár podpísal zmluvu s platnosťou do leta 2016, číslo na drese si vybral, pre brankára typickú, 1-ku.

Palermo taktiež oznamuje, že do klubu Genoa CFC, odkiaľ prichádza práve polovica Vivianových práv, sa definitívne sťahuje Cesare Bovo.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Viviano sa sťahuje do Palerma
Streda, 11 Január 2012 23:40

Emiliano Viviano sa sťahuje do Palerma. Nejedná sa však o hosťovanie do konca prebiehajúcej sezóny, ako nás najprv média informovali. Palermo nakoniec odkúpilo od Janovského CFC polovicu jeho práv, tak ako to chcel tamojší prezident Enrico Preziosi.

"Janov žiadal za polovicu práv na Viviana 5.000.000 €, a dali sme im ich. Som veľmi štastný, že sme ho získali, pretože Viviano je presne brankár, aký nám dlhú dobu chýbal. V priebehu troch - štyroch rokov bude nastupovať za Inter, medzitým by som však bol rád, aby pobudol u nás."  potvrdil Zamparini príchod rodáka z Florencie. Oficiálna správa sa očakáva v priebehu nasledujúceho dňa.

Druhých 50% Viviana vlastní  Inter, kde aj dvadsaťšesť ročný brankár odštartoval novú sezónu. V letnej príprave si však vážne poranil koleno, ktoré ho na dlhú dobu vyradilo z hry. Do poriadku sa dal iba nedávno. Vivianov príchod s najväčšou pravdepodbnosťou znamená, ža sa s Palermom bude musieť rozlúčiť Francesco Benussi. "Hovoril som s Benussim, a poďakoval som mu. Musíme ho poslať niekam na hosťovanie, pretože si zaslúži tím Serie A."

Zdroj: reterete24.it

 
Hodnotenie hráčov
Utorok, 10 Január 2012 21:19

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Neapol:

Reterete24: Benussi 5 - Muñoz 5 ; Silvestre 5 ; Cetto 5 ; Balzaretti 5,5 - Migliaccio 5,5 ; Barreto 5 ; Della Rocca 5 ; Acquah 5,5 - Vázquez 6 ; Álvarez 5 - Budan 6 ; Mehmeti 5,5 ; Miccoli 6 - Mutti 5

Stadionews: Benussi 5,5 - Muñoz 6 ; Silvestre 5,5 ; Cetto 5 ; Balzaretti 5,5 - Migliaccio 4,5 ; Barreto 5 ; Della Rocca 6 ; Acquah 4,5 - Vázquez 6 ; Álvarez 4,5 - Budan 6 ; Mehmeti 5 ; Miccoli 6 - Mutti 4

Mediagol: Benussi 6 - Muñoz 5,5 ; Silvestre 5,5 ; Cetto 5 ; Balzaretti 5,5 - Migliaccio 5 ; Barreto 4,5 ; Della Rocca 4,5 ; Acquah 4,5 - Vázquez 6 ; Álvarez 5 - Budan 5 ; Miccoli 5,5 - Mutti 4,5

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

 
Serie A: Palermo 1-3 Neapol
Utorok, 10 Január 2012 21:18

Ani zimná prestávka nepomohla hráčom Palerma, ktorý tak aj naďalej pokračujú v biedných výkonoch. Tri body si zo štadióna Renzo Barbera tentokrát odnáša po víťazstve 1:3 Neapol.

