Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Fiorentina:

Reterete24: Benussi 6,5 - Pisano 5,5 ; Silvestre 7 ; Migliaccio 6,5 ; Mantovani 6,5 - Acquah 6 ; Bačinovič 6 ; Barreto 6,5 - Iličič 8 ; Zahavi 5,5 ; Pinilla 6 - Miccoli 7 ; Lores Varela 6 - Mangia 7

Stadionews: Benussi 6,5 - Pisano 6,5 ; Silvestre 7,5 ; Migliaccio 6 ; Mantovani 6,5 - Acquah 6 ; Bačinovič 6 ; Barreto 5,5 - Iličič 8 ; Zahavi 5,5 ; Pinilla 5,5 - Miccoli 7 ; Lores Varela 5,5

Mediagol: Benussi 7 - Pisano 6,5 ; Silvestre 7 ; Migliaccio 6,5 ; Mantovani 6,5 - Acquah 6,5 ; Bačinovič 6,5 ; Barreto 7 - Ilčič 7,5 ; Zahavi 5,5 ; Pinilla 6 - Miccoli 7 ; Lores Varela 6 - Mangia 7

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

Primavera: Palermo 3-0 Ascoli
Sobota, 26 November 2011 20:47

Po vypadnutí v poháry si Primavera napravila chuť aspoň v lige, keď na domácom ihirsku zdolala Ascoli hladko 3:0. O prvý gól v sieti hostí sa postaral už po ôsmich minutách Zerbo. Ďalšie góly padali až po prestávke, v päťdesiatejpiatej minúte zvýšil náskok Palerma po rohom kope Barberis, v závere zápasu pridal svoj druhý gól útočník Gabriele Zerbo.

Rímske derby medzi prvým AS a druhým Laziom sa skončilo nerozhodne 3:3, Palermo tak stiahlo stratu na čelo tabuľky, ktorá po tomto kole činí iba dva body.

Zdroj: palermocalcio.it, reterete24.it

Nominácia na Fiorentinu
Sobota, 26 November 2011 12:54

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Obrancovia: Aguirregaray, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Di Matteo, Iličič, Lores, Migliaccio, Simon, Zahavi

Útočníci: Miccoli, Pinilla

Zdroj: palermocalcio.it

V Coppa Italia proti Siene
Sobota, 26 November 2011 12:50

V osemfinále pohára TIM Cup sa Palermo stretne zo Sienou, ktorá si v štvrtom kole poradila s Cagliari 2:1. Skóre zápasu otvoril Pablo González, ktorý je v Toskánskom klube na hosťovaní práve z Palerma. Náskok domácej Sieny navýšil v druhom polčase Angelo, v závere zápasu už len upravil na konečných 2:1 Rui Sampaio.

Zdroj: stadionews.it

Mehmeti: "Palermo je veľký klub..."
Štvrtok, 24 November 2011 20:39

Agon Mehmeti posilní v zimnom prestupovom období Palermo, svoje pocity z prestupu vyjadril pre calciomercato.com, "Serie A bola vždy moja obľúbená liga, myslím, že teraz je ten správny čas opustiť Švédsko a Allsvenskanu. V Malmö som odohral štyri sezóny, a som pripravený na väčší klub."  vyhlásil talentovaný útóčník.

"Je to klub zo správnou filozofiou, s mixom skúsených a mladých hráčov. Som nadšený myšlienkou hrať po boku hráčov ako Miccoli a Balzaretti, ktorý mi môžu veľmi pomôcť v mojom raste. Na Sicíliu pricestujem na začiatku Decembra, určite očakávam inú klímu."  povedal o svojom novom pôsobisku. "Zo Zamparinim som sa ešte nestretol, už onedlho sa však spoznáme."  dodal na záver.

Zdroj: reterete24.it

Primavera: Lazio 2-0 Palermo
Streda, 23 November 2011 17:34

V odvete osemfinále Primavera Tim Cup podľahlo Palermo 0:2 Laziu, keď o víťazstve domácich rozhodli už v prvom polčase Barreto a Cilfone. A kedže sa prvý zápas skončil bezgólovou remízou, mladíci z Palerma v poháry skončili.

