August 2011
González do Sieny
Streda, 31 August 2011 13:13

Pablo González, ktorý do Palerma prišiel na začiatku júla z Novary, sa opäť sťahuje. V posledný deň prestupového obdobia sa Palermo dohodlo z nováčikom Serie A Sienou na ročnom hosťovaní s opciou na prípadný prestup.

Okrem Gonzáleza ale do Sieny odchádza na ročné hosťovanie aj dvadsať ročný obranca Milan Milanovič, avšak bez možnosti odkupu. Na Milanoviča však ešte čakajú reprezentačné povinnosti, kedže bol povolaný do Srbskej U21.

Zdroj: acsiena.it

Sedem hráčov povolaných do reprezentácie
Pondelok, 29 August 2011 15:32

Budúci týžden sa odohrajú ďalšie zápasy v kvalifikácii na Euro 2012, na ktoré bolo povolaných celkom šesť hráčov Palerma. Abel Hernández bol zase nominovaný na priateľský zápas s Ukrajinou. Zoznam hráčov a zápasov:

Pondelok, 29 August 2011 13:01

Franco Vázquez posilní Palermo, avšak až v zimnom prestupovom období. Včera to potvrdil športový riaditeľ Sean Sogliano. Podľa jeho slov ho chcelo Palermo získať už teraz, Belgrano, súčasný Vázquezov zamestnávateľ, ho však bolo ochotné pustiť až po skončení argentínskej ligy v Januári, s čím nakoniec súhlasilo aj Palermo.

Zdroj: stadionews.it

Príprava: Neapol 3-1 Palermo
Pondelok, 29 August 2011 00:15

Prvé kolo Serie A, ktoré bolo na programe tento víkend, sa kvôli štrajku neodohralo, Palermo si tak našlo náhradný program a k zápasu vyzvalo Neapol. V ňom však nakoniec na svojho súpera nestačilo, a prehralo 3:1.

Ako prvý pohrozili hostia z Palerma, strela Zahaviho po štvrť hodine však nemala potrebnú razanciu. Už o štyri minúty neskôr odcentroval Dossena, a i keď bola vo vnútri šestnástky jasná prevaha hráčov v rúžovom, lopta so dostala až k Hamšíkovi, ktorý ľavačkou prekonal brankára Benussiho. Do listiny strelcov sa neskôr mohol zápisať aj bývalí útočník Palerma Edinson Cavani, jeho prvá strela však mierila iba do stredu bránky, kde bol pripravení Benussi, tá druhá skončila tesne vedľa. V tridsiatej minúte dokázal Neapol navýšiť svoj náskok, skvele hrajúci Hamšík odcentroval cez Balzarettiho, a Christian Maggio efektnímy nožničkami rozvlnil sieť. Na konci prvého polčasu znížil na 2:1 Giulio Migliaccio po rohom kope, ako inak , hlavou. Na konečných 3:1 uzavrel v šesťdesiatejsiedmej minúte druhým gólom v zápase Maggio, ktorý prekonal striedajucého Brichetta.

"Každá prehra je sklamaním, aj keď nejde o tri body.Musíme ešte veľmi tvrdo pravocať, urobili sme naivneéchyby, ktoré nás vyšli draho. Už ich nesmieme opakovať. Na druhej strane, stál proti nám skvelý Neapol, a myslím, že potvrdil, že je kandidátom na Scudetto." povedal po zápase Stefano Pioli.

Palermo (4-3-1-2): Benussi (46' Brichetto) - Pisano (79' Aguirregaray), Silvestre (79' Muñoz), Mantovani, Balzaretti (64' Cetto) - Migliaccio (64' Acquah), Bačinovič, Nocerino (79' Lores Varela) - Zahavi (79' Bertolo) - Iličič (46' Miccoli), Hernández (79' González)

Neapol (3-4-1-2): De Sanctis (64' Colombo) - Campagnaro (74' Grava), Cannavaro (64' Fernandez), Aronica - Maggio (74' Bogliacino), Džemaili (46' Donadel), Inler (64' Gargano), Dossena (46' Zúñiga) - Hamšík (37' Santana) - Lavezzi (64' Mascara), Cavani (74' Lucarelli)

Video zo zápasu si môžete pozrieť TU

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU

Zdroj: palermocalcio.it  Foto: palermocalcio.it  Video: palermocalcio.it

Tzorvas: Palermo, som pripravený
Nedeľa, 28 August 2011 15:51

Palermo úspešne dokončilo príchod gréckeho brankára Alexandrosa Tzorvasa. Nový brankár čišlo jedna, ktorý však na drese bude nosiť 33, vyjadril svoje pocity na tlačovej konferencii: "Keď som sa dozvedel o záujme Palerma bol som veľmi štastný. Čo sa týka môjho fyzického stavu som pripravený na 100%, odohral som už nejaké súťažné zápasy (predkolo LM a EL), a tiež som absolvoval prípravu v Panathinaikose. Určite že je Palermo významný klub, rosanero som chcel byť za každú cenu."