cavani-vazquezPrvý polčas pritom nebol zo strany Palerma vôbec zlý, a ukázal hneď niekoľko pozitív. Za to najväčšie môžme určite považovať výkon novej posily Franca Vázqueza, pre ktorého to bol debutový zápas v novom pôsobisku. Už po devedesiatích sekunách hry sa po nahrávke Vázqueza dostal do veľkej príležitosti Budan, brankár De Sanctis však svoj tím podržal. Na druhej strane to skúšal Gargano, ani on ale neuspel. V nasledujúcich minutách nechala obrana Palerma až príliš veľa priestoru kanonierovi Cavanimu. Uruguajský ostrostrelec však naštastie pre domácich svoje šance nevyužil, prvú nebezpečnú hlavičku zneškodnil Benussi, ďalšie dve priestor medzi troma tyčami minuli. Potrestať to mohol v dvadsiatejtretej minúte Vázquez, ktorému po skvelom prieniku naservíroval loptu Igor Budan. Vázquez však zoči voči golmanovi Neapola zlyhal, a bránku prestrelil. Iba pár sekund na to dostal opäť veľa priestoru a času na strelu aktívny Walter Gargano, štastie však opäť stálo pri domácich, keď tvrdá strela skončila tesne nad brvnom. Ani v nasledujúcich minútach nebola o gólove príležitosi núdza, po Balzarettiho centry potvrdil Miccoli, že hra hlavou nepatrí k jeho najväčším prednostiam, a ďalšia šanca domácich ostala nevyužitá. V tridsiatejpiatej minúte sa k rýchlemu protiútoku dostaili hostia z Neapola, Gargano našiel v šestástke skúseneho Pandeva, ktorého neustrážil Muñoz, a "Partenopei" sa ujali vedenia. Už o päť minút neskôr mohol po spolupráci s Inlerom pridať Pandev aj druhý gól, jeho strela z hranice šestnástky však skončila tesne nad. A keď v posledných sekundách prvého polčasu nebol pre ofsajd uznaný gól Migliaccia, do šatní odchádzali spokojnejší hostia.

Do druhého polčasu poslal Bortolo Mutti, dve nové tváre, Álvareza a Acquaha, ktorý nahradili dvojicu Vázquez - Della Rocca. Už po pár minútach sa k zakončeniu dostal Goran Pandev, Benussi si však tentokrát dal pozor a macedónskeho útočníka vychytal. V päťdesiatejštvrtej minúte bol však na Cavaniho strelu z dvadsiatich metrov Benussi prikrátky, a hostia viedli o dva góly. Za tento výstavný kúsok si "El Matador" vyslúžil potlesk aj od domácich tifosi, a na úctu k svojmu bývalemu klubu gól neoslavoval. Prakticky ihneď po rozohrávke mohol Neapol svoj náskok ešte navýšiť, Pandevovu strelu ale zastavil žrď domácej bránky. Čo sa nepodarilo Pandevovi sa však už v šestdesiatej minúte podarilo Hamšíkovi, a bolo po zápase. Po spolupráci s Inlerom si "Marekiaro" položil Benussi, a pohodlne skóroval do odkrytej bránky.

Bezmála dvadsaťminút ostávalo do konca zápasu, keď sa na ihrisko dostal aj Agon Mehmeti, ktorý v drese Palerma taktiež debutoval. Celý druhý polčas však mali hostia bezpečne pod kontrolou, švédský mladík tak toho pri svojom prvom zápase veľa neukázal. V úplnom závere zápasu už len korigoval na konečných 1:3 krásnou hlavičkou Miccoli. Asistenciu si pripísal Federico Balzaretti.

 

Palermo (4-3-1-2): Benussi - Muñoz, Silvestre, Cetto, Balzaretti - Migliaccio, Barreto, Della Rocca (46' Acquah) - Vázquez (46' Álvarez) - Budan (68' Mehmeti), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

Neapol (3-4-2-1): De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Aronica - Maggio, Inler, Gargano (71' Džemaili), Dossena - Hamšík (77' Zúñiga), Pandev (82' Chávez)  Trenér: Walter Mazzarri

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

 
Nominácia na Neapol
Sobota, 07 Január 2012 19:33

Trenér Mutti nemôže stále počítať s trojicou zranených Pisano, Zahavi, Hernández. Citelnou stratou v zápase s "Partenopei" bude aj neúčasť Josipa Iličiča, ktorý si odpykáva trest za červenú kartu z predchadzajucého zápasu s Novarou. V nominácií sa už naopak objavili zimné posily Agon Mehmeti a Franco Vázquez, a po zranení taktiež aj Mauricio Pinilla.

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Di Matteo, Lores, Migliaccio, Simon, Vázquez

Útočníci: Budan, Mehmeti, Miccoli, Pinilla

Zdroj: palermocalcio.it


 
Cappelletti do Juve Stabia, Milanović sa vracia do Palerma
Štvrtok, 05 Január 2012 21:29

Daniel Cappelletti sa sťahuje na juh Talianska, kde bude hájiť farby klubu Juve Stabia. V momentálne ôsmom tíme Serie B bude talentovaný obranca hosťovať do konca sezóny, s následnou možnosťou odkupu polovice jeho práv. Sezónu začal Cappelletti na hostovní v Sassuole, kde sa však príliš nepresadil a pripísal si iba dva štarty v Primavere, a taktiež jednú červenú kartu.