Streda, 23 November 2011 16:45

Hodnotenie hráčov zo zápasu Juventus-Palermo:

Reterete24: Tzorvas 5,5 - Pisano 5 ; Silvestre 6 ; Cetto 4 ; Della Rocca 5,5 ; Balzaretti 5 - Migliaccio 4,5 ; Bačinovič 5 ; Barreto 6 - Bertolo 5 ; Zahavi 5 ; Iličič 4,5 - Miccoli 5,5 - Mangia 5

Stadionews: Tzorvas 5 - Pisano 5,5 ; Silvestre 6 ; Cetto 4 ; Della Rocca 5 ; Balzaretti 5 - Migliaccio 5 ; Bačinovič 5,5 ; Barreto 5 - Bertolo 5,5 ; Zahavi 5 ; Iličič 5,5 - Miccoli 4,5

Mediagol: Tzorvas 6 - Pisano 5 ; Silvestre 6 ; Cetto 4 ; Della Rocca 5 ; Balzaretti 5 - Migliaccio 5 ; Bačinovič 5,5 ; Barreto 6 - Bertolo 5 ; Zahavi 5 ; Iličič 5 - Miccoli 5 - Mangia 5

Palermo s novým sponzorom
Streda, 23 November 2011 16:35

Palermo má nové sponzora, ktorým stal sa Burger King, druhý najväčší celosvetový reťazec reštauráciíí rýchleho občerstvenia. Burger King bude hlavným sponzorom tímu v Coppa Italia, a druhý v ďalšom priebehu Serie A. Nový dres predstavilo Palermo už vo víkendovom zápase s Juventusom.

Video prezentujúce nové dresy si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Primavera: Reggina 1-2 Palermo
Nedeľa, 20 November 2011 10:27

Primavera Palerma stúpa ligovou tabuľkou nahor. Vo včerajšom zápase si tentokrát poradila z Regginou 2:1. Skóre zápasu otvoril po desiatích minútach Sanseverino. V úvode druhého polčasu síce  vyrovnal na 1:1 Louzada, v sedemdesiatej minúte ale rozhodol o víťazstve Palermo druhým gólom v zápase Giulio Sanseverino.

Nominácia na Juventus
Sobota, 19 November 2011 13:24

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Di Matteo, Iličič, Lores, Migliaccio, Zahavi

Útočníci: Miccoli

Zamparini: "Silvestre-Rím? Určite nie. Balzaretti..."
Piatok, 18 November 2011 15:54

"Silvestre do Ríma? Určite nie. Nikdy sa ma nič ohľadom Silvestreho nepýtali, je to len nejaký novinársky vtip"  reagoval Zamparini na špekulácie okolo Silvestreho odchodu do AS. Rovnako tak vyvrátil aj Januárový odchod Federica Balzarettiho, o ktorého prejavilo záujem PSG: "V Januári neodíde, ostane tu" .

Nový štadión: Video
Štvrtok, 17 November 2011 12:01

Na oficiálných stránkach Palerma sa objavilo video prezentujúce plánovaný nový štadión. Pozrieť si ho môžete TU

Vassallo s premiérovým gólom, Barreto opäť iba na lavičke
Streda, 16 November 2011 21:08

Francesco Vassallo si v priateľskom zápase proti Čiernej hore pripísal svoj premiérový gól za Talianskú "19-ku", keď dvadsať minút pred koncom zápasu vyrovnal na konečných 1:1. Ďalšia dvojica z Palerma, ktorá bola na tento zápas nominovaná, Prestia a Di Chiara sa na ihrisko nedostali. Už zajtra o pol jedenástej si však Taliansko zápas z Čiernou horou zopakuje. Za prvý tím Talianska odohral celý zápas Federico Balzaretti, Prandelliho zverenci však podľahli majstrom Južnej Ameriky Uruguaju 0:1. Aj v zápase Talianskej "21-ky" malo Palermo zastúpenie, tentokrát však na strane protivníka. Ádám Simon odohral celých deväťdesiať minút, Maďarsko však Taliansku podľahlo 0:2, a definitívne tak stratilo možnosť kvalifikovať sa na budúcoročné Majstrovstá Európy.

V ďalšom z mnoha priateľských zápas podľahlo Slovinsko 2:3 USA. Josip Iličič pobudol na ihriska iba prvý polčas, Armin Bačinovič až do osemdesiatejôsmej minúty, pri prvom góle Slovinska si naviac pripísal asistenciu. Honduras si v noci z Pondelka na Utorok poradil na domácej pôde zo Srbskom 2:0, Edgar Álvarez odohral takmer celé stretnutie, do listiny strelcov sa však nezapísal. Grécky brankár Alexandros Tzorvas dostal pre tento krát voľno, a v priateľskom zápase proti Rumusnko ostal iba na lavičke náhradníkov. Rumuni nakonec zvíťazili 3:1. V kvalifikáciíí na Majstrovstá Sveta 2014 podľahol Paraguaj 0:2 Čile, Edgar Barreto naviac do zápasu opäť nezasiahol.