"Moje kvality? Jediné čo vám môžem povedať je, že budem každý deň trvrdo pracovať, aby som sa zlepšil. Medzi talianskou a gréckou ligou je určite rozdiel, Serie A je oproti gréckej kvalitnejšia. V Taliansku je každý zápas dôležitý, a ide v ňom o veľa. Eleftheropoulos? Hovoril som s ním, a iba potvrdil že v talianskej lige je post brankára veľmi dôležitý."

"Jazyk? Bude veľmi dôležité naučiť sa po taliansky, a to čo najrýchlejšie. V minulosti  som sa taliančinu trocha učil, to už ale bolo dávno, a dosť som toho pozabúdal. Myslím si ale, že naučiť sa ju zvládnem celkom rýchlo."

"Debut proti Interu? Z Interom som už dva krát hral, naposledy pred dvoma rokmi. Od vtedy sa ich tím zmenil. Či mám strach? Vôbec nie!  Prekliatie brankárov v Palerme? Vôbec si to neuvedomujem, a naviac, niesom poverčivý.  Chcem využiť  ponúknutú príležitosť, a tiež za ňu poďakovať Zamparinimu."

"V  Panathinaikose môj cyklus skončil, a tak som sa rozhodol pre zmenu, a získať zase nové skúsenosti. Kto ma inšpiroval? Buffon, a veľa ďalších, každopádne som si istý že talianská škola je najlepšia. Palermo je klub, ktorý praktikuje ofenzívny futbal, čo dokazuje aj posledná sezóna. Čo viem o Palerme? Poznám históriu Sicílie, ktorá je podľa mňa dosť podobná histórii Peloponézu. Mojích nových spoluhráčov poznám pre ich slávu podľa mien, osobne však nepoznám nikoho."

Tzorvas vyšiel Palermo na približne 900.000 €, zmluvu podpísla na dva roky.

Nový web klubu
Piatok, 26 August 2011 14:09

Palermo dnes predstavilo svoj nový oficiálny web. Pozrieť si ho môžte na tejto adrese:

Zdroj: ilpalermocalcio.it

Sorrentino ostáva v Chieve, príde Tzorvas?
Piatok, 26 August 2011 12:48

Najvyššia talianská súťaž sa čo nevidieť začína, a Palermo stále nemá vyriešný post brankárskej jedničky. Prezident Zamparini sa usiloval získať do svojho tímu Stefana Sorrentina z Chieva, a dlho to vyzeralo že sa mu to aj podarí. Tridsaťdva ročný Sorrentino však nakoniec svoje pôsobisko nezmení. "Chievo neprijalo našu ponuku, Sorrentino ostáva vo Verone." povedal športový riaditeľ Sogliano. Potvrdil to aj hráčov agent Federico Pastorello: "Campedelli  (prezidnet Chieva) nechce prísť o tak dôležitú súčasť tímu, Sorrentino nikam nejde."

Palermo si tak muselo nájsť náhradu, čo sa už aj podarilo. Na juh Talianska by mohol zamieriť brankár Panathinaikosu Alexandros Tzorvas. Čerstvo dvadsaťdeväť ročný Tzorvas pôsobí v Panathinaikos už od roku 2001, po hosťovaniach v nižších ligách sa ho ale Panathinaikos v roku 2007 zbavil na dobro. Už po jednej sezóne v OFI Crete ho však odkúpil naspäť, a od sezóny 2009/10 je v Aténach brankárom číslo jedna. Klubu taktiež dopomohl k zisku gréckeho titulu a aj k triumfu v pohári. Bohaté skúsenosti má Tzorvas aj z európských pohároch. Na MS 2010 v JAR odchytal ze grécku reprezentáciu všetky tri zápasy, Grécko dopoky reprezentoval celkom trinásť krát.

Cassaniho nahradí Aguirregaray
Štvrtok, 25 August 2011 11:10

Odchod Mattia Cassaniho je spečatený, včera to oficiálne potvrdili obe strany. Cassani, rovanko ako Bovo, odchádza na ročné hosťovanie s opciou na prestup. Palermo však ihneď po odchode reprezentačného obrancu oznámilo náhradu. Stáva sa ňou dvadsaťdva ročný "nový Maicon" Matías Aguirregaray.

Aguirregaray prichádza, taktiež, na ročné hosťovanie s opciu z týmu Montevideo Wanderers.  Matías sa narodil na deň bláznov, 1.Apríla 1989 v brazílskom meste Porto Alegre. Aj napriek tomu však na Majstrovstvách sveta U20 v roku 2009 reprezentova Uruguaj, kde aj strávil svoju celú doterajšiu futbalovú kariéru. Dobrou správou je, že Aguirregaray má aj španielský pas, čo znamená že by nemal zaberať miesto ďalším hráčom s občianstvom mimo EÚ.

Nastupovať bude s číslom 13 na chrbte.

Bovo do Janova, Cassani do Fiorentiny?
Utorok, 23 August 2011 21:04

bovocassbalza

Cesare Bovo opúšta Palermo, neodchádza však do Fiorentiny ako to najskôr vyzeralo. Z tohto prestupu na poslednú chviľu zišlo, a využil to celok Genoa CFC, kam sa nakoniec dvadsaťosem ročný stopér štahuje. Janovský klub Bovo už dôverne pozná, kedže tam pôsobil v sezóne 2007/08. Cesare je odchovancom rímskeho AS, v ňom však nakoniec odohral iba jedinú sezónu, a to 2005/06. Po tejto sezóne prišiel prestup do Palerma, ihneď však bol poslaný na hosťovanie do Torina. V lete roku 2007 prišiel, už spomínaný, prestup do Janova. Po sezóne ho ale Palermo odkúpilo naspäť a strávil tu ďalšie tri sezóny. Rovnako, ako to malo byť v príprade odchodu do Fiorentiny, je to aj z odchodom do Janova, Cesare Bovo odchádza na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup. Grazie Cesare!

Kto však do Florencie sa najväčšou pravdepodobnosťou zamierí je Mattia Cassani. O toho prejavili v úvode prestupového obdobia záujem Juventus a Lazio, do Juventusu však prišiel Lichsteiner, do Lazia Konko a záujem upadol. Vyzeralo to, že Cassani ostáva, teraz však prišlo volanie Fiorentiny, ktorému zdá sa neodolá. Už dnes by mal absolvovať lekárske testy a podpísať s "fialkami" zmluvu. Cassani prišiel do Palerma pred sezónou 2006/07, a strávil tu päť krásnych rokov. Dokonca sa mu podarilo prekonať jeden výnamný rekord, toľko zápasov ako on neodohral v Serie A v drese Palerma žiaden iný hráč. Mattia Cassani ich má na svojom konte sto šestdesiat jedna. Grazie Mattia!

Ďalším odchadzajúcim z obrany Palerma je Andrea Raggi, ktorý prestupuje do Bologne. Raggi v predchadzajúcich rokoch hosťoval v Sampdorii, Bari či práve Bologni.

Zdroj: ilpalermocalcio.it, stadionews.it  Foto: calciomercato.it

Primavera začne proti Laziu
Utorok, 23 August 2011 19:31

Okrem prvého tímu už rozlosovanie novej sezóny poznajú aj mladíci z Primavery. Tí sa v Campionato Primavera Tim Trofeo G.Facchetti stretnú v skupine C s tímami Ascoli, Bari, Catanie, Crotone, Gubbia, Juve Stabia, Lazia, Lecce, Neapola, Noceriny, Pescary, Regginy a AS Roma. Prvé kolo je na programe 10.Septembra, Palermo v ňom privíta na vlastnom štadióne Lazio. Derby s Cataniou čaká na zverencov nového trenéra Devisa Mangiu v 9.kole, ktoré sa odohraje 12.Novembra.