Ďalší nádejný hráč z obranných radov, Milan Milanović sa po hosťovaní v Siene naopak do Palerma vrátil. V Primavere Toskánskeho klubu nastúpil iba do piatich zápasoch, v ktorých, rovnako ako Cappelletti zbieral iba karty červenej farby. Milanović bol vylúčený celkom dva krát.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Prezentácia Agona Mehmetiho
Štvrtok, 05 Január 2012 15:04

mehmeti tlac

Prvá časť tlačovej konferencii sa niesla v jeho podobnosti zo Zlatanom Ibrahimovičom. Podnosť v tváry, rovnako tak aj v minulosti.  "Je to veľký hráč, vo Švédsku je vzorom pre veľa mladých ľudí. Aj ja som sa inšpiroval jeho hrou, ale myslím, že sa nemôžem porovnávať z jedným z najsilnejších hráčov sveta."  Z taktického hľadiska však, zdá sa, sú medzi nemi podstatné rozdiely. "Aj keď sa mi jeho vlastnosi páčia, máme každý iný spôsob, ako sa prezentujeme na ihrisku. On je klasický stredný útočník, pôsobiaci v strede, zatiaľ čo ja sa snažím pohybovať po celej útočnej línii, a vytvárať pre svojích spoluhráčov priestor. V Malmö som hral dokonca tiež ako krídlo. Asi jediné, čo máme naozaj spoločné je Malmö."

"Mám dobrý dojem z mesta aj ľudí, podobnosť medzi Palermo a Malmö mi veľmi pomohla. Teraz myslím len na Palermo, a na toto nové dobrodužstvo. Rád by som poďakoval prezidentovi Zamparimu, pretože hrať v Taliansku je pre mňa splnený sen. Vždy budem hrať na 100%, aby som dosiahol  všetky svoje ciele. Serie A je veľká výzva a príležitosť, ktorú som s nadšením prijal. Je tu veľa hráčov, ktorých obdivujem, páčia sa mi ale predovšetkým Inzaghi a Milito - veľmi inteligentný hráči."  Čo bude pre Mehmetiho určite nové, a čím sa Serie A, a najmä Palermo, od švédskej Allsvenskan liší, je časté striedanie trenérov. "Vo Švédsku sa v priebehu roka veľa trenérov nemení, takže naozaj neviem, čo mám na to povedať."

Ďalej mladý útočník vysvetlil pôvod svojej prezývky "Super-Sub", a taktiež výber čísla 24. "Túto prezývku som dostal po jednom zápase v Malmö, keď som ako striedajúci hráč vsietil dva góly a rozhodol zápas. Ak mám byť ale úprimný, musím povedať, že ju nemám rád. Pre výber tohto čísla nemám žiaden osobitný dôvod, mal som ho už v Malmö a tak som si ho nechal. Môje obľubené číslo je však 11."

"Národný tím? Môžem byť povolaný buď  za Švédsko alebo Albásnko. Osobne dúfam, že budem reprezentovať Švédsko, národ, ktorý mi toho veľa dal."  Debut v drese Palerma si môže Mehmeti odbiť už vo víkendovom zápase s Neapolom. Podľa vlastných slov je do zápasu pripravený nastúpiť, a všetko záleži iba na Muttim. "Nemám vôbec strach z možnosti, že proti Neapolu nastúpim. Môžem hrať v zálohe alebo útoku, rozhodnúť musí trenér. Na miesto útočníka je v Palerme veľká konkurencia, pre tím je to ale iba dobre."

Zdroj: mediagol.it  Foto: palermocalcio.it

 
Rozlosovanie 64.ročníka Viareggio Cup
Streda, 04 Január 2012 12:12

Včerajší žreb rozhodol o súperoch Primavery na 64.ročníku mládežnického turnaja vo Viareggiu. Ten sa bude konať od  6. do 20.Februára 2012, na Palermo čaká v skupine 11 staré známe Lazio, Sassuolo a paraguajský Club Guaraní.

