Hodnotenie hráčov zo zápasu Udinese-Palermo

Reterete24: Tzorvas 5,5 - Pisano 4,5 ; Iličič 6 ; Silvestre 6 ; Cetto 5,5 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 6 ; Della Rocca 6 ; Bačinovič 6,5 ; Álvarez 5 ; Barreto 6 - Aguirregaray 5,5 ; Zahavi 5,5 - Miccoli 5 - Mangia 6

Stadionews: Tzorvas 6 - Pisano 5 ; Iličič 6 ; Silvestre 6 ; Cetto 5,5 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 5,5 ; Della Rocca 5,5 ; Bačinovič 6,5 ; Álvarez 55 ; Barreto 6 - Aguirregaray 5,5 ; Zahavi 6 - Miccoli 5,5

Mediagol: Tzorvas 5,5 - Pisano 5 ; Iličič 6,5 ; Silvestre 6 ; Cetto 5,5 ; Balzaretti 5,5 - Migliaccio 5,5 ; Della Rocca 6 ; Bačinovič 5,5 ; Álvarez 5 ; Barreto 6 - Aguirregaray 5,5 ; Zahavi 5,5 - Miccoli 5,5 - Mangia 6

Zdroj: reterete24.it, stadionews.it, mediagol.it

Primavera: Palermo 5-1 Bari
Sobota, 29 Október 2011 21:51

Primavera si v ďnešnom zápase poľahky poradila s tímom Bari, keď zvíťazila jednoznačne 5:1. Palermo sa víťazstvu výrazne priblížilo už v prvej dvadsaťminútovke, keď sa postupne trafili Bollino, De Vita a Zerbo. Ešte do polčasu stihli naviac domáci svoj náskok navýšiť, v tridsiatej minúte strelil svoj druhý gól v zápase Bollino. V úvode druhého polčasu dokázalo Bari zásluhou Partpila výsledok znížiť, ďalší gól už ale nepridali, a v nadstavenom čase naopak inkasovalo z kopačky Martíneza. Pre tím trenéra Antonio Capodicasa to bola už štvrtá výhra v rade.

Zdroj: palermocalcio.it

Proti Udinese bez Pinillu
Sobota, 29 Október 2011 21:34

Palermo sa bude musieť v zajtrajšom zápase proti Udinese zaobísť bez Mauricia Pinillu. Čilský útočník s tímom do Udine neodcestoval kvôli zápalu sedacieho nervu, trenér Devis Mangia si tak bude musieť vystačiť iba z dvojicou útočnikou (Miccoli, Hernández), kedže Igor Budan nebol povolaný. "Som smutný, naozaj veľmi som chcel tento zápas hrať"  povedal Pinilla prostredníctvom Twitteru.

Zdroj: stadionews.it

Nominácia na Udinese
Sobota, 29 Október 2011 21:28

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Barreto, Della Rocca, Iličič, Lores, Migliaccio, Zahavi

Útočníci: Hernández, Miccoli

Sobota, 29 Október 2011 21:13

Hodnotenie hráčov zo zápasu Palermo-Lecce

Reterete24: Tzorvas 6 - Pisano 6 ; Silvestre 6,5 ; Cetto 6,5 ; Balzaretti 6 - Migliaccio 6 ; Acquah 6,5 ; Bačinovič 6,5 ; Barreto 6,5 - Iličič 5,5 ; Miccoli 6 - Pinilla 6,5 ; Zahavi 6,5 ; Hernández 7 - Mangia 7

Stadionews: Tzorvas 6 - Pisano 6,5 ; Silvestre 7 ; Cetto 6 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 6 ; Acquah 6,5 ; Barreto 7 - Iličič 6,5 ; Miccoli 6 - Pinilla 6,5 ; Zahavi 6,5 ; Hernández 7
Mediagol:
Tzorvas 6 - Pisano 6 ; Silvestre 6,5 ; Cetto 7 ; Balzaretti 6,5 - Migliaccio 6 ;  Acquah 6,5 ; Bačinovič 6,5 ; Barreto 6 - Iličič 6,5 ; Miccoli 6 - Pinilla 6,5 ; Zahavi 6,5 ; Hernández 7 -  Mangia 6,5

Serie A: Palermo 2-0 Lecce
Sobota, 29 Október 2011 18:38

abelpinilla Palermo na domácom štadióne opäť zvíťazilo, a aj naďalej si tak na ňom drží 100% úspešnosť. V deviatok kole si zverenci Devisa Mangiu poradili s predposledným Lecce 2:0, keď sa o góli postarali Mauricio Pinilla a Abel Hernández.

Domáce Palermo pohrozilo už po pár sekundách hry, Iličič však mieril príliš vysoko. Do zakončenia sa dostal aj Federico Balzaretti, jeho strelu ale zablokoval jeden z obrancov Lecce. Prvú vážnejšiu šancu hostí zaznamenal útočník Daniele Corvia, proti jeho strele z uhla šestnástky ale skvele zasiahol brankár Tzorvas, a vytlačil ju na rohový kop. V dvadsiatejdruhej minúte zahrávalo rohový kop aj domáce Palermo, k hlavičke sa dostal Eros Pisano, loptu však na bránkovej čiare zastavil Obodo. O päť minút neskôr sa do dobrej príležitosi dostával Hernández, vo vnútri šetnástky ho však nedovolene zastavil Tomović. Hlavný rozhodca Davide Massa tak nariadil pokutový kop. K bielemu bodu sa postavil Mauricio Pinilla, a poslal Palermo do vedenia.  Hostia z Lecce sa na gól snažili čo najskôr odpovedať, Obodo to skúsil strelou z veľkej vzdialenosti, Tzorvas jeho strelu vyrazil iba pred seba, doražajúci Corvia však bránu vysoko prekopol. Rovnako tak o čosi neskôr skončil aj priamy kop Odda. V závere polčasu mohli svoj náskok navýšiť domáci, po akcii Iličiča s Migliacciom sa dostal k strele Afriyie Acquah, trafil však iba pred ním stojáceho Odda. Prvý polčas uzaveral volej Pinillu, s ktorým však brankár Lecce Bennasi problémy nemal.

Druhý polčas veľa gólových šancí nepriniesol, a diváci si tak museli počkať až do sedemdesiatej siedmej minúty, keď Palermo zvýšilo skóre na dvojgólový rozdiel. Abel Hernández si narazil loptu zo Zahavim, a strelou k tyči prekonal Bennasiho. Ako sa neskôr ukázalo, bol to posledný gól zápasu, kedže Fabrizio Miccoli, a ani na druhej strane Andrea Bertolacci, svoje šance nedokázali premeniť.

Palermo (4-3-1-2): Tzorvas - Pisano, Silvestre, Cetto, Balzaretti - Migliaccio, Acquah (71' Bačinovič), Barreto - Iličič (67' Miccoli) - Pinilla (46' Zahavi), Hernández  Trenér: Devis Mangia

Lecce (4-3-1-2): Benassi - Oddo, Carrozzieri, Tomović, Mesbah - Piatti, Obodo (66' Olivera), Giacomazzi - Grossmüller (82' Bertolacci) - Corvia (67' Muriel), Cuadrado  Trenér: Eusebio Di Francesco

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Primavera: Reggina 0-1 Palermo
Piatok, 28 Október 2011 08:57

V odvete druhého kola poháru porazila Primavera Palerma svojho protivníka z Regginy tesne 1:0, keď sa o jediný gól zápasu postaral v štrnástej minúte Pasquale De Vita. A kedže sa prvý vzájomný zápas skončil víťazstvom Palerma v pomere 2:1, zverenci trenéra Antonio Capodicasa postúpili do osemfinále, kde sa strenú s Laziom. V prvom zápase, ktorý je na programe 2.Novembra, sa však budú musieť zaobísť bez dvojice Vassallo, Di Chiara, ktorá bola v odvetnom zápase s Regginou vylúčená. Odveta osemfinále sa odohraje 23.11.2011.

Kompletného pavúka Primavera TIM Cup si možete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Príloha: legaseriea.it

Nominácia na Lecce
Streda, 26 Október 2011 19:27

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas.

Obrancovia: Aguirregaray, Balzaretti, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Iličič, Lores, Migliaccio, Zahavi

Útočníci: Hernández, Miccoli, Pinilla

Pondelok, 24 Október 2011 21:49

Hodnotenie hráčov zo zápasu AS Roma-Palermo

Reterete24: Tzorvas 6 - Pisano 6,5 ; Silvestre 6 ; Migliaccio 5 ; Balzaretti 6,5 - Acquah 5,5 ; Miccoli 6 ; Barreto 5,5 ; Della Rocca 5 ; Cetto 6 - Zahavi 6,5 ; Iličič 5 - Hernández 5,5 ; Pinilla 5,5 - Mangia 5,5

Stadionews: Tzorvas 6 - Pisano 6 ; Silvestre 5,5 ; Migliaccio 6 ; Balzaretti 6,5 - Acquah 6,5 ; Miccoli 6,5 ; Barreto 6,5 ; Della Rocca 5 ; Cetto 6 - Zahavi 6,5 ; Iličič 6 - Hernández 6 ; Pinilla 6

Mediagol: Tzorvas 6 - Pisano 6 ; Silvestre 6 ; Migliaccio 5 ; Balzaretti 6,5 - Acquah 6 ; Barreto 5,5 ; Della Rocca 5 ; Cetto 6,5 - Zahavi 6 ; Iličič 5 - Hernández 5,5 ; Pinilla 5,5 - Mangia 5,5

Serie A: AS Roma 1-0 Palermo
Pondelok, 24 Október 2011 18:24

Mizéria na ihriskách súperov pokračuje aj naďalej, a do nelichotivej bilancii tri zápasy, jedna remíza, dve prehry a nula v kolonke strelených gólov si Palermo po zápase s AS Roma pripíše ďalšiu prehru a jeden inkasovaný gól.

Skvelý debut za AS zaznamenal talentovaný Erik Lamela, keď už po siedmých minútach prekonal z uhla Tzorvasa. Domáci však už v prvom polčase ďalší gól nepridali, naopak blízko vyrovaniu bolo Palermo. Tomu patrila najmä posledná desaťminútovka, keď si dokázalo vytvoriť hneď niekoľko sľubných šancí. Giulio Migliaccio však hlavičkoval tesne nad, Zahaviho šancu zlikvidoval Stekelenburg, a rovnako tak skončila aj strel Hernándeza. Do šatní sa tak odcházala za stavu 1:0 pre rimanov.

V druhom polčase mohol Rím svoj náskok navýšiť, Osvaldo a ani Lamela ale nemierili presne. Hneď v zápetí to mohol potrestať Zahavi, ktorý však z dobrej pozície mieril tesne vedľa. Pätnásť minút pred koncom zápasu spálil obrovskú šancu striedajúci Iličič, keď síce brankára Stekelenburga prekonal, v zakoneční ale zlyhal a pred odkrytou bránkou trafil iba De Rossiho. Ani ďalšie gólové príležitosti nedokázali hráči na jednej ani na druhej strane premeniť, zápas sa tak skončil výsledok 1:0, a Palermo zaznamenalo ďalšiu porážku na ihrisku súpera.

AS Roma (4-3-3): Stekelenburg - Cassetti, Burdisso, Juan (78' Heinze), Ángel - Gago, De Rossi, Pizzaro - Lamela (83' Bojan), Osvaldo, Borriello (69' Perrotta)  Trenér: Luis Enrique

Palermo (4-3-1-2): Tzorvas - Pisano, Silvestre, Migliaccio, Balzaretti - Barreto, Acquah (82' Miccoli) , Della Rocca (54' Cetto) - Zahavi (74' Iličič) - Pinilla, Hernández  Trenér: Devis Mangia

Fotogalériu zo zápasu si možete pozrieť TU

Primavera: Palermo 2-0 Gubbio
Nedeľa, 23 Október 2011 20:03

V šiestom ligovom kole si Primavera Palerma na domácej pôde poradila s tímom Gubbia hladko 2:0. Skóre zápasu otvoril po polhodine hry Francesco Vassallo, víťazstvo domácich nakoniec potvrdil sedem minút pred koncom zápasu z pokutového kopu Cristofari.

Nominácia na AS Roma
Sobota, 22 Október 2011 21:45

Brankári: Benussi, Brichetto, Tzorvas

Záložníci: Acquah, Álvarez, Bačinovič, Barreto, Bertolo, Della Rocca, Iličič, Lores, Migliaccio, Zahavi

Pondelok, 17 Október 2011 19:11

Hodnotenie hráčov zo zápasu AC Milan-Palermo

Reterete24: Tzorvas 6,5 - Pisano 5 ; Silvestre 5,5 ; Migliaccio 5 ; Mantovani 6 - Iličič 5 ; Baretto 5,5 ; Della Rocca 5 ; Bertolo 5,5 - Hernández 5 ; Pinilla 5,5 ; Miccoli 5 ; Álvarez 5 - Mangia 5

Stadionews: Tzorvas 6,5 - Pisano 5,5 ; Silvestre 5,5 ; Migliaccio 5,5 ; Mantovani 4,5 - Iličič 5,5 ; Baretto 5 ; Della Rocca 5,5 ; Bertolo 5,5 - Hernández 5 ; Pinilla 5,5 ; Miccoli 5 ; Álvarez 5

Mediagol: Tzorvas 6,5 - Pisano 6 ; Silvestre 4,5 ; Migliaccio 6 ; Mantovani 5,5 - Iličič 4 ; Baretto 5 ; Della Rocca 4,5 ; Bertolo 5,5 - Hernández 5 ; Miccoli 4 ; Álvarez 4,5 - Mangia 4

Serie A: AC Milan 3-0 Palermo
Pondelok, 17 Október 2011 18:09

Palermo nevyužilo zlého štartu AC Milan do sezóny, a po zahambujúcom výkone si zo San Sira odnáša potupnú porážku 3:0. Víťazný gól zápasu vsietil tesne pred koncom prvého polčasu ,ešte v minulej sezóne na Sicílií hrajúci, Antonio Nocerino.

della-rocca.nocerino acDomáce AC sa na svojho súpera vrhlo už od samého úvodu zápasu, a po necelej štvrťhodine hry mohlo ísť do vedenia. Lopta sa štastne dostala až k voľnému Cassanovi, ten však ponúknutú šancu nevyužil. O pár minút neskôr to bol opäť Cassano kto zakončoval, tentokrát však skvelo zasiahol Tzorvas. V tridsiatej piatej minúte prišla pre Milánčanov zla správa, stopér a opora mužstva Thiago Silva bol kvôli zraneniu nútení striedať. Ani to ale domácim nezabránilo v predvedenej hre pokračovať. Blízko otvoreniu skóre bol Robinho, jeho strelu a aj následnú dorážku ale zlikvidoval Tzorvas. V štyridsiatej minúte však už bol grécky brankár bezmocný. Center Ibrahimoviča našiel Aquilaniho, ktorý ešte loptu sklepával pred voľnú bránku na Nocerina - 1:0 pre AC.

Do druhého polčasu už zverenci Denisa Mangiu nastúpili bez nedoliečeného Miccoliho, ktorého nahradil Álvarez. Ako prvé pohrozilo opäť AC, Cassano však z voleja loptu netrafil. Do prvej vážnejšej šance sa dostávalo konečne aj Palermo, strelu Hernándeza však zblokoval Bonera. V päťdesiatejpiatej minúte dokázali domáci svoj náskok navýšiť, Ibrahimovič nahrávkou za obranu vysunul Robinha, ktorý tak svoj návrat po zranení oslávil gólom. O ďalších desať minút to už bolo o tri góly, keď Abateho spätnú nahrávku zúžidkoval Cassano. V závere zápasu to ešte skúšal mladík El Shaarawy, či dva krát z priameho kopu Ibrahimovič, Alexandros Tzorvas však potvrdil že pomaly ale isto sa stáva oporou Palerma.

AC Milan (4-3-1-2): Abbiati - Abate, Nesta, Silva (34' Bonera), Antonini - Aquilani, Van Bommel, Nocerino - Robinho (66' Emanuelson) - Ibrahimovič, Cassano (78' El Shaarawy)  Trenér:

Massimiliano Allegri

Palermo (4-4-2): Tzorvas - Pisano, Silvestre, Migliaccio, Mantovani - Bertolo (74' Acquah), Barreto, Della Rocca, Iličič - Miccoli (46' Álvarez), Hernández (65' Pinilla)  Trenér: Devis Mangia

Nominácia na Milan
Piatok, 14 Október 2011 23:56

Obrancovia: Aguirregaray, Cetto, Mantovani, Muñoz, Pisano, Silvestre

Osem hráčov povolaných do reprezentácie
Piatok, 07 Október 2011 10:15

Kvalifikácia na Euro 2012 sa chíli ku koncu, a už budúci týžden budeme poznať všetkých postupujúcich. Naopoka v Južnej Amerika štartuje kvalifikácia na Majstrovstvá sveta 2014, konajúce sa v Brazílií. Palermo bude v týchto zápasoch zastupovať celkom sedem hráčov, Ádám Simon ho bude zastupovať na mládežníckej scéne. Zoznam hráčov a zápasov:

Balzaretti (Taliansko) - 7.10. Srbsko, 11.10. Severné Írsko (kval. na Euro 2012)

Iličič, Bačinovič (Slovinsko) - 11.10. Srbsko (kval. na Euro 2012)

Tzorvas (Grécko) - 7.10. Chorvátsko, 11.10. Gruzínsko (kval. na Euro 2012)

Barreto (Paraguaj) - 7.10. Peru, 11.10. Uruguaj (kval. na MS 2014)

Hernández (Uruguaj) - 7.10. Bolívia, 11.10. Paraguaj (kval. na MS 2014)

Pinilla (Chile) - 7.10. Argentína, 11.10. Peru (kval. na MS 2014)

Simon (Maďarsko U21) - 8.10. Turecko (kval. na Euro U21 2013)

Matías Silvestre, ďalší "Oriundo" v Talianskej reprezentácií?
Piatok, 07 Október 2011 10:03

"Stále dúfam, že sa skôr či neskôr moje meno objaví v národnom tíme. Musím sa ale priznať, že ak by pozvánka od Talianska prišla skôr ako od Argentíny, určite by som nad tým uvažoval."  povedal Silvestre, ktorý by tak po štvorici Amauri, Thiago Motta, Ledesma a najnovšie aj Osvlado, mohol byť v krátkej dobre piatý "Oriundo" v Talianskom národnom tíme.

Zdroj: football-italia.net

Cassani prestúpi do Fiorentiny
Piatok, 07 Október 2011 09:40

"S Fiorentinou sme už dospeli k dohode, s vykúpením Cassaniho nebude žiaden problém. Či sa prestup uskutoční v Januári? Tieto veci sú irelavatné, Cassani  už v skutočnosti je hráčom Fiorentiny." potvrdil Cassaniho odchod športový riaditeľ klubu Sean Sogliano. Palermo by zaňho malo zinkasovať približne 4.500.000 €

Zdroj: reterete24.it

Serie A: Palermo 2-0 Siena
Pondelok, 03 Október 2011 09:56

Aj do tretice sa Palermo podarilu zvíťaziť na domácej pôde, kde si tak zatiaľ držia 100% úspešnosť. Na Stadio Renzo Barbera tentokrát pricestoval novíčik zo Sieny, ktorý domácemu celku trenéra Devisa Magniu podľahol hladko 2:0.

Už prvá vážnejšia šanca v zápase skončila gólom, v osemnástej minúte rozohral priamy kop Miccoli, na jeho center si nabehol Giulio Migliaccio a hlavičkou poslal Palermo do vedenia. O pár minút neskôr po prvý krát, a v prvom polčase aj naposledy, pohrozila Siena. Po náhravke bývalého hráča Palerma Brienzu však Destro z dobrej pozícií loptu netrafil. A keď následne nepremenili svoje šance ani Hernández s Miccolim, do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0.

Do druhého polčasu už Palermo nastúpilo bez zraneného Miccoliho, ktorého vystriedal Zahavi. Od päťdesiatejpiatej minúty  naviac muselo dohrávať o desiatich hráčoch, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Federico Balzaretti. Vyrovnať mohol následne González, ktorý v Siene hosťuje práve z Palerma, s jeho šancou si však Tzorvas poradil. V závere zápasu mohlo Palermo svoj náskok navýšiť, Abel Hernández a ani dorážajúci Zahavi však loptu za brankára Sieny Brkića nedostali. Druhého gólu sa však domáci priaznivci nakoniec dočkali, v nadstavenom čase vybojoval pokutový kop Zahavi, ktorý premenil Abel Hernández.

Palermo (4-4-2): Tzorvas - Pisano, Migliaccio, Silvestre, Balzaretti - Bertolo (56' Mantovani), Della Rocca, Barreto, Iličič (72' Acquah) - Miccoli (46' Zahavi), Hernández  Trenér: Devis Mangia

Siena (4-4-2): Brkić - Vitiello, Rossettini, Terzi, Rossi - Mannini (53' González), Vergassola (66' D'Agositno), Gazzi, Brienza - Calaió (46' Reginaldo), Destro  Trenér: Giuseppe Sannino