Kompletný rozpis zápasov skupiny C si môžete pozrieť TU

Zdroj: legaseriea.it  Príloha: legaseriea.it

Sklamaný Zamparini: Odchádzam!
Utorok, 23 August 2011 14:32

Po nedelnajšej prehre s Fenerbahce 2-3 vypískali fanúšikovia Palerma svoj tím, čo sa veľmi nepáčilo prezidentovi Zamparinimu. Po zápase dokonca prehlásil, že zvažuje odchdod z klubu. "Nemôžu pískať na tím, ktorý hral tak dobre proti klubu medzinárodnej úrovne. Po desiatich rokoch začínam v tomto meste zapáchať. V najbližších dňoch začnem hľadať svoju náhradu,"  povedal  ihneď po skončení zápasu.

zamparini"Som sklamaný z prístupu verejnosti, a najmä z miestnej tlače, ktorá v posledných mesiacoch vidí všetko pesimisticky, či už čo sa týka mňa alebo tímu. Moja túžba odstúpiť z postu prezidenta stále trvá, pretože som si uvedomil že to, čo sa v posledných mesiacoch deje, mi za dvánásťhodinnovú prácu denne nestojí. Tu si nikto neuvedomuje, že pískanie, stažnosti, sa negatívne odzrkadlia do týmu, a strácame dôveru od hráčov. Ľudia z Palerma, nezabúdajte čo sa stalo v Benátkach. Behom pár minút som sa rozhodol klub opustiť, navždy. A tak to bude aj s Palermom."

"Pravdou je, že nový trenér potrebuje čas na svoju prácu. Pioli si vedie dobre, začal s jednou formáciou, potom ju zmenil, ale len sa znaží nájsť tu správnu rovnováhu pre tím. A málo ľudí to chápe. Práve preto Palermo dopadne ako Benátky. Kto ma nahrádí, bude človek, ktorému dôverujem, pravdepodobne niekto z mojej spoločnosti."

"Teraz som vyzval tých, ktorý budú radi že môžu Zamparinimu zakívať . Ale Zamparinimu zakívajú aj potom, čo vybudoval tím, ktorý v prebiehu rokov vždy skončil v hornej časti tabuľky. Evidentne sa to ale mnoho ľudom v Palerme máli, asi som im mal dať Scudetto..."

"Nemôžme vybudovať tím, bez dvanástoho hráča v poli, bez fanúšikov. Na kritike nie je nič zlé, ale musím byť konštruktívna. Myslím, že môj cyklus je u konca, a hľadám niekoho, kto môže začať nový cyklus. Som sklamaný, pretože tím si zaslúžil potlesk, oni ale  ho vypískali, vypískali všetko čo budujeme." Povedal Zamparini na druhý deň.

Budúcnosť Palerma je tak neistá, a nikto netuší či bude ružová alebo čierna...

Zdroj: stadionews.it   Foto: scommesse.calciomercato.it

V pohári Siena alebo Cagliari
Pondelok, 22 August 2011 14:35

Včera sa vo večerných hodínach odohralo 3.prekolo Coppa Italia. Okrem iného si v ňom Cagliari poľahky poradilo s druholigovým Albinoleffe 5-1, keď hlavnou hviezdou zápasu bol trojgólový Joaquín Larrivey. Nováčik Serie A Siena si zase po vyrovnanom súboji s Torinom vybojoval postup vďaka penalte z 80.minúty. Na Palermo tak bude v osemfinále čakať  víťaz práve zo zápasu Cagliari-Siena, ktorý je na programe koncom novembra 2011.

Kompletného pavúka Coppa Italia si môžete pozrieť TU

Píprava: Palermo 2-3 Fenerbahce
Pondelok, 22 August 2011 12:23

Palermo vo svojom poslednom prípravnom zápase nestačilo na Fenerbahce, keď prehralo tesne 2:3. Na ihrisku sa po zranení objavil už aj obranca Mauro Cetto, stále však chýbal Mauricio Pinilla.

Palermo poslal do vedenia už v päťnástej minúte Eran Zahavi, keď po centri Iličiča poľahky dorazil z piatich metrov loptu do bránky. V tridsiatejtretej minúte však bolo vyrovnané, po efektom priťuknutí pätou od Alexa skórovall hráč s číslom šesťnásť Baroni. Už o ďalších šesť minút sa hostia dokonca dostali do vedenia. Po štandartke hostí sa do zakončenia dostal Topuz, ktorého ešte Rubinho vychytal, na dorážku Kesimala však už nestačil. Do šatní sa však nakoniec odchádzalo za vyrovnaného stavu, v nadstavenom čase v šestnástke nedovolene zastavil Ilčiča, ktorý by inak dorazil loptu do odkrytej bránky, André Santos. Hlavný rozhodca Gianpaolo Calvarese nielen že nariadil pokutový kop, ale ľavého obrancu Fenerbahce poslal pod sprchy. Penaltu premenil  Abel Hernández.

Do druhého polčasu nastúpil aj Fabrizio Miccoli, a už po deviatich minútach mohol poslať Palermo do vedenia. Krásnu akciu Balzaretti-Nocerino-Zahavi-Balzaretti však zakončil tesne mimo. O víťazstve hostí nakoniec rozhodla štandartka zo sedemdesiatejsiedmej minúty, po ktorej sa hlavou presadil Uğur Boral.

Palermo (4-3-1-2): Rubinho - Cassani (61' Pisano), Muñoz (46' Cetto), Silvestre, Mantovani (46' Balzaretti) - Migliaccio (85' Di Matteo), Bačinovič (71' Acquah), Nocerino (71' Lores Varela) - Zahavi (71' Bertolo) - Ilčič (71' González), Hernández (46' Miccoli)

Fenerbahce (4-3-2-1): Volkan - Sam (61' Dia), Kesimal, Bilica, André Santos - Topuz (46' Gonul), Baroni, Emre (46' Sahin) - Alex (73' Ozturk), Stoch (46' Erkin) - Niang (73' Boral)

Zdroj: ilpalermocalcio.it  Foto: ilpalermocalcio.it  Video: ilpalermocalcio.it

João Pedro na hosťovaní v CA Peñarol
Sobota, 20 August 2011 10:59

João Pedro bude v novej sezóne pôsobiť v najúspešnejšom uruguajskom tíme CA Peñarol, kde bude hosťovať. Odchod mladého brazílčana pre Palermo znamená možnosť priviesť ďalšieho hráča mimo EÚ.

João Pedro Geraldino dos Santos Galvão, ako znie jeho celé meno, prišiel do Palerma pred sezónou 2010/11, debut za prvý tým si pripísal v zápase Európskej ligy proti Sparte Praha, kde však nastúpil iba na necelých päťnást minút. Rovnaký čas strávil na ihrisku aj proti CSKA Moskva, a celý zápas odohral proti švajčiarskému Lausanne Sport, taktiež v Európskej lige. V Serie A odohral iba bezmálana dvadsať minút proti Cagliari. V primavere nastúpil k piatim zápasom, v k torých rovnako krát skóroval. Zaskvel sa najmä v derby s Cataniou, kde si pripísal hetrik. V zimnom prestupovom období odišiel na hosťovanie do portugalskéhu klubu Vitória Guimarães SC, kde sa však taktiež príliš nepresadil.

Príprava: Trapani 3-5 Palermo
Piatok, 19 August 2011 11:04

Vo včerajšom prípravnom zápase si Palermo poradilo s tretoligovým Trapani Calcio, a po gólovej prestrelke zvíťazilo 5:3. Trenér Pioli sa po predchadzajúcich neúspechoch s rozostavením na troch obrancoch vrátil k starému  4-3-1-2/4-3-2-1.

Úvod zápasu patril domácim, keď sa už v siedmej minúte dostali do vedenia. Postaral sa o to útočník Salvatore Gambino. Už o pár minút neskôr mohlo Trapani svoj náskok navýšiť, strela Pirroneho však skončila na brvne. V dvadsiatejštvrtej minúte mohlo Palermo vyrovnať, po Miccoliho centri však brankára domácich neprekonal Pisano, a ani doražajúci Muñoz. Už o šesť minút neskôr sa však vyrovnania dočkali, umiestnenou strelou k ľavej tyči sa prezentoval skvele hrajúci Miccoli. Päť minút pred koncom prvého polčasu pridal Fabrizio Miccoli aj druhý gól, do šatní tak hráči odchádzali za stavu 2:1 pre hostí.

Do druhého polčasu poslal  Pioli siedmych nových hráčov, a jeden znich, Abel Hernández navýšil náskoka Palerma. Udialo sa tak už po desiatich minútach htry, Hernández využil nepozornosť domácej obrany, a po peknej individuálnej akcii skóroval. V šesťdesiatejpiatej minúte Trapani dokázalo opäť znížiť na rozdiel jedného gólu, keď sa strelou s poza šestnástky presadil Barraco. Dvojgólove vedenie však hosťom navrátil už o ďašie štyri minúti Josip Iličič, keď skóroval po skvelom zahratom protiútoku. Aj na tento gól však domáci dokázali odpovedať, a tentokrát bleskovo. Už o minútu neskôr nariadil hlavný rohodca Michele Gallo po faule Di Mattea pokutový kop. Loptu si zobral Fillipi, a s prehľadom premenill. Desať minút pred koncom zápasu nariadil rozhodca ďalšiu penaltu, tentokrát však na strane hostí. Z jedenástich metrov sa nemýlil ani Hernández, a uzavrel skóre na konečných 5:3, z pohľadu hostí.

Zverenci Stefana Pioliho tak generálku na ligu, ktorá sa začne už o deväť dní, zvládli, povedzme obstojne. Už v túto nedeľu ich však čaká ešte zápas s tureckým Fenerbahce.

Palermo (4-3-1-2): Benussi - Pisano, Muñoz, Mantovani, Balzaretti - Acquah, Bačinovič, Nocerino - Bertolo - González, Miccoli;  Lavička: Brichetto, Rubinho, Cassani, Silvestre, Milanović, Di Matteo, Migliaccio, Barberis, Lores Varela, Iličič, Zahavi, Hernández

Trapani (4-4-2): Castelli - Priola, Pagliarulo, Fillipi, Daí - Cacceta, Pirrone, Provenzano, Ficcarota - Abate, Gambino;  Lavička: Dolenti, Colletto, Domicoli, Coco, Barraco, Cianni, Lo Bue, Madonia, Mastrolilli, Crimaldi

Zamparini: Prioritou je brankár a záložník
Štvrtok, 18 August 2011 11:52

Prezident Maurizio Zamparini prezradil vo včerajšom rozhovore ďalšie plány Palerma na prestupovom trhu: "Brankár? Snažíme sa ho získať čím skôr.  Ak chceme byť silnejší, potrebujeme brankára, ktorý nedostane šesťdesiať päť gólov. Útok je kompletný, Pinilla,Hernández,Miccoli, všetkých ich uznávam a ani jeden nie je na predaj."  Čo však ešte posílniť treba je podľa Zampariniho záloha: "Do zálohy ešte musíme niekoho priviesť, máme skvele fyzicky vybavených hráčov ako Migliaccio,Nocerino,Bačinovič,Acquah či Simon, ale čo sa týka kvality,kreativity potrebujeme niečo viac, aj keď počítam Bertola a Varela. Úprimne hovorím, odchod Pastoreho je obrovská strata, preto potrebujeme ešte ďalšieho záložníka. Dúfam že ho získame čo najskôr, a ak nie teraz tak aspoň v Januári."  A zdá sa, že by to mohol byť ďalší hráč z Južnej Ameriky, kedže práve tam sa už niekoľko dní nachádza Sean Sogliano a Luca Cattani (skaut Palerma).

K prestupom sa vyjadril aj viceprezident Guglielmo Miccichè, ktorý vyvrátil špekulácie o možnom prestupe Cassaniho do Fiorentiny: "Cassani do Fiorentiny? Nemyslím si, aspoň to nie je naším zámerom. Stále má u nás platnú zmluvu, nevidím momentálne žiaden dôvod prečo by mal odsíť. Zdá sa mi to absurdné, nemožné aby sa to stalo."

Zdroj: tuttopalermo.net

Prestup Sorrentina sa komplikuje, kluby sa nedohodli na cene
Streda, 17 August 2011 13:08

sorrentino_lp

Palermo je blízko získaniu brankára Stefano Sorrentina. Chievo si už našlo náhradu v podobe Manningera a je ochotné Sorrentina pustiť. V čom sa názory oboch kluboch líšia je však cena, Chievo požaduje 4.000.000 €, teda približne rovnakú cenu za akú Palermo predalo o osem rokov mladšieho Sirigua, Zamparini je ale ochotný zaplatiť iba približne 2.500.000 €. Rokovania by mali ďalej pokračovať v najbližších dňoch.

O možnej novej posile Palerma sa vyjadril aj bývali brankár Rosanero Alberto "Jimmy" Fontana: "Sorrentino? Je dobrý, ale nesplňuje moje predstavy ideálneho brankára. Hlavné ale je, že si ho vybral trenér. To znamená že mu plno dôveruje, čo je veľmi dôležité."

Zdroj: reterete24.it  Foto: sport.sky.it

Prestia a Barberis povolaný do reprezentácie
Streda, 17 August 2011 11:56

Hráčov Primavery Andrea Barberisa a Giuseppe Prestiu povolal trenér reprezentácie Talianska do 19 rokov Alberigo Evani na priateľský zápas s Ruskom. Pre oboch to bude v tejto vekovej kategórií debut. Nová posila Primavery Barberis doposiaľ nastúpil do 5 priateľských zápasoch za Talianskú U18. Giuseppe Prestia odohral, taktiež za U18,  3 zápasy. Zápas s Ruskom je na programe 25.Augusta o 20:30, hostiť ho bude Stadio Guido D'Ippolito v Lamezia Terme.

Andelković do Ascoli, odíde aj Bovo?
Streda, 17 August 2011 09:11

Slovinec Siniša Andelković sa sťahuje do druholigového Ascoli Calcio. Palermo však neopustí nadobro, oba kluby dohodli na ročnom hosťovaní. Do Palerma prišiel Andelković v Januári tohto roku, po príchode nových hráčov však preňho neostalo miesto v týme.

Na odchode je aj ďalší stopér, a opora defenzívy Cesare Bovo. Podľa posledných správ je jeho prestup do Fiorentiny hotová vec. Nemalo by sa však jednať o trvalý prestup, ale o ročné hosťovanie s opciou, ktorá by mala byť stanovená na približne 5.000.000 €.

Zdroj: ilpalermocalcio.it, stadionews.it

Primaveru posilnil Malele
Pondelok, 15 August 2011 20:57

Ďalšou posilou Primavery Palerma sa stal sedemnásť ročný Cephas Malele, ktorý prestúpil zo švajčiarského klubu FC Zürich. Potvrdil to aj oficiálny web najvyššej talianskej súťaže legaseriea.it.

Sto osemdesiatdva centimetrov vysoký útočník sa narodil v africkom Kongu, už ako dieťa však s rodičmi odcestoval do Švajčiarska, kde sa jeho talent naplno rozvíjal. V roku 2008 si pripísal dva štarty v drese Švajčiarskej U15, v mládežníckych kategóriach ďalej nastúpil päť krát za U16, a taktiež päť krát skóroval, štyri krát za U17 a dva krát za U18. Jeho silnou stránkou však skúsenosti určite nie sú, keď za Zürich II (U21) odohral za dve sezóny iba zopár minút. I tak však Malele dokázal zaujať predstaviťelov nielen Palerma, ale aj veľkoklubov ako Juventus či AC Milan.

Zdroj: legaseriea.it, mediagol.it

21.Augusta proti Fenerbahce
Sobota, 13 August 2011 16:30

200px-fenerbahe.svgV blízkej budúcnosti odohrá Palermo ďalšie dva prípravné zápasy. Prvý je na programe 18.Augusta, Pioliho zverenci sa v ňom stretnú s, taktiež sicilským, Trapani Calcio. Trapani si v minulej sezóne vybojovalo účasť v Lega Pro Prima Divisione, čo je tretia najvyššia súťaž. V sezóne 2007/08 pritom hrávali až v poloprofesionálnej Eccellenze, čiže v šiestej lige. Výkop zápasu je o 17:30, hrať sa bude na Stadio Provinciale v Trapani.

Už o tri dni neskôr čaká na Palermo súper oveľa vyššie rangu, a to Fenerbahce Istanbul. Zápas sa odohrá na Stadio Renzo Barbera o 20:45, hráči sa tak po dlhšom čase opäť predstavia pred vlastnými fanúšikmi. Fenerbahce ,v ktorom sa nachádza aj slovenský reprezentant Miňo Stoch, získalo v poslednej sezóna turecký titul, v Lige majstrov však skončilo už v predkole. S Palermom sa naviac už stretlo v sezóne 2006/07 v Poháry UEFA, a zvíťazilo 3-0.

Zdroj: ilpalermocalcio.it  Foto: wikipedia.org

Balzaretti s Cassanim iba na lavičke, Zahavi s asistenciou
Piatok, 12 August 2011 08:14

nocerino italia ilicic slovenia

V stredu sa po dlhšom čase opäť konali priateľské medzištátne zápasy, zastúpenie v nich malo aj Palermo. Trenér Talianskej reprezentácie Cesare Prandelli povolal na zápas z Majstrami sveta i Európy Španielskom trojicu hráčov Palerma, Mattia Cassaniho, Federica Balzarettiho a Antonia Nocerina. Do základnej zostavy sa však nezmestil ani jeden, a do zápasu nakoniec zasiahol iba Nocerino, a to na posledných pätnásť minút. Taliansko nakoniec vďaka gólom Montoliva a Aquilaniho zvíťazilo 2:1.

Do zápasu Izrael-Pobrežie Slonoviny nastúpila už od úvodných minút aj nová posila Palerma Eran Zahavi. A už po štvrť hodine mohol otvoriť skóre. Jeho priamy kop však skončil tesne nad brvnom. Divoký zápas nakoniec skončil výhrou "Slonov" 4:3, pri druhom góle Izraela si Zahavi pripísal asistenciu. Zápas Slovinsko-Belgicko góly nepriniesol, nastúpil v ňom však Iličič aj Bačinovič. Iličič dokonca už v základnej zostave, k dobrému výkonu mohol pridať aj gól, jeho stral však mierila tesne nad. V päťdesiatejšiestej minúte bol vystriedaní, o pár minút neskôr nastúpil do zápasu Armin Bačinovič. Mladík Ádám Simon odohral celý zápas a dopomohol Maďarskej U21 k výhre 2:1 nad rovesníkmi z Walesu. Milan Milanovič sa zúčastnil turnaja Valeri Lobanovsky Memorial, ktorý sa konal 8 až 11.Augusta. Za Srbsko U21 odohral celý semifinálový zápas s Uzbekistanom, ktorý Srbi prehrali 2:0. V zápase o tretie miesto proti Izraelu Milanovič nenastúpil.

Video zo zápasu Taliansko-Španielsko si môžete pozrieť TU

Video zo zápasu Pobrežie Slonoviny-Izrael si môžete pozrieť TU

Video zo zápasu Slovinsko-Belgicko si môžete pozrieť TU

Zdroj: ilpalermocalcio.it  Foto: mediagol.it, corriere.it  Video: youtube.com

Píprava: Palermo 9-0 Palermo Primavera
Štvrtok, 11 August 2011 22:26

Dnes o 18:00 odohralo Palermo v Tenente Onorato priateľský zápas s talentmi z Primavery. Do zápasu zasiahla už aj trojica Cassani, Balzaretti, Nocerino, ktorá včera reprezentovala Taliansko v zápase zo Španielskom. Zvyšný hráči, ktorý mali taktiež reprezentačné povinnosti (Zahavi, Simon, Iličič, Bačinovič) trénovali iba v telocvični. "Áčko" nakoniec zvíťazilo pohodlne 9-0, hlavnou hviezdou zápasu bol šesťgólový Abel Hernández. O zvyšné tri góly sa postarali Bertolo, Acquah a González.

Zdroj: ilpalermocalcio.it  Video: ilpalermocalcio.it

Silvestre ďalšou posilou do obrany
Streda, 10 August 2011 20:53

Matías Silvestre úspešne dokončil svoj presun na druhú stranu Sicílie. "Som veľmi štastný, a už sa neviem dočkať kedy si  zatrénujem s novými spoluhráčmi. Bertola a Muňoza poznám už z pôsobenia v Boce, sú to moji priatelia a pomôžu mi rýchlo  sa usadiť."  povedal Silvestre, a dočkal sa. Už dnes absolvoval svoj prvý tréning, k týmu sa naviac pripojili už aj Abel Hernández, ktorý hral na Coppa America a ďalšia letná posila Lores Varela, ktorý zase na MS do 20 rokov.

silvestre acquisto"Sľubujem, že v drese Palerma vydám zo seba maximum vždy, keď sa objavím na ihrisku."  dodal argentínsky stopér. Za Silvestreho prestup zaplatilo Palermo 7.300.000 €, opačným smerom naviac poputuje Davide Lanzafame, ktorý bude v spoluvlastníctve oboch klubov. Palermu sa Silvestre upísal na štyri roky, nastupovať bude s čislom 3. Oficiálne predstavený bude zajtra o 12:00 v útrobach štadióna Renza Barbery.

Matías Silvestre začal s profesionálnym futbalom v slávnej Boce Juniors, kde za šesť rokov, ktoré tam strávil, získal celkom deväť trofejí. V Januári roku 2008 prišiel prestup do Catanie, debut v Serie A si odbil v zápase s AC Milan (1-1). V nasledujúcich troch sezónach v Catanii sa stal neodmysliteľnou súčasťou klubu, každoročne odohral bezmála všetky zápasy sezóny. V tej poslednej, 2010/11, patril k najlepším stopérom ligy, vsietil šesť gólov, po odchode Mascary nosil kapitánsku pásku a vo väčšine "All-stars Serie A 2010/11" bol členom základnej zostavy. Po vydarenom roku oňho prejavil záuejm Juventus či Genoa, nakoniec však skončil v Palerme. Benvenuto Matías!

Zdroj: ilpalermocalcio.it  Foto: ilpalermocalcio.it