Kompletné rozlosovanie turnaja si možete pozrieť TU

Zdroj: stadionews.it  Príloha: viareggiocup.it

 
Oficiálne: Mehmeti a Vázquez do Palerma
Utorok, 03 Január 2012 15:19

Palermo na svojích oficiálných stránkach definitívne potvrdilo príchod talentovanej dvojici Agon Mehmeti a Franco Vázquez. Prvý menovaný nestál Palermo ani cent, kedže mu vo švédskom Malmö  vypršala zmluva, Vázquez prestúpil z tímu Club Atlético Belgrano za približne 4.500.000 €. Obaja podpísali zmluvu na Sicílii do 30.Júna 2016, Mehmeti bude na drese nosiť číslo 24, argentínčan Vázquez 17.

Zdroj: palermocalcio.it

 
Ruznic: "Josip a Armin sú v Palerme štastný"
Nedeľa, 01 Január 2012 19:45

Amir Ruznic, agent slovinskej dvojice Iličič a Bačinovič, hovoril o budúcnusti svojich klientov. "Z doterajším priebehom sezóny sme spokojný. Aj Bačinovič, ktorý si po ťažkom úvode našiel v tíme miesto. Prestupy? Prezident Zamparini nechce predávať, a ja s ním súhlasim, Januárove prestupy nemám rád. Určite ostanú v Palerme." 

Rovnako tak sa nikam nechystá ani Edgar Álvarez. "V poslednom ligovom zápase proti Novare ho Mutti poslal na ihrisko už od prvej minúty, a hral veľmi dobre. Na 99% ostane v hlavnom meste Siciílie."  povedal hráčov agent Vincenzo D'Ippolito pre Tuttobari.com.

Zdroj: stadionews.it

 
Lo Monaco: "Maxi do Palerma? Kto vie..."
Nedeľa, 01 Január 2012 19:40

Útočník Catanie Maxi López by sa mohol sťahovať do Palerma. Po letnej "výmene" Silvestreho a Lanzafameho by sa jednalo už o tretí obchod medzi Sicilskými rivalmi v krátkej dobe. Športový riaditeľ Catanie Pietro Lo Monaco síce vyvrátil, že by ich Palermo už kontaktovalo, ak by to ale nakoniec urobilo, určite by nebolo bez šance.

"Možem povedať, že doteraz nás Palermo nekontaktovalo. O Lópeza sa zaújmajú kluby ako Wolfsburg, Fulham či Fiorentina. Pred dvoma týždnami aj Janov. Z Palerma mi však ohľadom Maxiho nikto nevolal. Či môžem jeho prestup tam vylúčiť? Nevylučujem nič, na trhu je možné všetko. Kto vie, možno ma za tri dni Palermo kontaktuje. Človek nikdy nevie."

Ak by sa nakoniec Lopéz do Palerma naozaj presťahoval, takmer s určitosťou by to znamenalo odchod Mauricia Pinillu, o ktorého prejavila záujem Fiorentina.

Zdroj: stadionews.it

 


Anketa

Áno?
 

Ďalší zápas

                            Serie B                       

                          22.kolo                     

            22222vs 1147        

                       25.1.2014, 15:00                 

Minulý zápas

           Serie B         

           21.kolo        

     29.12.2013, 15:00

     707654 1:222222

                     63Dezi   3Hernández       

                            58Lafferty

Serie B

1. Palermo 40

2. Empoli 39

3. Avellino 37

4. Pescara 34

5. Virtus Lanciano 33

6. Crotone 32

7. Cesena 31

8. Carpi 30

9. Brescia 30

10. Trapani 30

11. Latina 30

12. Spezia 30

13. Siena 29

14. Varese 27

15. Bari 23

16. Modena 22

17. Ternana 22

18. Cittadella 21

19. Novara 20

20. Padova 18

21. Reggina 14

22. Juve Stabia 9

   

        Podrobná tabuľka

Strelci

             A.Hernández 11

             K.Lafferty 7

             A.Belotti 6   

             E.Muñoz 3

             E.Barreto 2

             D.Di Gennaro 2

             S.Anđelković 1

             M.Milanovič 1

             E.Pisano 1

             M.Morganella 1

            

                          Strelci Serie B

                      Strelci Coppa Italia

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain