1.2.2012 20:45, Stadio Giuseppe Meazza:

4 : 4

Góly: 22' Milito, 55' Milito (11m), 61' Milito, 69' Milito - 22' Mantovani, 52' Miccoli, 66' Miccoli, 85' Miccoli

Asistencie: 75' Cambiasso - 22' Miccoli, 66' Balzaretti, 85' Iličič

Žlté karty: 83' Obi, 90' Ranocchia - 55' Muñoz

Červené karty:

Rozhodca: Marco Guida

Diváci:  18 320

Palermo (4-4-2): Viviano - Muñoz (62' Pisano), Silvestre, Mantovani, Balzaretti - Zahavi (62' Iličič), Barreto, Donati, Bertolo - Budan (75' Vázquez), Miccoli  Trenér: Bortolo Mutti

Inter (4-3-1-2): César - Maicon, Lucio, Ranocchia, Nagatomo - Zanetti, Cambiassio, Poli (65' Palombo) - Sneijder (67' Obi) - Pazzini, Milito (87' Zarate)  Trenér: Claudio Ranieri

Posledné vzájomné zápasy medzi Interom a Palermo bývajú bohaté na góly, a inak tomu nebolo ani včera. I keď počasie v Miláne futbalu príliš neprialo, diváci sa dočkali gólovej prestrelky, v ktorej padlo osem gólov.  Zápas sa skončil nerozhodne 4:4, všetky štyri góly domácich zaobstaral Milito, v drese Palerma sa zase hetrikom a jednou asistenciou blysol Miccoli.

Prvú vážnejšiu príležitosť si vytvorili už v úvode zápasu domáci, po Pazziniho centry sa k hlavičke dostal Sneijder, bránku však minul.  Nasledujúce minúty naopak patrili hosťom, ako prvý to skúšal Miccoli, s jeho strelou ale brankár Júlio César nemal žiadne väčšie problémy. Do veľkej príležitosti sa po Miccoliho pase dostával aj novozrodený Igor Budan, ešte než stihol zakočniť ho však od lopty odstavil Lúcio. V šestánstej minúte sa už chorvátsky dlháň dostal k strele, tentokrát ju ale na rohový kop zblokoval Ranocchia. K rozohratiu rohu sa postavil Miccoli, na jeho center si nabehol Mantovani, a hostia sa  dostali do vedenia. To im však nevydržalo ani päť minút. Po Maiconovom centry sa lopta odrazila k úplne volnému Militovi, a ten z malého vápna poľakhy prekonal bezmocného Viviana. Do konca prvého polčasu si dokázal Inter vytvorťi ešte niekoľko nebezpečných situácií. Po akciách Zanettiho sa najprv dostal k hlavičke Pazzini, o čosi neskôr zase k strele z hranice šestástky Milito. Ani jedna, ani durhá situácia ale neskončila úspešne. Najbližšie gólu bola akcia z úplneho záveru polčasu, po peknej spolupráci Sneijdera z Militom sa vo veľkej príležitosti ocitol Cambiasso, Federico Balzaretti ale skvelým sklzom odvrátil nebezpečenstvo.

miccoli_interDruhý polčas začal Miccoliho gólom na 1:2. Po Budanovej prihrávke si kapitán Palermo poradil s Ranocchiom, a prízemnou strelou k ľavej tyči prekonal Césara. Na časomiere bežala päťdesiatadruhá minúta. Ani tentokrát sa ale hostia z vedenia dlho netešili. V päťdesiatejštvrtej minúte ešte Milito chybu Muñoza nepotrestal, keď bránku tesne minul, už o minútu na to sa ale Ezequiel Muñoz dopustil ďalšej chyby. Mladý stopér neustrážil Yuto Nagatoma, v šestástke ho stiahol rukou na zem, a hlavný rozhodca Marco Guida nariadil jedenástku. Loptu si na biely bod postavil Milito, a  pokutový kop premenil. Už o pár minút neskôr mal Milito na dosah hetrik. Rohový kop Interu predĺžil Cambiasso na zadnú tyč, kde číhal osamotený Milito, ten však loptu hlavou netrafil. Argentínsky kanonier ale dlho nesmútil. Už v šesťdesiatejprvej minúte si zopakoval spoluprácu s Cambiassom, a samostatný únik s prehľadom zakončil. Viviana položil na zem, a pohodlne poslal loptu do odkrytej bránky. Čiarový rozhodca ale pri tomto góle prehliadol tesný ofsajd, v ktorom sa Milito v momente nahrávky nachádzal.

Inter tak po prvý krát v zápase vyhrával, rovnako ako Palermu, ani jemu však vedenie dlho nevydržalo. O päť minút neskôr sa po centry Balzarettiho presadil rybičkou Miccoli. Neubehlo ale ani ďalších päť minút, a na San Sire padol ďalší gól, neuveritelný piaty za posledných bezmála päťnásť minút. Po Zanettiho centry síce Pazzini netrafil loptu ideálne, ta sa ale nakoniec dostala až k Militovi, a "Il Principe" dosiahol štvrtý gól v zápase. A následne aj piaty, pre ofsajd ale nemohol byť uznaný. Ani to však ešte nebolo v bláznivom zápase všetko. V osemdesiatejpiatej minúte vyslal Iličič do šance Miccoliho, a rovnako, ako pri svojom prvom góle v zápase, poslal Miccoli loptu do dolného ľavého rohu. V deveťdesiatej minúte mohol Fabrizio Miccoli dokonca vsietiť, s najväčšou pravdepodobnosťou, víťazný gól, jeho priamy kop z hranice šestástky ale len tesne minul bránku. Palermo si tak po remíze 4:4 odnáša z Milána cenný bod, a konečne aj dobrý výkon z ihirska súpera. Zaujmávosťou je, že Palermo vo včerajšom zápase dosiahlo dva krát toľko gólov, ako za minulých desať zápasov vonku dokopy.