Streda, 16 November 2011 17:46

Vychadzajúca hviezda Atalanty Bergamo, Manolo Gabbiadini sa stal terčom záujmu Palerma. Potvrdil to aj technický riaditeľ Atalalnty, Pierpaolo Marino.

"Palermo sa v lete pokúšalo získať Gabbiadiniho do spoluvlastníctva, a pokúša sa o to aj naďalej"   povedal Marino.

Palermo medzinárodne: Zahral si iba Tzorvas
Nedeľa, 13 November 2011 20:51

Piatočné reprezentačné zápasy hráčom Palerma veľmi nepriali. Squadra Azzurra síce v priateľskom zápase s Poľskom po góloch Balotelliho a Pazziniho zvíťazila 2:0, Federico Balzaretti sa však na ihrisko nedostal. Rovnako tak do zápasu nezasiahol ani záložník Edgar Barreto, Paraguaj si ale aj bez jeho pomoci poradil s Ekvádorom 2:1, a pripísal si svoje prvé víťazstvo v kvalifikácií. Jediným hráčom Palerma, ktorý zápas odohral bol Alexandros Tzorvas. Pre gréckeho brankára sa zápas s Ruskom nezačal vôbec dobre, keď ho už po dvoch minutách prekonal Širokov. Domácemu Grécku sa podarilo vyrovnať až v druhom polčase zásluhou Katsouranisa. Výsledok sa nakoniec už do konca zápasu nezmenil, Grécko sa tak s Ruskom rozišlo zmierne 1:1.

primavera-pal cat

Primavera aj naďalej pokračuje v sérií neporaziteľnostií. V deviatom kole si tentokrát poradila v derby s Cataniou 3:1. Domáce Palermo sa ujalo vedenia už v šiestej minúte zásluhou kanoniera Bollina. Na ďalší gól si musela približne tisícka divákov počkať až do druhého polčasu, v päťdesiatej minúte vyrovnal stav zápasu Donnarumma. Už o štyri minúty neskôr však Palermo opäť vyhrávalo, po rohovom kope sa o to zaslúžil Silvestri. V šesťdesiatejsiedmej minúte dal konečnú podobu výsledku z pokutového kopu Mauro Bollino, ktorý tak potvrdil streleckú formu.

"Ešte sme nič nedosiahli, je to len ďalší krok v našom raste. Dvojgólový Bollino? Mauro by mal byť chválený nielen kvôli gólom, ale aj za skvelú prácu a obetovanie sa pre tím. Moja chvála by ale mala byť zameraná na celý tím, ktorý dosiahol zaslúžený úspech" povedal po vyhratom derby trenér Primavery Antonino Capodicasa.

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Hernández mimo hry na mesiac
Sobota, 12 November 2011 13:52

Prvé správy o zranení Abela Hernandéza hovorili o dobe liečenia až na dvanásť týždnov, tieto informácie sa ale nakoniec naštastie nepotvrdili, a Hernández si od futbalu bude musieť oddýchnuť "iba" na prilibžne jeden mesiac. Zranenie ľavého stehenného svalu si mladý útočník privodil v domácom zápase s Bolognou.

Trenér Palerma Devis Mangia naviac nemôže stále počítať ani s ďalším útočníkom, Mauriciom Pinillom. Dobrou správou však je zlepšujúci sa stav Miccoliho, ktorý sa po individuálných tréningoch vrátil k tréningu zo svojími spoluhráčmi, a v nadchadzajúcom zápas s Juventusom by mal byť pripravený nastúpiť v základnej zostave.

Rossi do Florencie, Ballardini na Sardíniu
Sobota, 12 November 2011 10:21

Dvojica bývalích trenérov Palerma, Delio Rossi a Davide Ballardini, si našli nové pôsobisko. Prvý menovaný bol bez práce od konca minulej sezóny, keď po prehratom finále Coppa Italia opustil Palermo. Prezident sicílskeho klubu Maurizio Zamparini sa po vyhadzove Pioliho snažil o návrat Rossiho na Stadio Renzo Barbera, ten to však odmietol a ďalej čakal na tú správnu ponuku. A dočkal sa. Vedeniu Fiorentiny došla trpezlivosť s trenérom Sinišou Mihajlovičom, a oslovilo tak Delia Rossiho, ktorý ponuku prijal. Fiorentina sa momentálne nachádza na trinástom mieste, na Rossiho naviac čaká naozaj ťažký debut, keď na Artemio Franchi pricestuje AC Milan.

Trenérska zmena nastala aj v Cagliari, tamojší prezident Massimi Cellino už naviac v tejto sezóne jeden krát trenéra vymenil. V Auguste skončil na lavičke Cagliari Roberto Donadoni, ktorého nahradil Massimo Ficcadenti. Ani s jeho výsledkami však nebol Cellino spokojný, a po jedenástom kole dostal padáka. Na jeho miesto tak zasadne Davide Ballardini, ktorý klub zo Sardínie dobre pozná, kedže ho už vo svojej trenérskej kariére dva krát viedol. V Palerme Ballardini pôsobil v sezóne 2008-2009.

Dvanásť hráčov povolaných do reprezentácie
Piatok, 11 November 2011 18:40

Zoznam hráčov a zápasov:

Federico Balzaretti (Taliansko) - 11.11. Poľsko, 15.11. Uruguaj (Priateľské zápasy)

Alexandros Tzorvas (Grécko) - 11.11. Rusko, 15.11. Rumusko (Priateľské zápasy)

Josip Iličič, Armin Bačinovič (Slovinsko) -15.11. USA (Priateľské zápasy)

Edgar Álvarez (Honduras) -14.11. Srbsko (Priateľské zápasy)

Edgar Barreto (Paraguaj) - 11.11. Ekvádor, 15.11. Čile (Kval. na MS 2014)

Ádám Simon (Maďarsko U21) - 15.11. Taliansko (Kval. na Euro U21 2013)

Gianluca Di Chiara, Giuseppe Prestia, Francesco Vassallo (Taliansko U19) - 15.11. a 17.11 Čierna Hora (Priateľské zápasy)

V pôvodnej nominácii Uruguaja sa nachádzal aj Abel Hernández, kvôli zraneniu sa však k tímu nakoniec nepripojíl. Mladý útočník tak "La Celeste" nepomôže v kvalifikačnom zápase proti Čile a ani v zápase s Talianskom. Rovnako tak je na tom aj Mauricio Pinilla, ktorý príde o kvalifikačné zápasy s Uruguajom a Paraguajom.

Dvojia hráčov Palerma už má svoje reprezentačné povinnosti za sebou. V zápase "dvadsiatok" medzi Ghanou a Talianskom odohral takmer celý zápas Afriyie Acquah, ani on však nedokázal zabrániť jedenoznačnej prehre Ghany 3:0, a dve minúty pred koncom zápasu bol vystriedaný. Rovnako neuspel ani Giulio Sanseverino, keď Taliansko U18 nestačilo na rovesníkov z Nemecka, a prehralo 2:1. Sanseverino odohral celý prvý polčas. V oboch prípradoch sa však jednalo iba o priateľský zápas.

Zdroj: palermocalcio.it, tuttonazionali.com

Serie A: Palermo 3-1 Bologna
Pondelok, 07 November 2011 20:25

V jedenástom kole Serie A hostilo Palermo na domácom štadióne Bolognu, trenér hostí Stefano Pioli sa tak po Septembrovom vyhadzove opäť vrátil na Stadio Renzo Barbera. Svoj bývalí tím sa mu však nakoniec poraziť nepodarilo, a Palermo si tak po víťazstve 3:1 aj naďalej drží domácu sto percentnú úspešnosť.

ilicici_boognaDomáce Palermo poslal do vedenia už po štvťhodine hry Eran Zahavi. Strelu Josipa Iličiča z poza šestnástky vyrazil brankár Bologne Gillet iba na kopačku Izraelského reprezentanta, ktorý pohodlne skóroval. O ďalších päť minút sa do sľubnej šance dostával aj Abel Hernández, v šprinterskom súboji si však obnovil zranený stehenný sval a musel zo zápasu odstúpiť. Kedže však Devis Mangia nemal k dispozícií žiadneho ďalšie útočníka, musel nastúpiť ofenzívne ladení záložník Lores Varela, pre ktorého to bol v drese Palerma debut. Po chybe v obrane hostí mohol navýšiť náskok pre svoj tím Iličič, Jean-Francois Gillet však s vypetím všetkých síl vytalčil jeho strelu na brvno. V ďalšej časti hry sa k slovu dostali aj hostia z Bologne, prienik Koneho od polovice ihriska zastavil až brankár Tzorvas. Po jednom z rohových kopov sa zase k hlavičke dostal nikým nekrytý Andrea Raggi, a Palermo opäť zachraňoval Tzorvas. Hráči Bologne tak nedôkladného bránenia domácich nevyužili, za čo prišiel v druhom polčase.

Ubehlo z neho iba necelých desať minút, keď Palermo pridalo druhý gól v zápase. Na rohový kop Zahavi si nabehol Matías Silvestre, a hlavou prekonal brankára hostí. K už tradične skvelému výkonu tak pridal Silvestre aj svoj prvý gól v drese Palerma. Za hostí opäť pohrozil Panagiotis Kone, jeho strela však nemala dostatočnú razanciu. V sedemdesiatejpiatej minúte tak do tretice udreli domáci, po nahrávke Lores Varelu sa konečne presadil aj Josip Iličič. V úplnom závere zápasu už len skorigoval na konečných 3:1 klenot Bologne Gastón Ramírez.

Palermo (4-3-2-1): Tzorvas - Pisano, Silvestre, Cetto, Balzaretti - Migliaccio, Bačinovič (76' Aguirregaray), Acquah - Iličič, Zahavi (63' Bertolo) - Hernández (20' Lores Varela)  Trenér: Devis Mangia

Bologna (4-3-1-2): Gillet - Raggi (56' Garics), Loria, Cherubin, Morleo - Pérez, Mudingayi (68' Pulzetti), Kone - Ramírez - Di Vaio, Acquafresca (57' Gimenez)  Trenér: Stefano Pioli

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Nedeľa, 06 November 2011 22:46

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Bologna:

Reterete24: Tzorvas 6,5 - Pisano 6 ; Silvestre 7 ; Cetto 6,5 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 7 ; Bačinovič 6,5 ; Acquah 6,5 - Iličič 7,5 ; Zahavi 6,5 ; Bertolo 6 - Lores Varela 6 - Mangia 7

Stadionews: Tzorvas 7 - Pisano 6 ; Silvestre 7,5 ; Cetto 6 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 6,5 ; Bačinovič 6,5 ; Acquah 5,5 - Iličič 7,5 ; Zahavi 7 ; Bertolo 6 - Hernández 6 ; Lores Varela 6

Mediagol: Tzorvas 7 - Pisano 6,5 ; Silvestre 7 ; Cetto 7 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 7 ; Bačinovič 6,5 ; Acquah 7 - Iličič 7,5 ; Zahavi 7 ; Bertolo 6 - Hernández 6 ; Lores Varela 6,5 - Mangia 7

Primavera: Neapol 0-1 Palermo
Nedeľa, 06 November 2011 22:16

Primavera Palerma si z ihriska silného Neapola odnáša dôležité tri body. Tesné víťazstvo zariadil v päťdesiatejsiedmej minúte Mauro Bollino, mladíci tak sériu neporaziteľnosti natiahli už na šesť zápasov.

Sogliano skončil, nahradí ho Cattani
Sobota, 05 November 2011 12:26

Po tom, čo v stredu 1.Novembra oznámil svoju rezignáciu športový riadieľ Sean Sogliano, už je známa aj jeho náhrada. Stal sa ňou ešte iba tridsať ročný Luca Cattani, ktorý doposiaľ pracoval v Palermo ako skaut, zo špeacializáciou najmä v Južnej Amerike.

Posledná úprava Pondelok, 05 December 2011 19:15

Nominácia na Bolognu
Sobota, 05 November 2011 00:42

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Bertolo, Di Matteo, Iličič, Lores, Migliaccio, Simon, Zahavi

Útočníci: Hernández, Miccoli, Budan

Devis Mangia dostal novú zmluvu
Sobota, 05 November 2011 00:30

Po nedávnom odstúpení športového riadeľa Seana Sogliana média špekulovali aj o možnom odchode Devisa Mangiu. Ten však dnes ráno všetky tieto správy vyvrátil, keď s Palermo podpísal nový dvojročný kontrakt. Mangia pri tom prišiel do Palerma v lete ako tréner Primavery, po skorom vyhadzove Stefana Pioliho však dostal od Zampariniho dôveru viesť prvý tím.

Primavera: Palermo 0-0 Lazio
Streda, 02 November 2011 20:58

V prvom zápase osemfinále Primavera Tim Cup hostilo Palermo na domácom štadióne Lazio. To dohrávalo od päťdesiatejštvrtej minúty o desiatich hráčov, keď bol za faul vo vápne vylúčený Vilkaitis. Nariadený pokutový kop však Daniel Jara Martínez nedokázal premeniť, rovnako ako nedokázalo Palermo využiť početnej prevahy. Do odvety, ktorá je na programe 23.11. v Ríme, si tak Palermo odnáša bezgólovú remízu.